![]() |
Luca poza de poza ta nu cred ca se apuca nimeni pentru ca e de proasta calitate. daca tot ai gasit asa ceva incearca sa gasesti una la calitate mai buna, mie-mi place ideea.
|
Eu am dat ideea, incerc acum sa mai caut poze dar trebuie sa fie oricum masini mai raspandite sa puteti gasi si voi poze cu ele intacte pe net.
|
plecand de la ideea unei masini in paragina, ar fi interesanta nu refacerea ei, ci modificarea.. Ca si cum ai achizitiona o epava iar la sfarsit vrei sa ai o masina de show (supra din f&f cred ca va spune ceva). Refacerea nu presupune altceva decat cunostinte/experienta in grafica, modificarea presupune imaginatie, gusturi ..
|
ar fii frumos sa facem \"a car is reborn\"... adik sa incercam sa aducem la starea de noua o epava... nu de modificat...
|
Re
Pare marpha pana acum concursu pacat ca nu sa ales nimik :)ar fii o idee buna ceva retroi sport.poate un mustang mai old..sau ceva sport dar mai vechi.MI se pare aiurea faza cu restaurarea unei masini vechi ruginite fara faruri .e prea simplu .poate la sectiunea amatori. sa invete sa puna far :))sau sa faca smudge :).Oricum trebuie sa se faca concursu ca sa ne aratam calitatile de Vt-uneri.
|
Re: Re
Quote:
|
Re
Top art nu cred ca gasesti tu acealasi kit si fatza si spate si lateral .si mai ales ca trebuie timp si nici Rims acelasi model din toate unghirile sunt prea multe detalii grele de facut pe o masina de vt din 3 unghiuri care trebuiesc respectate la toate cele 3.poti sa faci lucrae unicata de brush.dar e multa munca pt o masina dintr-un unghi si voi vreti 3 daca dati 1 luna la ar fii ceva sau macar timp pt o lucrare de o masina din 3 .
|
Mah el stie ce zice.. nush daca ai observat dar el lucreaza in 3D, e adevarat ca necesita mult mai mult timp pt modelare, dar odata scos produsul finit il poate exporta in 50 de unghiuri, nu 5 :P
|
@Rares: iti aduc aminte prezentarea concursului de pe prima pagina: \"VIRTUAL TUNING - CONCURSUL CONCURSURILOR 2006 Poate nu ai bani sa iti modifici masina? sau ai dar nu stii daca iese bine? SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina...\"
presupunem ca, exact ca in descrierea concursului, cineva vrea sa vada cum ii iese masina tunata. tu trebuie sa i-o prezinti si din fata, si din spate, si din lateral, si din 3/4 fata, si din 3/4 spate, etc. aceeiasi masina. asa ca poti sa-i spui lui ca nu gasesti tu \"acealasi kit si fatza si spate si lateral\". si multa munca e peste tot, asta n-ar trebui sa te descurajeze :wink: |
Quote:
Quote:
Quote:
|
stim ca a fost ideea ta, luca... :wink:
iar in legatura cu greutatea oricaruia din concursuri... ce sa zic... fiecare participa unde se descurca... cand o sa imi spuna lumea ca NU POATE NIMENI , nu o sa propunem cat timp sunt unii care fac, e ok... hai sa vedem... cine se baga la o masina noua din 3 unghiuri? daca sunt cel putin 3 participanti, avem un concurs stabilit... ok? |
ma bag :D
dar sa nu fie pe termen scurt :oops: |
nu, o sa avem concursurile pe termene diferite, si aici o sa convenim la un timp rezonabil
|
2 Attachment(s)
o singura data am mai facut asa ceva, 3 unghiuri , same car, o sa va plictisesc un pic .. da mie-mi place , cam asa ceva am reusit sa scot .. dintr-o honda accord ..
la fel o sa fie , nu ? ceva de genul asta .. |
Re:
Quote:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:20. |
- Copyright 2026 4Tuning