![]() |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1112012824 , data de pe poza spune tot...era un megane 2 de 2 litrii cu kitul de rs...la vremea respectiva urma sa apara rs-ul, tobe remus pe ea,faruri morette, tot tacamul...la jurizare ne-au penalizat fiindca "urma sa apara rs-ul" ..........nu asta am vrut sa evidentiez, si eu am renault...nu iesi in evidenta spunand ca ai facut sacrificii si chin,si eu am refacut un rs de la 0 si l-am repus pe strada si ce?....ma bucur ca vrei sa faci ceva dar ar fii trebuit sa apari cand realizai intr-adevar ceva,nu vreau sa atac nici sa polemizez, e o tentativa de ceva, un colant pe capota, capace la etrieri, un xenon si un dvd, o bara standard de alt model nu este tuning, este o tentativa de styling si atit...meriti incurajat si asteptam sa vedem continuarea, te felicit fiinca ai avut curaj sa apari mass media dar ai un drum lung de facut!!!
cateva greseli la nivel de articol:"La estetica, al nostru Iulian a inceput sa umble initial prin inlocuirea stopurilor. Masina a primit ulterior si provizoriu jante pe 15"si bara spate originala de Megane RS. S-a adus apoi modificari la partea din fata: bara fata Megane 2.2, faruri xenon originale Megane RS, proiectoare, grile si stropitori." -bara rs -ului vine cu grile cu tot, farurile cu xenon sunt faruri standard megane, iar stropitorile asisderea,proiectoarele idem,merg si de solenza;) |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
^^ cel mai bun post de pe forumul asta de ceva timp incoace.
100% de acord. bravo !! |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
x2
tuning inseamna ceva unic nu o tentativa de a copia un al model ;) |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
Omul nostru a muncit la masina destul de mult si a avut curaj sa bage banii in ceva cu buna stiinta. Cu totii suntem critici si acordam calificative mai mult sau mai putin constructive. Eu personal apreciez gestul si ma bucur ca in romania mai modificam si altceva decat BMW e30,e36,e46,e90,e39 si e60. Ca posesor al ambelor branduri ma bucur sa vad ceva nou. Acuma ramane de vazut daca megane-ul lui Iulian va fi mai frumos ca al meu. In maxim o luna voi scoate pe strada "R26R-ul" si sunt curios atunci sa vad cum veti aprecia o masina facut cu piese 100% originale. |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
adica daca imi iau de exemplu un golf 1.6 si-l fac sa arate estetic ca un golf r32 ... inseamna ca am facut tuning ?
cel putin asta inteleg eu din ce spui tu |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
felicitari ... ce sa zic ...
fiecare cu ale lui |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
nu vreau sa zici ca sunt rau.. dar sincer sunt niste bari de RS .. niste jante ( suspensia din poze cel putin nu pare a fie foarte lasata ... si o capota si plafon vopsit sau colantat .. nu stiu exact ... dar sunt masini care asa ies din fabrica ( mai putin jantele si modelul de vopsea ) adica ... daca ar fi sa vedem un megane 2 modificat cred ca mai indicat era masina lui RUS ... acel megane portocaliu
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
ai cumva poze sa vada si ochiul meu? Pana la urma fiecare isi face masina cum ii place si dupa posibilitati. Si eu daca nu as mai avea si alta masina as cumpara un 2l turbo si capota de fibra de carbon dar asa ma rezum la cat pot si ce imi place mie.
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
din pacate nu am poze .. dar cel mai probabil gasesti pe site la anonymous
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
2 Attachment(s)
pun eu 2
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
dap asta este masina despre care vorbeam .. bine punctat alex
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Frumos in felul lui. Felicitari pentru munca depusa. Jos palaria!
Pacat ca nu-l pot lasa si eu atat de jos, eu am de trecut o bariera sa ajung acasa. Are fibra pe el? |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
kitul ala care e pus peste kitul de rs e din fibra (cred) ...
gandeste-te ca proprietarul meganeului portocaliu trece 2 bariere, plus un drum foarte prost ;) |
| All times are GMT +2. The time now is 05:22. |
- Copyright 2026 4Tuning