![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am incercat sa il instalez din nou dar cand lam pornit tot asa o ramas fara cub-ul ala in dreapta sus pot cumva sa resetez toate optiunele cum o fost de la inceput ? sau mai stie cineva o solutie
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am gasit problema cine vrea sa stie: nu imi merge cu directx 10 numa cu 9 :shock:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Salut . Sunt nou pe forum . Mi-am bagat si io nasul in 3ds max si am reusit sa "texturez" daca se poate numi asa in proportie de 40% un MK 4 :lol: As vrea sa stiu si io cum pot sa ii fac poza cu o claritate mai buna . Poza cu Mk 4 in 3ds . Multumesc o seara buna si un an nou fericit !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
6 Attachment(s)
Scuze de dublu post :oops: am reusit sa fac sa se vada mai frumos :D .Acum am alta problema :d Cand ii dau save imi da erroare . Ce pot face ?
Golf Mk 4 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Salut
Am si eu nevoie de ajutor cu urmatoarea problema: se da un model de masina, fara jante. Se da o janta, modelata separat. Nu am program de modelare, am doar program de randare, respectiv Keyshot. Care este cel mai simplu si rapid mod pentru mine de a adauga janta? Multumesc. Am cautat tutoriale pe internet dar nu am gasit decat modelare pentru fiecare, nu si metode de a le lega. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Volvo s 80 2003
2 Attachment(s)
poate cineva sa imi faca niste schite 3d la masina asta este un volvo s 80 2003 full option.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Stie cineva un program care sa creeze extensia .hdri ?? cine foloseste stie la ce ma refer
Pentru ca tot ce se gaseste pe google sunt hdri'urile acelea creeate din 3 poze cu expunere diferita, iar eu sunt interesat de acelea pe care le deschide max'ul. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
http://www.ehow.com/how_5143627_make...toshop-cs.html Acuma sa pun si eu niste intrebari :). Deci, am vazut in unele posturi/imagini/etc. ca folosesc spline cand creeaza o masina, iar apoi mesh-ul arata foarte bine. Nu prea stiu cum sa explic. Daca punem un material care sa reflecte lumina ce e in viewport, nu se vede limita poligoanelor, e ca si cum ar fi aplicat un smoother cu iterations 1 de exemplu. Intrebarea e : Cum se face ? Dupa ce fac toate spline-urile care dau detaliile masinii ce trebuie sa fac ? As dori mai multe detalii in legatura cu chestia asta pentru ca nu ma va ajuta doar pe mine ci pe mii de incepatori. Eu cum invat ceva nou, fac un tutorial :D. Astept un raspuns, ori aici ori pe andrey_zzz3 :) Merci |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Merci mult, dar am renuntat cel putin pentru moment la idee. Din cate stiu eu ceea ce zici tu e surface modelling folosind nurbs. Adica iti faci spline'urile si apoi creezi suprafete intre ele. Nici eu nu stiu prea multe despre asta :oops: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am facut un tutorial pt cei ce vor sa invete programul,este foarte detaliat si va invata sa creat ceva simplu,o toba sport
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
baieti aveti vrayul pt 3d max 9???
daca da va rog mult mil dati si mie? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am o intrebare: Unde pot sa vad cati poly am??
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:56. |
- Copyright 2026 4Tuning