![]() |
Re: Cine are Audi V8?
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
si de unde gasesc injectia asta ? ma poti ajuta? uite id meu de mas robert_pantelimon
|
Re: cine are audi 100
Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze daca nu postez la sectiunea potrivita. Am un AUDI 5000S din '84, motor WU 2144, 77kw, cutie automata, fara ABS in rest e full, adusa din SUA prin '93; as avea doua intrebari de adresat cunoscatorilor:
-la sofat normal consum 10% extraurban, 16-20% urban, uneori iarna peste 20, am fost la o verificare a injectiei la un service BOSCH, mi-au schimbat sonda lambda si au zis ca e ok injectia, dar consumul e acelasi. E consum normal sau e vreo hiba? -uneori la pornire calda nu tine relantiul, dupa mai multe incercari tine (la pornire rece e ok). Pe unde ar trebui umblat? |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Motorul ala de 2,2 Turbo e cam rar din cate stiu. La ce performate are :), cred si eu.
Insa daca il pui pe o masina fara Quattro ( deci si cutie si diferential spate) nu prea ai ce face. Pe RS2 vine cu o cutie cu 6 trepte :) |
Re: cine are audi 100
am si eu un audii 100 si si al meu a fost cam prost ingrijit...nu stiti unde gasesc piese la preturi acceptabile
|
Re: cine are audi 100
Quote:
Am eu un audi 100 2.2 Turbo de 165CP inscris si mi-am luat unul tot 2.2 simplu de 136CP cu nr spania, asa ca am piese, daca intere pe [email protected] |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
Am gasit pe cineva care vrea masina mea audi 200 turbo motor 2.3, cutie automata, motorul si cutia merg bine dar capul de injectie mecanica nu (l-am gasit) dar totusi doreste motor mic de 1.8 cu carburatie si cutie mecanica daca vrei motorul eventual cutia contacteaza-ma.
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
Quote:
as vrea eu motorul. |
Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:28. |
- Copyright 2026 4Tuning