Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Cobra2007 14-06-10 02:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 3423921)
da, problema e ca am gasit vray numai pe x64 iar windowsul meu e pe x32... are cineva ? totusi sa incerc. Ramaneam la 3dsmax 2009 dar nu mai stiu ce nu mergea, cred ca din cauza windowsului si a trebuit sa renunt la el.

am rezolvat cu tot, am si vray SP3 si vray RT.

Frunza 01-07-10 10:46

proiect jante
 
salut tuturor,ma ajutati si pe mine va rog cu un VT la janta asta ?


http://fotoimagehost.ro/thumb-6402.jpg


un negru mat in totalitate iar un rosu numai marginea jantei

Mitza_pk 02-07-10 21:05

Re: proiect jante
 
Hai k te ajut eu zimi c model e

Frunza 07-07-10 10:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
din pacate nu stiu modelul :(o sa caut sa vad ce gasesc

guny_angelo 09-07-10 22:12

Audi A8 ajutor?
 
Salut.. am si eu o rugaminte pentru cei care se pricep la masini 3d si programe.. poate sa faca cineva audi a8? e masina vietii mele..sunt mort dupa ea.. si vreau ca un fel de provocare pentru cei care nu au ce face sa faca un audi A8 , personalizat asa sa zicem :D as fi foarte recunoscator..astept raspuns d la voi!

ps: nu ma pricep la programe d-astea gen 3ds max sau rendering :P


Nu era nevoie sa deschizi un topic nou

daniel_C 30-07-10 13:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Salut. Stie careva cum fac sagetile astea sa se vada mai mari.

Cobra2007 30-07-10 13:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apesi pe + si pentru micsorare pe -

Flaviu40 01-08-10 14:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am o intrebare ! Am vazut in unele creatii ca masinile apar langa o casa sau pe o sosea !

1.Masina o poti conduce tu ?
2.Acele case si strazi sunt facute in program sau sunt dintr-un joc ?

Cobra2007 01-08-10 14:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Flaviu40 (Post 3556714)
Am o intrebare ! Am vazut in unele creatii ca masinile apar langa o casa sau pe o sosea !

1.Masina o poti conduce tu ?
2.Acele case si strazi sunt facute in program sau sunt dintr-un joc ?


:)) esti genial omule, dar nu te condamn, n-ai de unde sa sti.

@Masina mai intai o creezi de la 0 dupa care daca vrei sa faci o animatie (ceea ce iti trebuie o experienta mai mare decat in modelare), ii dai anumite comenzi ca sa o poti misca din loc impreuna cu camera sau fara.

@In general totul e facut de la 0, strazi, case, oameni..asta necesita munca multa, un calculator bun ca sa-ti duca o animatie de amploare si multa experienta in modelare si animatie, inclusiv texturare si iluminare..bafta.

Andu96 03-08-10 12:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
3 Attachment(s)
Salut! Sunt nou pe forum si am inceput de cateva zile 3DS Max, asta e ce mi-a iesit pana acum. Se vede cam prost ca nu am stiut cum sa fac cu rezolutia, da acum am citit si pe viitor sper sa-mi aduc aminte s-o schimb(rezolutia:D)
Acum ma apuc sa incerc sa fac sii o masina.

Flaviu40 17-08-10 15:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Andu sunt frumoase creatiile !

Este interesat cineva sa facem mai multe masini impreuna ?

2fast4u_DK 08-09-10 20:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
4 Attachment(s)
Salutare tutoror.M'am apucat si eu mai serios de 3d si as avea niste intrebari.
1.Cum pot face ca o roata sa se invarte in jurul propriei axe,nu in jurul alteia
2.Are cineva niste tutoriale bune pentru a face lumina farurilor/stopurilor sau a neoanelor
3.As mai avea nevoie de un tutorial bun,in care sa explice cum pot adauga un background,pentru un render cat mai reusit
4.De exemplu am un model deschis in 3ds max si as dori sa mai adaug unul,cu tot cu materiale si texturi,dar vad ca merge doar cateodata(click & drag,apoi merge file) si cateodata nu.Care ar fi problema?
Multumesc.
(cateva rendere de ale mele)

AdamRs50 16-09-10 23:25

Care imi zice ceva program de tuning?
 
care ma ajuta cu ceva programe in care pot tuna masini sau moto 3d virtual?

mba 23-09-10 20:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
3 Attachment(s)
am si eu o problema cu colturile :cry:

nu stiu cum sa continui la colturi pentru a evita bumpurile

in prima poza e exact corpul
a doua cu turbo smooth
a treia bumpurile:(

stiu de ce apar.. dar nu stiu cum sa le evit
mi'ar placea sa vad cum faceti voi :D

faith 23-09-10 22:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
incearca adaugand niste "edge" ca in prima poza sau da "chamfer" ca in adoua poza


All times are GMT +2. The time now is 21:13.

- Copyright 2026 4Tuning