Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

Nemilosu 18-11-06 18:50

Re: Cine are Audi V8?
 
Quote:

Originally Posted by neculaef (Post 533359)
Am un Audi V8 din '89.Cunoaste cineva unde gasesc piese si mecanic bun?

ce probleme ai ?

Nemilosu 18-11-06 18:54

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by robert_pantelimon (Post 436038)
scuze de intrerupere am un audi 80 coupe quatroo din 85 motor in 5 136 cp
dar vreau sa stiu daca se mai poate face ceva sa mai capat niste caluti? ma puteti ajuta ,astia cu audi sant foarte rari salut

injectie electronica si iei vreo 30 de cai

Nemilosu 18-11-06 18:58

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by crisHOT (Post 397798)
Salut.
Eu am un 10v turbo MC2 de vanzare.Acum e pe masina mea un 200 Turbo Quattro din "89.Motorul merge beton dar il schimb cu un 3B(20v turbo) asa ca-l dau complet cu istalatie electrica , calculator, intercooler etc.
Marele avantaj (zic eu) e ca inca se afla pe masina si ce poate vedea ,auzi etc.E-mail: [email protected]

cat ??????????

robert_pantelimon 24-11-06 10:58

Re: cine are audi 100
 
si de unde gasesc injectia asta ? ma poti ajuta? uite id meu de mas robert_pantelimon

-americanu- 03-01-07 20:28

Re: cine are audi 100
 
Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze daca nu postez la sectiunea potrivita. Am un AUDI 5000S din '84, motor WU 2144, 77kw, cutie automata, fara ABS in rest e full, adusa din SUA prin '93; as avea doua intrebari de adresat cunoscatorilor:
-la sofat normal consum 10% extraurban, 16-20% urban, uneori iarna peste 20, am fost la o verificare a injectiei la un service BOSCH, mi-au schimbat sonda lambda si au zis ca e ok injectia, dar consumul e acelasi. E consum normal sau e vreo hiba?
-uneori la pornire calda nu tine relantiul, dupa mai multe incercari tine (la pornire rece e ok). Pe unde ar trebui umblat?

Catalin67 11-01-07 20:59

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by razsvano (Post 342217)
salut ,am un audi 200 turbo 89
MC2 motor 10V
K24 turbo
pot da sfaturi pe parte de electonica fiindca al meu era prost intretzinut si acum e OK dupa 1 an de zile
am scheme, si am prins experientza la probleme mai ales ca am darmat si un stalp cu el:)

Am si eu un audi 200 turbo 81 motor 2200 170 cai, mai am putin sa il pun pe picioare, poti sa-mi dai un telefon ceva ?

ManiacuV6 12-01-07 20:19

Re: cine are audi 100
 
Motorul ala de 2,2 Turbo e cam rar din cate stiu. La ce performate are :), cred si eu.
Insa daca il pui pe o masina fara Quattro ( deci si cutie si diferential spate) nu prea ai ce face.
Pe RS2 vine cu o cutie cu 6 trepte :)

al1nnn 17-01-07 15:42

Re: cine are audi 100
 
am si eu un audii 100 si si al meu a fost cam prost ingrijit...nu stiti unde gasesc piese la preturi acceptabile

badboy4life 18-01-07 02:21

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by al1nnn (Post 702308)
am si eu un audii 100 si si al meu a fost cam prost ingrijit...nu stiti unde gasesc piese la preturi acceptabile


Am eu un audi 100 2.2 Turbo de 165CP inscris si mi-am luat unul tot 2.2 simplu de 136CP cu nr spania, asa ca am piese, daca intere pe [email protected]

badboy4life 18-01-07 02:23

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by ManiacuV6 (Post 695840)
Motorul ala de 2,2 Turbo e cam rar din cate stiu. La ce performate are :), cred si eu.
Insa daca il pui pe o masina fara Quattro ( deci si cutie si diferential spate) nu prea ai ce face.
Pe RS2 vine cu o cutie cu 6 trepte :)

de ce zici ca nu ai ce face? A meu audi e din 90 cu motor 2.2 Turbo 165CP 5 trepte full (asr,...) tractiune fata fara quatro si e ok! Chiar foarte!

badboy4life 18-01-07 02:26

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by -americanu- (Post 683632)
Sunt nou pe forum asa ca imi cer scuze daca nu postez la sectiunea potrivita. Am un AUDI 5000S din '84, motor WU 2144, 77kw, cutie automata, fara ABS in rest e full, adusa din SUA prin '93; as avea doua intrebari de adresat cunoscatorilor:
-la sofat normal consum 10% extraurban, 16-20% urban, uneori iarna peste 20, am fost la o verificare a injectiei la un service BOSCH, mi-au schimbat sonda lambda si au zis ca e ok injectia, dar consumul e acelasi. E consum normal sau e vreo hiba?
-uneori la pornire calda nu tine relantiul, dupa mai multe incercari tine (la pornire rece e ok). Pe unde ar trebui umblat?

posibil injectoare-defectiune, la mine la audi 2.2 turbo din 90 k-jetronic, porneste bine la rece la cald dar daca sta la cald nepornit 15-20 minute porneste greu dupaia, am inteles ca scapa injectoarele presiunea si dupaia dureaza pana deschid...asa am citit.

Catalin67 20-01-07 20:23

Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
 
Am gasit pe cineva care vrea masina mea audi 200 turbo motor 2.3, cutie automata, motorul si cutia merg bine dar capul de injectie mecanica nu (l-am gasit) dar totusi doreste motor mic de 1.8 cu carburatie si cutie mecanica daca vrei motorul eventual cutia contacteaza-ma.

Catalin67 20-01-07 20:32

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by darcu (Post 434524)
cam cat consuma un 2.2 turbo la un audi 200 din 1980 ... pe net nu prea gasesc info despre el ... alt motor de 2.2 nu e pe audi 200 decat asta turbo nu ???

cam 8% in afara orasului

Nemilosu 21-01-07 17:23

Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
 
Quote:

Originally Posted by Catalin67 (Post 707249)
Am gasit pe cineva care vrea masina mea audi 200 turbo motor 2.3, cutie automata, motorul si cutia merg bine dar capul de injectie mecanica nu (l-am gasit) dar totusi doreste motor mic de 1.8 cu carburatie si cutie mecanica daca vrei motorul eventual cutia contacteaza-ma.

cum te pot contacta ?
as vrea eu motorul.

Catalin67 21-01-07 18:38

Re: Daca vrei un motor 2.2 turbo
 
Quote:

Originally Posted by Nemilosu (Post 708365)
cum te pot contacta ?
as vrea eu motorul.

tel.: 0723.265.305


All times are GMT +2. The time now is 06:28.

- Copyright 2026 4Tuning