Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

razvy_91 12-04-11 23:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Am fost . Oricum vitezele ce le spui tu sunt de pe vitezometru , nicidecum km reali . La 170 km/h iti iei zborul cu scuterul ...

xxxxx 12-04-11 23:52

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
stiu ca nu este exact real pe bord,dar orqm este pe aproape,cu setul malosi plecam pe o roata numai din gaz,fara sa trag de el.....

sk82b 02-05-11 22:46

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Am un Malaguti f12 pe aer , stock 75km/h-80km/h la vale:)totusi asta cam greu la drum intins . Am observat ca in ultimul timp urca cam greu,parca e obosit(o fi petrecut prea bine de 1 mai:) ). Aveti o idee ce ar putea fi?

dutzi 14-08-11 18:58

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f12 2002 90km/h 49cc stock

S3nzatii 18-08-11 14:53

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Sr1 - 120km/h la vale si 100-110 km/h drum drept (set 70 MALOSSI [1 secment] , toba gianelli , ambreiaj malossi...)
Yamaha Aerox 90km/h in 2008 motorul era din 2006 -totul stock
First Bike Atomic - 80km/h (atata arata pe bord)
Yamaha Aerox 70-80 km/h la fel stock

Din pacate nu am dovezi doar martori :D

miri 24-08-11 20:21

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by asereload (Post 4240078)
110 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - eu
160 km/h - Malaguti Phantom f12 Max 250 - proprietarul

dati doua palme sa iti revii, eu am mers odata cu un piaggio ciao, vreo 180 si cand am dat din pedale am intrecut un bugatti

cristi.mk4 29-02-12 07:41

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cu honda phanteon 125cmc 120 km.h
Generic xor 49 cmm maxim 50 :))

dany323bmx 19-06-12 19:49

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Suzuki ap50 - 80 km, deci are carburatorul schimbat si toba polini- urmeaza kit de 75cc polini

F12 b00sT 05-01-13 19:09

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f12 an 2006 full stock 95-100 km/h

F12 b00sT 05-01-13 19:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Malaguti f12 an 2006 full stock 95-100 km/h

Are 1800 km

F12 b00sT 08-05-13 21:50

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by miri (Post 4544858)
dati doua palme sa iti revii, eu am mers odata cu un piaggio ciao, vreo 180 si cand am dat din pedale am intrecut un bugatti

Da-ti tu mai multe palme , se scrie "da-ti" nu "dati" !
Ai vz f12 ? ce ai zis ? gata e de 49 , cand el are 250 cmc, normal, poate lua si mai mult !

emi0015 31-03-14 19:42

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Gilera DNA 70cc DR RACING EVO, role 5 grame, carburator 17,5 cu jiglor marit, toba Leo Vince ZX cu toate astea aproape 90km/h cu demaraj puternic. Nu pot sa o fac sa fuga mai tare am incercat cu role mai grele, dar imi pierd din demeraj si tot aceeasi viteza fuge.


All times are GMT +2. The time now is 00:56.

- Copyright 2026 4Tuning