![]() |
Re: E36 - 318i DNY
Imi place mult de tot prima poza :-) si in ultima unde erai acolo ca prima oara am avut impresia ca esti la padure dar pe urma am vazut blocul din reflexia de pe matiz.
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Astazi am avut parte de un incident mai neplacut . Avem 80 la ora , eram cu prietena si soacramea in masina mergem linistiti cand deodata sare un caine in fata . De unde a aparut , nu stiu ! Nu am scapat usor si m am ales cu ceva pagube : bara din fata sparta si crapata , proiector , aeratorul ala sau cum se numeste de aeriseste roata si protectia aia de plastic de deasupra rotii care o protejeaza de noroi, apa etc .
|
Re: E36 - 318i DNY
Dupa o luna de la ultimul incident cu cainele , masina a suferit din nou :( . De luni intra in service pentru o reparatie totala , am fost acrosat de un aro si am iesit cam sifonat . Drept urmare de luni intra in service si se vor schimba : aripile fata , usa dreapta fata , usa dreapta spate , praguri , si o vopsea totala .
|
Re: E36 - 318i DNY
Sper sa iasa bine . Multa bafta si la mai putini nervi pe timpul reparatiilor !
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
I-ti spun asta pentru ca , cunosc senzatia ; la primul e36 pe care l-am avut , am fost lovit in dreapta fata : capota , grila, far , semnal , aripa , aparatoare . Nervi multi iar serviceul unde am fost trimis de asigurator era cam delasator . O luna jumatate m-au tinut . In cealalta jumatate de luna nu ma mai rezistat : mergeam zi de zi la ei si stateam efectiv langa masina .
Multa bafta ! |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Sper sa nu fiu nevoit sa stau si eu atat . Eu aveam masina parcata in fata blocului , iar un nene in varsta de 73 de ani impreuna cu al sau ARO 243 , s a infipt in masina mea . Mai exact in partea dreapta , daune ... sunt si ele destule . |
Re: E36 - 318i DNY
Se pare ca ai avut multe ghinioane in ultimul timp cu masina asta :(,spor la rezolvat problemele si nu lasa nimic dupa cum vor aia de la asigurari ca sunt caini mari asiguratorii .Bafta
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
dani punem mana de la mana si iti luam un garaj...;) |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Masina inca este in service . Mai sunt doua masini si pe urma urmeaza a mea . Cam pe marti , miercuri saptamana viitoare se apuca si de a mea . Am vazut si devizul si sunt foarte multumit :D La masina se vor schimba urmatoarele ( toate pe banii la asigurare ) :
- bara fata ( revopsita - bandou bara fata dreapta de inlocuit - aripa dreapta fata de inlocuit - semnal aripa dreapta fata de inlocuit - bandou aripa dreapta fata de inlocuit - janta fata de inlocuit - anvelopa dreapta fata de inlocuit - oglinda , electrica , incalzita , heliomata de inlocuit - usa dreapta fata de inlocuit - bandou usa dreapta fata de inlocuit - usa dreapta spate de inlocuit - bandou usa dreapta spate de inlocuit - usa rezervor de revopsit - janta spate de inlocuit - anvelopa dreapta spate de inlocuit - prag dreapta de reparat ( dar aici le voi schimba eu pe banii mei pe ambele ) - aripa dreapta spate de revopsit |
| All times are GMT +2. The time now is 08:49. |
- Copyright 2026 4Tuning