Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

yg.alex 11-10-10 10:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frate, esti nebun, jur....

apreciez munca...stiu cat de greu si costisitor este....mai ales pe timp dasta :(

Danutz Bratosin 11-10-10 10:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
A iesit bomba...cel putin pana acu:-P tine-o tot asa si spor la munca...sigur o sa ai nevoie:lol: Ce culoare o faci?

cruizer11 11-10-10 12:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Incepe sa prinda forma se pare ca va iesi ceva mare bafta!:D

trafy-vr6 14-10-10 11:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
incepe usor usor:D la tine da muult mai bine toba aia decat la MFB...oricum este destul de mare toba...dar astept sa vad rezultatul final. la motor nu umblii ?

Dr.Dre 14-10-10 16:52

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3726311)
incepe usor usor:D la tine da muult mai bine toba aia decat la MFB...oricum este destul de mare toba...dar astept sa vad rezultatul final. la motor nu umblii ?

motorul va fi comprimat,undeva in jur de 85 cp :twisted:

julaikos 14-10-10 22:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
nu te apuca de estimari...totusi pentru pacea ta sufleteasca dupa ce e gata mergi cu el la masurat ,dar s-ar putea sa nu-ti convina rezultatul...se obtin greu caii :rolleyes2
cele mai tari motoare facute la uzina,aveau cam 90 de cai dar fiabilitatea era ca la noroc...si caii aia erau scosi din comprimare,usurare(volanta,ambielaj,pistoane) ,axe cu came diferite de cele clasice,supape marite,galerii marite,alternator deconectat sau chiar lipsa(la vtm se practica destul de mult),elice scoasa...

Dr.Dre 15-10-10 00:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3728002)
nu te apuca de estimari...totusi pentru pacea ta sufleteasca dupa ce e gata mergi cu el la masurat ,dar s-ar putea sa nu-ti convina rezultatul...se obtin greu caii :rolleyes2
cele mai tari motoare facute la uzina,aveau cam 90 de cai dar fiabilitatea era ca la noroc...si caii aia erau scosi din comprimare,usurare(volanta,ambielaj,pistoane) ,axe cu came diferite de cele clasice,supape marite,galerii marite,alternator deconectat sau chiar lipsa(la vtm se practica destul de mult),elice scoasa...

posibil sa fie cum zici tu,adica cu siguranta e.dar asa am auzit si eu ca prin comprimare faci un 80 -85 de cp.buni si 70 daca o sa fie.motorul il fac comprimat la gasca vesela din bucuresti (moro,piese de la pupa...si restu lumii).daca vrei sa te bagi si tu ar fi si mai bine..dar asta prin primavara

Dr.Dre 18-10-10 17:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
o poza cu noile jante :D

Danutz Bratosin 18-10-10 19:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bre da despre culoare nu ne zici? cum o sa arate la final? ce culoare?

Dr.Dre 18-10-10 21:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 3738104)
Bre da despre culoare nu ne zici? cum o sa arate la final? ce culoare?

crede-ma ca nici eu nu stiu exact...lasa si tu sa fie surpriza :D

Danutz Bratosin 18-10-10 21:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3738449)
crede-ma ca nici eu nu stiu exact...lasa si tu sa fie surpriza :D

Buuun asa:D eu unul astept cu sufletul la gura:-P

ps: vezi sa fie ceva care sa dea bine cu jantele;)

Dr.Dre 19-10-10 00:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
TEASER !!! :twisted:

julaikos 19-10-10 00:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
o fi trendy sa ai buza la janta roz,portocaliu,rosu,verde...dar pe unele modele de jante nu merge,iar asta mi se pare un model pe care nu merge,astea arata bine cat mai simple :rolleyes2
app,urata toba aia asa mare :rolleyes2

Dr.Dre 19-10-10 00:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3738985)
o fi trendy sa ai buza la janta roz,portocaliu,rosu,verde...dar pe unele modele de jante nu merge,iar asta mi se pare un model pe care nu merge,astea arata bine cat mai simple :rolleyes2
app,urata toba aia asa mare :rolleyes2

asa am cumparat jantele,dar nu vor ramane asa...mie unu imi place toba mult,de asta am si cumparat-o...fiecare cu piticii lui :D

Laure2fast 19-10-10 09:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3738983)
TEASER !!! :twisted:

haionu ala nu prea merge facut asa..arata cam aiurea in partea de sus unghi drept si jos rotunjit..m-am gandit si eu de mult la asta da m-am lasat pagubash..acum important e sa iti placa tie :)
frumoase roatele :)


All times are GMT +2. The time now is 03:16.

- Copyright 2026 4Tuning