Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

tupeu 28-07-10 23:16

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 3549400)
intru si eu un pic in discutii,am urmarit povestea asta cu stanced si multe alte topicuri
in primul rand ce pot sa zic este ca nu are rost sa se mai discute ca ii stanced sau nu,ca pana la urma omu isi propune titlul cum vrea,cand va fi vorba de show acolo se va dezbate si premia daca este demn sau nu

mai apoi pentru e46 eu zic ca 17' este ideal,parerea mea si din cate am vazut se poate inbina perfect a fi low,chiar extra low pentru drumuriile noastre si marimea da bine pe masina...+ gume trase
si 18este ok insa deja acolo unele calcule se cam complica pentru ca suspensia trebuie coborata pe masura,gumele trebuie sa fie intinse...sa nici nu vorbesc de 19...felicitari pentru Razvan pentru proiect,dar eu zic ca este prea extra dimensiunea 19 pentru e46,se modifica mult garda chiar cu tranteala si etc...


oricum fiecare isi face masina cum vrea si poate...17 este cel mai ok dar si riscant daca este lasata mult...18 poate ceva mai ok si ca practic dar mai slab optic decat 17...


in fine,alegerea ii a voastra
eu dau un exemplu fara cuvinte ex ups,actual nky sa vedeti cum da jante pe 17 si masina trantita;)

salut, sunt de acord cu tine ;)
la fel gandesc si eu situatia, aveam si eu gandirea asta copilareasca sa am CELE mai mari jante :)) dar mi-a trecut, altceva conteaza pana la urma, imaginea per total a masinii
numai bine :)

soosy 28-07-10 23:48

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3549603)
salut, sunt de acord cu tine ;)
la fel gandesc si eu situatia, aveam si eu gandirea asta copilareasca sa am CELE mai mari jante :)) dar mi-a trecut, altceva conteaza pana la urma, imaginea per total a masinii
numai bine :)

oricum nu da mai bine fata de cele pe 17....ti-am zis,hai un 18 merge dar peste deja ii un compromis
acuma depinde ce vrei sa faci din masina,daca vrei low si sa arate ca la carte pui 17 daca nu atunci pui 18 si o poti face low si totusi mai poti si circula pe la noi cu ea,pana la urma depinde si de unele "reglaje"cat lasi masina jos,ce gume vrei si ce latime de jante si nu poate lipsi si ET-ul ca in functie de acesta atingi limitele


bafta

tupeu 01-08-10 13:54

Re: E46 - Stanced
 
1 Attachment(s)
stiti melodia "how low can YOU go" ? :D

quick_silver2 01-08-10 14:03

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3556695)
stiti melodia "how low can YOU go" ? :D

Pune te rog o poza din lateral daca ai..
In rest, e stas..

crysty.bobok 01-08-10 14:13

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3556695)
stiti melodia "how low can YOU go" ? :D

:evil: hai cu poze !!!

p.s : stiu melodia :D

tupeu 01-08-10 14:20

Re: E46 - Stanced
 
am tras sambata niste poze profi cu ''surprize'' :) o sa le atasez cand mi le da fotografu

crysty.bobok 01-08-10 14:25

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3556742)
am tras sambata niste poze profi cu ''surprize'' :) o sa le atasez cand mi le da fotografu

hmm... surprize zici ... suna interesant :D

soosy 01-08-10 14:32

Re: E46 - Stanced
 
da arata promitator poza....dar sa vina alta jante:)si hai cu gume trase:X

sa vede si restu
bafta

batz 01-08-10 19:50

Re: E46 - Stanced
 
la minus cat ai ajuns cu suspensia?( in poza de spion de mai sus:P)

tupeu 01-08-10 21:18

Re: E46 - Stanced
 
nu ma intrebaa ca nu stiu, acum mai are 10% din filetu de reglare

road_runner 02-08-10 10:39

Re: E46 - Stanced
 
ne dai pozele? :lol:

Gyo*TDS 03-08-10 19:36

Re: E46 - Stanced
 
hai cu pozeleee:lol:

Andrei M 03-08-10 23:10

Re: E46 - Stanced
 
Cand pui pozele?deja ma uit de cateva zile sa vad daca le-ai pus dar....

xxdadixx 03-08-10 23:32

Re: E46 - Stanced
 
Pentru Romania si de 17" sunt mari pe E46.

Raz6633 04-08-10 00:14

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 3562429)
Pentru Romania si de 17" sunt mari pe E46.

te contrazic....


All times are GMT +2. The time now is 13:04.

- Copyright 2026 4Tuning