Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/156269-5-masini-recunoscator-exista.html)

dolb 27-05-10 12:22

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by mafiozzo (Post 3391494)
R.A.T.U.C - 35
R.A.T.U.C - 46
R.A.T.U.C - 43
R.A.T.U.C - 3
R.A.T.U.C - 8

:))

titlul e "5 masini carora le esti recunoscator" nu "5 autobuze".
MASINA <> AUTOBUZ . Observi diferenta?

scturoag 29-05-10 16:16

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 3100254)
1. Vauxhall VXR8
2. BMW M5 e34
3. Ferrari F50
4. Ferrari F40
5. Toyota Avensis

sa spun si de ce...
1. Masina care e mai buna ca noul M3 si pe circuit si pe strada, desi costul masinii si al intretinerii ii de 2 ori mai mic, si arata si merge ca un adevarat muscle car european al zilelor noastre.
2. CLASIC, PUTERNIC, M POWER , FRUMOS, una din putinele masini in care poti sa ai incredere, si cred ca asta ii singura masina care ii poti scrie tot numele cu litere mari(din inima), BMW M5 E34.
3. NO COMMENT, dar singurul lucru care m-ar face sa aleg F50 in loc de F40 ii ca F50 ii pe cale de disparitie... mai sunt cateva in lume.
4. NO COMMENT !
5. Masina de oras, de familie, intretinere+masina ieftina, frumoasa si pentru orice gust si are unele dotari standard care si la BMW, Mercedes, Audi(etc) vin ca optiune.
Daca as avea peste 25 de ani, sa-mi placa masinile, frumosul, sa am o familie si vreo 20.000 de euro in buzunar, mi-as lua Toyota Avensis fara doar si poate.

nea_gogu_de_la_gaze 29-05-10 20:42

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
1.Masina de politie
2.Masina pompierilor
3.Ambulanta
4.Citaro
5.Taxiurile in general

Claudia 30-05-10 20:55

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 3400069)
1.Masina de politie
2.Masina pompierilor
3.Ambulanta
4.Citaro
5.Taxiurile in general

Simpla curiozitate si scuze de off-topic:

-de ce ai fi recunoscator ca exista "masina de politie"? :D

nea_gogu_de_la_gaze 30-05-10 21:03

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by -Claudia- (Post 3402360)
Simpla curiozitate si scuze de off-topic:

-de ce ai fi recunoscator ca exista "masina de politie"? :D

Hmm...pai pentru inceput in acea masina salasluiesc niste creaturi parsive cu capete de creta ce au indatorirea de a amuza trecatorii si masina jandarmeriei ar mai fi binevenita si in anumite situatii :))

fasso 30-05-10 21:05

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by -Claudia- (Post 3402360)
Simpla curiozitate si scuze de off-topic:

-de ce ai fi recunoscator ca exista "masina de politie"? :D

bine punctat :lol: si eu sunt de asemenea foarte curios ...

nea_gogu_de_la_gaze 30-05-10 21:17

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 3402393)
bine punctat :lol: si eu sunt de asemenea foarte curios ...

Vezi oleaca mai sus

upstonik 31-05-10 16:23

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by -Claudia- (Post 3402360)
Simpla curiozitate si scuze de off-topic:

-de ce ai fi recunoscator ca exista "masina de politie"? :D

OFF: Nu inteleg majoritatea oamenilor... (soferi) cand aud de politie se gandesc la gabori(rutiera)... dar nu uita exista S.P.I.R. si alte categorii de politie... hai sa zicem ca te jefuieste unu ...fuge politistu pe jos dupa el ?? :)) doar de ce naiba exista masina de politie :|

ON: revenind la topic.

1. BMW E46 - masina lu tata... ii sunt recunoscatoare de stabilitatea ei ca ma tinut intr-o curba de era sa intru intr-un sant :))
2. BMW M3 E36 - clasic si puternic :X
3. Dacia...-doar pe ea am invatat sa conducem...majoritatea
4. Bugatti - ca mai intrec limitele ...
5. Salvarea (SMURD) - tot timpu e nevoie :))

Dodo_998 31-05-10 16:49

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
ideea topicului nu era CE MASINI VISATI.. sunt curios de ce multi de aici sunteti recunoscatori ca exista bugatti ? ca tineti poza pe desktop cu ele? sau de ce?

nea_gogu_de_la_gaze 31-05-10 17:03

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by upstonik (Post 3404725)
OFF: Nu inteleg majoritatea oamenilor... (soferi) cand aud de politie se gandesc la gabori(rutiera)... dar nu uita exista S.P.I.R. si alte categorii de politie... hai sa zicem ca te jefuieste unu ...fuge politistu pe jos dupa el ?? :)) doar de ce naiba exista masina de politie :|

Corect!

fasso 31-05-10 18:34

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 3402434)
Vezi oleaca mai sus

greseala mea, posibil sa fi postat amandoi in acelasi timp .

upstonik 31-05-10 18:51

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by Dodo_998 (Post 3404784)
ideea topicului nu era CE MASINI VISATI.. sunt curios de ce multi de aici sunteti recunoscatori ca exista bugatti ? ca tineti poza pe desktop cu ele? sau de ce?

da mai... lui bugatti ii sunt recunoscator pentru ca intrecut LIMITELE... 1001cp tie ti se poar normali... pentru o masina sa zicem de strada...ca nu ai vazut tu veyron pe circuite prea des... la interioru de piele ce il are... :-)

Quote:

Originally Posted by fasso (Post 3405114)
greseala mea, posibil sa fi postat amandoi in acelasi timp .

22:05 - tu
22:03 - el

asai ... :P o greseala de vizularizare... se mai intample...


Sorry de off-u asta...:|

Dodo_998 31-05-10 19:41

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
atunci du-te acolo poate iti da vreun premiu ca le esti recunoscator . aici era vorba de masini pe care le-am avut in posesie, nu care le-am vazut pe strada sau la tv... masini care chiar ne-au folosit la ceva, in schimb aici 90 % din posturi sunt cu masini care nu au calcat vreodata in romania si culmea, suntem recunoscatori ... ai prins ideea?

Corsaru' 31-05-10 20:51

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 2930740)
vreau sa-mi schimb optiunea,dupa o reconsiderare si vazand faptul ca 90% dintre cei care au postat aici au pus supercaruri care le-au vazut doar in poze,si care n-au de-a face cu lumea palpabila a fiecarui individ
1-masina de ambulanta
2-masina de pompieri
3-ambulanta bgs
4-masina de politie
5-oltcitul meu

Atunci sa ma dau mare....

1. Porsche 997 GT3
Flat 6 de 3.6l développant 410 CV à 7800 tr/mn
- 0 à 100 km/h en 4,3 s
- V/Max : 310 km/h

2. Lamborghini Galardo
Caractéristiques :
- Modèle 2006
- V10 de 5 litres développant 520 CV à 8000 tr/mn
- 0 à 100 km/h en 4,3 secondes
- V/MAX 314 km/h

3. Ferrari F430 F1
V8 de 4,3 litres développant 490 CV à 8500 tr/mn
- 0 à 100 en 4,1 secondes
- V/Max : 315 km/h

4. Subaru Impreza Turbo Groupe N
- Moteur : 4 cylindres à plat - Turbo - 16 soupapes – 1994 cm3
- Puissance : 230 cv à 5600 tours/minutes
- Poids : 1080 kg
- Boîte de vitesses manuelle 5 rapports
- Frein à main hydraulique
- Arceaux homologués
- Volant escamotable
- Équipement radio
- Préparation châssis (amortisseurs…)
- 1000 m DA : 24.9 secondes

5. Audi Quattro - prima mea masina, dupa care plang si acum.

Visez in continuare la Skyline...


Pentru cine are drum pe la Paris va recomand http://www.pro-pulsion.com/ , nu stiu daca am voie sa fac publicitate, dar e pacat sa ratati sansa, luati legatura cu Jordi Hamiche.

andi_cimpean 01-06-10 16:52

Re: 5 masini cărora le sunt recunoscator ca exista
 
Quote:

Originally Posted by Dodo_998 (Post 3405323)
atunci du-te acolo poate iti da vreun premiu ca le esti recunoscator . aici era vorba de masini pe care le-am avut in posesie, nu care le-am vazut pe strada sau la tv... masini care chiar ne-au folosit la ceva, in schimb aici 90 % din posturi sunt cu masini care nu au calcat vreodata in romania si culmea, suntem recunoscatori ... ai prins ideea?

Nu mai fiţi mă răi...

Recunoştiinţa are mai multe definiţii, dacă pot spune aşa...
Gratitudine pentru fabricanţi, că au făcut aşa maşină (nu contează care, sau dacă cel care a postat, posedă aşa ceva).

P.S . Eu spre exemplu mi-am prezentat maşinile, pe care am şi apucat să le conduc şi am fost recunoscător că au fost făcute.


All times are GMT +2. The time now is 16:27.

- Copyright 2026 4Tuning