![]() |
Re: Nexia - Under construction
Am dus-o la refacut lateralele pt ca unde au fost bandourile ,a facut putin "v"-u.
Iar barile...o sa se mentina sigur acelas model doar fara bandouri si putin mai joase.Dar identica bara |
Re: Nexia - Under construction
bravo rik e pe drumul cel bun de-abia astept sa o vad si cu spoilere puse pe ea si pragurile dupa ce le pui pe masina presupun ca urmeaza sa fie vopsita acel alb perlat din cate imi amintesc ca ai mentionat tu .bafta in continuare si sa nu ne tii mult cu pozele ! SALUT
|
Re: Nexia - Under construction
8 Attachment(s)
Am luat-o.Ebine acum
|
Re: Nexia - Under construction
Frumos rau! Ai putea sa scoti eleronul ala de la luneta, sa scoti 'bandourile' alea gri de la sine de sus de pe plafon si sa le astupi... e doar o idee...
Spor la treaba ca vad ca ies lucruri marfa! |
Re: Nexia - Under construction
Frumos rik bv e ce trebe :rockon:
|
Re: Nexia - Under construction
Super, mai putin aia de pe luneta :(. Da inspre oltcit! In rest, arata bine, spor la treaba !
|
Re: Nexia - Under construction
Cat imi place chestia aia de sub capota! :X
Frumoasa masina! |
Re: Nexia - Under construction
frumoasa masina ,am vazut-o prin craiova si pot sa zic ,ca m-a cucerit!
|
Re: Nexia - Under construction
Cum ai modificat arcurile alea? Incalzite si presate? :)
|
Re: Nexia - Under construction
2 Attachment(s)
Va multumesc tuturor pentru pareri si sugestii.Inca mai caut un stergator cu mecanism sa stea pe mijloc.Poate ma ajuta cineva.Am scos-o azi din garaj si am probat niste praguri modelul de bmw 3-ar m technic 2 si mi-a placut cum vin.Am comandat deja si eu un set...
Apoi am iesit pe centura sa ii mai dau cateva sute:) maxim2 si m-am oprit la un atelier unde am schimbat toba cu una remus fiindca aia facea prea mult zgomot si atragea militia ca magnetul(nu ca acum nu ar mai fi galagioasa)oricum e mai putin.Am spalat-o si am bagat-o din nou in garaj. Arcurile sunt incalzite si turtite incet incet cu ciocanul pana la lungimea dorita.Doar spatele.Fata e periculos!!! |
Re: Nexia - Under construction
Quote:
|
Re: Nexia - Under construction
sa lucrat cu spor la masina de cand nam mai intrat..bravo..bafta
|
Re: Nexia - Under construction
16 Attachment(s)
Nici nu am apucat sa le comand bine
si au si ajuns pragurile |
Re: Nexia - Under construction
Ca sa continui cu clean lookul, ar merge sa astupi santurile de pe plafon. Stiu ca am mai zis asta si mai sus... Ce zici de idea asta? Eu asa ma gandesc sa fac la mine...
In rest, pot sa zic altceva decat "superb"? bineinteles ca nu... Spor in continuare! :) |
Re: Nexia - Under construction
Felicitari pt. toata munca depusa.Poti sa-mi spui si mie de unde ai luat pragurile si cat te-au ajuns.
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:48. |
- Copyright 2026 4Tuning