![]() |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Iti trage bine amice masina, :D poate avem ocazia sa ne dam calumea , ca m-ai luat prin surprindere :)) ! bafta !
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Gpl power! Tu cred ca erai pe benzina ca veneai destul de tare.
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Frumoasa masina , sa ai grija de ea :-) .
|
;)
multumesc...incerc....dar se mai gaseste cate unu/una sa n-aiba loc de barile mele...
Orice masina e frumoasa daca e ingrijita si intretinuta |
help
Ma lamureste si pe mine cineva?
Ce arcuri merg pe fata la Cielo fara nicio modificare? Am auzit pareri ca cele de Kadett si Astra F nu merg....nu mai stiu ce sa cred (altii zic ca merg). Vreau arcuri fata care sa coboare botu' masinii 3-4 cm. Multumesc. p.s.: ce fel de KADETT si Astra F (1.8 gsi, 2.0 gsi,....?) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Deci eu am avut de kadet gsi. Diferenta intre ele si cele normale de cielo era fix de 4 cm (masurate cu ele date jos). Cu ele pe masina, se miscora distanta dintre aripa si janta cu vreo 3.5 - 4 pe fata. si vreo 3-3.5 pe spate, functie de benzil+gaz. Acum sper ca mi-am adus aminte bine detaliile astea, dar sigur astea de gsi erau mai tari decat unele fk care le-am avut.
Apropo, fk-urile de le-am avut dupa, erau de pe astra F :) Mai era un coleg pe aici (Rik daca nu ma insel) care avea de calibra pe spate la nexia. modificate un pic ca sa fie mai scurte, dar se potrivesc si fara modificari, daca are vreuna arcuri sport (cele stock nu stiu ce dimensiuni au, dar ca forma sunt la fel ca cele de cielo - butoias - pe spate). |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
are cineva CODUL pt. arcurile fata de Kadett Gsi (cele de 274mm inaltime)?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
pe cielo merg arcuri de pa kadett E, astra F, vectra A, calibra .... merg 100% eu am pe amea de astra F
|
2 pics
2 Attachment(s)
sa mai urce si topicu meu.... :)
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frUmoasa fusta ..:D vino si tu duminica la ora 15 in parcarea facultatii de automatica :P !!!
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
daca nu sunt plecat din oras o sa vin ;)
|
meet
5 Attachment(s)
cateva poze de azi
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
1 Attachment(s)
unul dintre cele mai frumoase si intretinute cielo-uri din Craiova :P bravo , felicitari !
mai ia o poza de la mine |
multam
mutumesc pt. laude...le am pe toate datorita lui alinush care mi-a dat linku magic.:)
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:19. |
- Copyright 2026 4Tuning