Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   CONCURSUL CONCURSURILOR -2006 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/11435-concursul-concursurilor-2006-a.html)

xxdadixx 09-01-06 18:17

Luca poza de poza ta nu cred ca se apuca nimeni pentru ca e de proasta calitate. daca tot ai gasit asa ceva incearca sa gasesti una la calitate mai buna, mie-mi place ideea.

luca 09-01-06 18:53

Eu am dat ideea, incerc acum sa mai caut poze dar trebuie sa fie oricum masini mai raspandite sa puteti gasi si voi poze cu ele intacte pe net.

ALXutz 09-01-06 19:45

plecand de la ideea unei masini in paragina, ar fi interesanta nu refacerea ei, ci modificarea.. Ca si cum ai achizitiona o epava iar la sfarsit vrei sa ai o masina de show (supra din f&f cred ca va spune ceva). Refacerea nu presupune altceva decat cunostinte/experienta in grafica, modificarea presupune imaginatie, gusturi ..

R-NOS15 09-01-06 19:58

ar fii frumos sa facem \"a car is reborn\"... adik sa incercam sa aducem la starea de noua o epava... nu de modificat...

Rares 09-01-06 22:07

Re
 
Pare marpha pana acum concursu pacat ca nu sa ales nimik :)ar fii o idee buna ceva retroi sport.poate un mustang mai old..sau ceva sport dar mai vechi.MI se pare aiurea faza cu restaurarea unei masini vechi ruginite fara faruri .e prea simplu .poate la sectiunea amatori. sa invete sa puna far :))sau sa faca smudge :).Oricum trebuie sa se faca concursu ca sa ne aratam calitatile de Vt-uneri.

TopArt 09-01-06 22:25

Re: Re
 
Quote:

Originally Posted by \"Rares\"
Oricum trebuie sa se faca concursu ca sa ne aratam calitatile de Vt-uneri.

calitatile de \"Vt-uneri\" pot fi exemplificate prin orice idee, brilianta sau nu, dar printr-o exemplificare pe masura a acestor calitati. nu renunt la ideea de a prezenta lucrarile din minim 3 unghiuri, daca nu chiar 5, cum ar fi normal. sa vedem acolo cine si cum si daca...

Rares 09-01-06 22:29

Re
 
Top art nu cred ca gasesti tu acealasi kit si fatza si spate si lateral .si mai ales ca trebuie timp si nici Rims acelasi model din toate unghirile sunt prea multe detalii grele de facut pe o masina de vt din 3 unghiuri care trebuiesc respectate la toate cele 3.poti sa faci lucrae unicata de brush.dar e multa munca pt o masina dintr-un unghi si voi vreti 3 daca dati 1 luna la ar fii ceva sau macar timp pt o lucrare de o masina din 3 .

ALXutz 09-01-06 22:42

Mah el stie ce zice.. nush daca ai observat dar el lucreaza in 3D, e adevarat ca necesita mult mai mult timp pt modelare, dar odata scos produsul finit il poate exporta in 50 de unghiuri, nu 5 :P

TopArt 09-01-06 23:14

@Rares: iti aduc aminte prezentarea concursului de pe prima pagina: \"VIRTUAL TUNING - CONCURSUL CONCURSURILOR 2006 Poate nu ai bani sa iti modifici masina? sau ai dar nu stii daca iese bine? SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina...\"

presupunem ca, exact ca in descrierea concursului, cineva vrea sa vada cum ii iese masina tunata. tu trebuie sa i-o prezinti si din fata, si din spate, si din lateral, si din 3/4 fata, si din 3/4 spate, etc. aceeiasi masina. asa ca poti sa-i spui lui ca nu gasesti tu \"acealasi kit si fatza si spate si lateral\".

si multa munca e peste tot, asta n-ar trebui sa te descurajeze :wink:

luca 09-01-06 23:14

Quote:

plecand de la ideea unei masini in paragina, ar fi interesanta nu refacerea ei, ci modificarea.. Ca si cum ai achizitiona o epava iar la sfarsit vrei sa ai o masina de show (supra din f&f cred ca va spune ceva). Refacerea nu presupune altceva decat cunostinte/experienta in grafica, modificarea presupune imaginatie, gusturi ..
Inainte de a posta pe un topic trebuie sa citesti toate posturile sau macar sa arunci un ochi peste ele ca sa fi cat de cat la curent cu ce se intampla.
Quote:

ar fii frumos sa facem \"a car is reborn\"... adik sa incercam sa aducem la starea de noua o epava... nu de modificat...
Acelasi lucru si aici...

Quote:

Este un Alfa Romeo 2600 Sprint intr-o stare destul de proasta.
1) Trebuie s-o restaurati, adica s-o faceti sa arate ca atunci cand a iesit din fabrica. Puneti o poza cu ea restaurata.
2) Pornind de la poza cu ea restaurata incepeti s-o tunati si apoi puneti poza cu ea tunata.
Deci, la sfarsit trebuie sa puneti 1 poza cu masina restaurata si apoi 1 cu masina tunata.
Succes...

Gratzian 09-01-06 23:24

stim ca a fost ideea ta, luca... :wink:

iar in legatura cu greutatea oricaruia din concursuri... ce sa zic...
fiecare participa unde se descurca...

cand o sa imi spuna lumea ca NU POATE NIMENI , nu o sa propunem
cat timp sunt unii care fac, e ok...
hai sa vedem... cine se baga la o masina noua din 3 unghiuri?
daca sunt cel putin 3 participanti, avem un concurs stabilit...
ok?

R-NOS15 09-01-06 23:27

ma bag :D

dar sa nu fie pe termen scurt :oops:

Gratzian 09-01-06 23:36

nu, o sa avem concursurile pe termene diferite, si aici o sa convenim la un timp rezonabil

EvLSant0S 09-01-06 23:45

2 Attachment(s)
o singura data am mai facut asa ceva, 3 unghiuri , same car, o sa va plictisesc un pic .. da mie-mi place , cam asa ceva am reusit sa scot .. dintr-o honda accord ..

la fel o sa fie , nu ? ceva de genul asta ..

TopArt 10-01-06 00:06

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
...3 unghiuri , same car,...la fel o sa fie , nu ? ceva de genul asta ..

Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"

:wink:


All times are GMT +2. The time now is 14:20.

- Copyright 2026 4Tuning