Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ventto 15-05-09 20:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cum este cu nr asta de padure???????:rolleyes2

antonlupan 15-05-09 21:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
?????????????????????????????????????????????????? ????????:ballbounc:dance::dance:

ventto 15-05-09 21:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
astept sa aflu traducerea.......nr de padure...........???????:rolleyes2

catalin-stefan 16-05-09 10:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pt ncs_balauru salutare..... daca dezmembrezi masina.... as dori motorasul de la turela daca functioneaza si ce pret ai ... adresa de mess catalin_voicu86 sau tel 0724301679 astept

ncs_balauru 16-05-09 17:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
5 Attachment(s)
nu nu dezmembrez masina lucrez la ea ce parere aveti de aceste acesorii

ulie.cozmi 16-05-09 20:09

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
masca aia fata e chiar beeton...si farurile de la dectane din poza 3 :)
hai k tare as vrea sa le vad sus puse :twisted: :rolleyes2
Bafta in cont. cu reparatiile! :D

ulie.cozmi 16-05-09 20:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by catalin-stefan (Post 2324114)
pt ncs_balauru salutare..... daca dezmembrezi masina.... as dori motorasul de la turela daca functioneaza si ce pret ai ... adresa de mess catalin_voicu86 sau tel 0724301679 astept

vezi ca motorasul se potriveste si cel de pe passat b3 din asta aproape ca si vento...si eu tot de pe passat din ala mi-am pus si merge ;)
Bafta!

MaxX_82 16-05-09 20:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2325074)
nu nu dezmembrez masina lucrez la ea ce parere aveti de aceste acesorii

Pentru bara fata nu as opta pentru aia din poza, poate gasesti pe cineva sa le modifice asa ca si in pozele de mai jos, la faruri (primele numai cromate le am si eu, merge f bine xenonu pe ele) poti lega foarte usor semnalizarea pe pozitie, e totusi o masina mai batranica si ar merge ceva mai oldschool zic eu. Bafta la modificat

catalin-stefan 18-05-09 19:20

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cine imi zice de unde i-au niste semnalizari si flapsuri albe cu sticla mata mai bine zis tot ce e in bara fata

antonlupan 20-05-09 07:29

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
intrebare...trebe sa schimb flansele de pe telescoapele fata....in partea de sus a telescopului...vroiamn sa stiu daca trebe scos afara arc,telescop,sau se desface pur si simplu su capota ?si daca desfac sare arcul sau ramane comprimat pe telescop(in spate am desfacut si a venit jos arcul cu tot cu telescop)...mersi fain....astept raspuns

danielddd 20-05-09 08:15

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Daca vrei sa schimbi flansele..iti trebuie presa pt arc.De acolo iese usor,tot subansamblul ala,desfaci alea 2 suruburi din partea de jos a telescopului si de deasupra desfaci piulita din capul telescopului si dai jos.Dupa aceea iti trebe presa.

antonlupan 20-05-09 11:05

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
deci desfac sus si jos,scot tot afara si dupa aia depresez arcu ca sa pot schimbaa flansa.....mersi fain

antonlupan 21-05-09 20:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am schimbat alea...merge fain...unu din rulmenti era spart....o curs bilele afara...
intrebarea e urmatoarea....am scos arcul si am apasat pe telescop...is monroe pe gaz...si ramane jos,nu se misca numa daca tragi sau impingi de el....si ala de pe dreapta care se impinge si mai usor,cand ajunge jos suna a tabla...asta inseamna ca is gata si telescoapele sau is pe aproape?(daca apas pe masina,pe aripa nu face balans ,se ridica si se opreste..)
telescoapele nu is curse deloc...
inca o idee pentru cei care au de gand sa umble acolo si nu pot desface cele 2 suruburi de pe telescop..si eu am tras de ele o jumate de ora buna si nimic....dupa care...am pus benzina intr-o siringa cu ac...am stropit usor piulita si iam dat foc....si tot sprituiam usor acolo pana sa incins bine de tot si a luato la prima cheie....se poate folosi o lampa din aia mica cu gaz,...io nu aveam la indemana....cam asta e...
sa auzim de bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ncs_balauru 21-05-09 22:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
in legatura cu incinsul suruburilor sar putea sa lei fi incis foarte rau si sa fi spart garniturile din ele si din motivul ala poate merg asa usor

ncs_balauru 21-05-09 22:56

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
am comandat acele faruri si acea bara normala fara locas de senalizari si proiectoare lafel ca la cea visinie ,si ceva poze de la masina astept pareri


All times are GMT +2. The time now is 05:23.

- Copyright 2026 4Tuning