![]() |
Re: E46 - 320 CI
rromania .. ni se intampla tuturor din pacate .. :rolleyes2
p.s. volanul cat te-a costat ? si asa a venit el sau l-ai imbracat tu iar ? |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Ca ironie trimul M este mai scump decat volanul :D De la volanul vechi am folosit airbag-ul si partea cu comenzile ... Cat despre usa....deja masina este in service la vopsit....pentru asta platesc casco an de an.... |
Re: E46 - 320 CI
exact aceiasi treaba am patit-o si eu la Seat (lovitura in usa), imi pare rau.....cum ai procedat cu casco, ai luat dovada de la politie? si acolo ca sa ti-o indrepte nu-ti baga chit sau ai "ajutat-o" cumva(sa-i tai tabla si sa-ti schimbe usa)?
|
Re: E46 - 320 CI
Quote:
Nu ai nevoie de dovada de la politie...m-am dus la casco unde am eu asigurare si s-a deschis dosar de dauna cu autor necunoscut. Nu se pune chit pe usa deloc....nici macar nu se demonteaza ceva:D....exista un aparat special cu arc electric care trage inapoi orice zgarietura sau indoitura mai mare sau mai mica. Deja am luat masina ...intr-o zi a fost gata...a iesit perfect ..o sa pun poze :D |
Re: E46 - 320 CI
frumoasa masina, ai dat-o sau inca nu? :), am vazut-o pe celalalt club pe care il frecventez mai des :D, zi-mi te rog, jantele sunt Ac Schnitzer type 1 sau type 2? Te intreb pentru ca imi plac cum dau pe masina si am gasit si eu un set, tipul zice ca sunt type 1, nu stiu exact care e diferenta...de asta intreb, ale tale par a avea buza un pic mai mare, dar nu sunt sigur...
|
Re: E46 - 320 CI
Ti-am văzut zilele astea Chopperul, pană acum il stiam doar din poze !
Foarte foarte bine arată ! |
Re: E46 - 320 CI
11 Attachment(s)
Poze mai noi.
|
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
Inainte de a baga coupe-ul la hibernat pana la primavara ca in fiecare an, a trebuit sa-i schimb o piesa care in ultimul timp facea un zgomot urat si care ma zgaria pe creier:D....chiar daca masina mergea normal zgomotul ma enerva la culme.....e vorba de regulatorul de admisie aer DISA....o piesa care din cate am vazut pe forumuri BMW de afara, la motoarele pe benzina se strica undeva intre 60 si 100 de mii de km.
Oricum in seara asta am rezolvat problema:D |
Re: E46 - 320 CI
Quote:
|
Re: E46 - 320 CI
De azi masina a intrat ca in fiecare iarna la hibernat in garaj:D....imi place nu-mi place am trecut la masina de frig si zapada...o panarama de Peugeot diesel ,masina mea de zi cu zi de la servici...
|
Re: E46 - 320 CI
Dupa 4 luni am scos azi masina din garaj....a pornit la prima cheie:D ....chiar mi-era dor de coupe...merge asa frumos ....ma unge pe suflet :D:D
|
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
Ieri i-am facut o revizie generala cu tester, verificare mecanica suspensii etc etc...
Am avut placerea sa constat ca masina este intr-o perfecta stare tehnica si mai ales ca merge excelent:D:D |
Re: E46 - 320 CI
salut,
mai ai masina ? o mai vinzi ? stima, |
Re: E46 - 320 CI
Masina are acum 186000 de km....anul acesta am reusit sa fac aproape 7000 ...si cum vine frigul va intra din nou in garaj pe durata iernii.
In vara inainte de concediu i-am facut o revizie generala...in afara de toate filtrele am schimbat si tot ce inseamna lichid in masina...antigel..lichid de frana...ulei servo..ulei grup. Am schimbat placutele fata si spate si am montat placute ATE...i-am facut si test de amortizoare care a iesit foarte bine. |
Re: E46 - 320 CI
2 Attachment(s)
N-am mai scris de mult aici...intre timp masina a ajuns la 198000 :D ...ca de obicei am facut in jur de 10000 de km in 2014 :D
Din decembrie a intrat iar in garaj la hibernat insa saptamana asta am profitat de vremea buna si m-am hotarat sa-i refac putin aspectul...am dus-o pentru vopsit bara fata si bara spate...aveau urme de pietricele si zgarieturi care ma enervau.Probabil ca va veni din nou frig si zapada asa ca revizia generala o va primi in martie. |
| All times are GMT +2. The time now is 23:02. |
- Copyright 2026 4Tuning