Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Fotografiile mele (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele.html)
-   -   CRM Design (https://forum.4tuning.ro/533-fotografiile-mele/125897-crm-design.html)

Rares_CRM 03-05-10 13:58

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
5 Attachment(s)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6

rommel 03-05-10 18:41

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3329530)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6

Un mic sfat: nu face portrete cu obiectivul asta decat daca vrei sa iasa ceva "funny", pentru ca orice ultra-wide, wide (tot ce e pana in 50mm) distorsioneaza geometric foarte mult (cu cat e focala mai mica cu atat sunt distorsiunile mai evidente).

Heparu_Boy 03-05-10 19:40

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Aici cam are dreptate omu :)) eu ti-am zis sa iti iei si un 50mm ca de acolo in sus .. ii ok ... in jos numai asa de ok ...

PS: editeaza ca la virtual tuning vezi daca ti-am zis de portretuire ... si photo tools :)) nu te mai lasi ...


Stiu eu de ce editeaza atat ca vrea sa faca ca cineva :)) dar nu prea is iese :))) ahahhahaha

Rares_CRM 03-05-10 19:50

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Pai urmeaza si un 50mm cat de curand, si pe viitor un blitz :) Mai am de strans niste banuti pana acolo.
Un Canon 50mm F1.8, s-ar putea sa-mi comand luna urmatoare. ;)

LE: Aaa... si, pozele nu sunt editate asa mult, primele doua poze cu skonda, am accentuat un pic cerul din RAW, si la a 4-a am vignetat un pic marginile, si bineinteles, iar am incercat sa accentuez un pic cerul, fata de restul pozelor, sunt destul de "curate". :)

Rares_CRM 08-05-10 13:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
1 Attachment(s)
E vt ce-i drept... dar arata bine :D face minuni wide-ul asta :X

rommel 08-05-10 22:10

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3343614)
E vt ce-i drept... dar arata bine :D face minuni wide-ul asta :X

Ai grija la edit: roata stanga fata e taiata aiurea, nu stiu ce ai vrut sa faci acolo. Incearca sa izolezi subiectul altfel, le editezi prea "violent".

Capone_street 08-05-10 22:13

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
NU mai edita o culoare in LIGHTROOM mai bine ai incerca in Photoshop e mult mai simplu decat sa faci greseli din Lightroom

Rares_CRM 09-05-10 23:03

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Capone_street (Post 3344641)
NU mai edita o culoare in LIGHTROOM mai bine ai incerca in Photoshop e mult mai simplu decat sa faci greseli din Lightroom

@rommel, m-am grabit cu poza, am lasat masina mai jos, si n-am fost atent la partea din fata. :) Daca te uiti, e taiat si asfaltu.. :) Graba strica treaba

@Capone_street - Nu folosesc lightroom, doar photoshop. :) Culorile sunt doar din RAW.. :)

Rares_CRM 10-05-10 23:53

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
3 Attachment(s)
Studio șit :twisted:

rommel 11-05-10 09:33

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3350449)
Studio șit :twisted:

No așe :). Se poate si fara edit "agresiv" ;)

Rares_CRM 23-05-10 22:24

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
10 Attachment(s)
KOE Cluj 2010... :)

xxdadixx 23-05-10 23:11

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Quote:

Originally Posted by Rares_CRM (Post 3329530)
Obiectiv nou :D Sigma 10-20mm F4-5.6

Fain modelul.

Rares_CRM 25-05-10 10:20

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
6 Attachment(s)
VW Bora FLE vs CTA
Mai multe poze pe blog... ;)

DTH 26-05-10 03:10

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Mişto jantele dar nu dau bine deloc pe astea două ( părerea mea ) nici combinaţia de culori nu-mi place ...roşu trandafiriu şi verde aprins cu argintiu ? Neah ...în fine gusturile nu se discută , pozele sunt frumoase şi asta contează :D

Rares_CRM 26-05-10 11:30

Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
 
Mersi! Pai sunt Wagenwerks style ;) Arata chiar bine in realitate. Erau frumoase niste BBS-uri, vopsite cu culorile astea, dar na.. :)


All times are GMT +2. The time now is 07:59.

- Copyright 2026 4Tuning