Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

sergiu_006 29-05-09 14:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ma intereseaza pe mine un far de vento de pe stanga daca e original

sergiu_006 29-05-09 14:26

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cine poate sa imi spuna daca pot pune jante de 16" pe vento fara sa fac alte modificari si fara sa am probleme cu transmisia

ncs_balauru 30-05-09 00:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am eu un far stanga de vento original

MaxX_82 30-05-09 08:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2362617)
cine poate sa imi spuna daca pot pune jante de 16" pe vento fara sa fac alte modificari si fara sa am probleme cu transmisia

Eu am pe 15 (195/55/15) si imi freaca rotile din spate daca am 2 persoane cu bagaj; am mai luat din buza de la aripa.
Poti pune si pe 16 dar conform VW, talonu cauciucului trebuie sa fie de 40, nu iti recomand la ce drumuri sunt...
Arata bine pe 16 dar nu e pt Romania zic eu.

antonlupan 30-05-09 08:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2364521)
Eu am pe 15 (195/55/15) si imi freaca rotile din spate daca am 2 persoane cu bagaj; am mai luat din buza de la aripa.
Poti pune si pe 16 dar conform VW, talonu cauciucului trebuie sa fie de 40, nu iti recomand la ce drumuri sunt...
Arata bine pe 16 dar nu e pt Romania zic eu.

corect.acelasi lucru il patesc si eu....am pus inaltatoare de 2 cm sub arcuri in spate....si nu mai aj rotile in aripa...si nu se vede ridicat de cur....
oricum rotile pe 16 cu talon de 40....nu pentru romania...;)

costelus vento 31-05-09 11:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
5 Attachment(s)
asta e vento meu......:twisted:

sergiu_006 31-05-09 11:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2364253)
am eu un far stanga de vento original

la ce pret imi dai faru de pe stanga si vreau sa stiu daga e complet sau nu (motoras sau numa far simplu)

ncs_balauru 31-05-09 12:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sergiu 06 la ce pret imi dai faru de pe stanga si vreau sa stiu daga e complet sau nu (motoras sau numa far simplu)

este simplu 50 ron

antonlupan 31-05-09 13:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2367346)
asta e vento meu......:twisted:

foarte tare...unde lai tinut ascuns?ii facut la noi sau asa lai adus?

sergiu_006 31-05-09 16:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2367523)
sergiu 06 la ce pret imi dai faru de pe stanga si vreau sa stiu daga e complet sau nu (motoras sau numa far simplu)

este simplu 50 ron

ok cum facem sa-l primesc da-mi o adresa de e-mail sau trimite tu ceva poze cu el pe adresa mea si cum pot intra i posesia lui [email protected]

Tibanu 01-06-09 08:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by costelus vento (Post 2367346)
asta e vento meu......:twisted:


woow ....chiar asa :)) unde l-ai tinut pana acum ?!? :-w
superb!!!

costelus vento 01-06-09 17:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
masina e facuta in suceava am avut ceva probleme cu actele,e de la zero iar primul tuning arata cam asa ...........cea visinie

danielddd 01-06-09 17:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
NU SE VAD POZELE:(

costelus vento 01-06-09 18:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
nu inteleg d c?

danielddd 01-06-09 18:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
acu se vad:)


All times are GMT +2. The time now is 16:05.

- Copyright 2026 4Tuning