![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
proiect jante
salut tuturor,ma ajutati si pe mine va rog cu un VT la janta asta ?
http://fotoimagehost.ro/thumb-6402.jpg un negru mat in totalitate iar un rosu numai marginea jantei |
Re: proiect jante
Hai k te ajut eu zimi c model e
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
din pacate nu stiu modelul :(o sa caut sa vad ce gasesc
|
Audi A8 ajutor?
Salut.. am si eu o rugaminte pentru cei care se pricep la masini 3d si programe.. poate sa faca cineva audi a8? e masina vietii mele..sunt mort dupa ea.. si vreau ca un fel de provocare pentru cei care nu au ce face sa faca un audi A8 , personalizat asa sa zicem :D as fi foarte recunoscator..astept raspuns d la voi!
ps: nu ma pricep la programe d-astea gen 3ds max sau rendering :P Nu era nevoie sa deschizi un topic nou |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Salut. Stie careva cum fac sagetile astea sa se vada mai mari.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apesi pe + si pentru micsorare pe -
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am o intrebare ! Am vazut in unele creatii ca masinile apar langa o casa sau pe o sosea !
1.Masina o poti conduce tu ? 2.Acele case si strazi sunt facute in program sau sunt dintr-un joc ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
:)) esti genial omule, dar nu te condamn, n-ai de unde sa sti. @Masina mai intai o creezi de la 0 dupa care daca vrei sa faci o animatie (ceea ce iti trebuie o experienta mai mare decat in modelare), ii dai anumite comenzi ca sa o poti misca din loc impreuna cu camera sau fara. @In general totul e facut de la 0, strazi, case, oameni..asta necesita munca multa, un calculator bun ca sa-ti duca o animatie de amploare si multa experienta in modelare si animatie, inclusiv texturare si iluminare..bafta. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
Salut! Sunt nou pe forum si am inceput de cateva zile 3DS Max, asta e ce mi-a iesit pana acum. Se vede cam prost ca nu am stiut cum sa fac cu rezolutia, da acum am citit si pe viitor sper sa-mi aduc aminte s-o schimb(rezolutia:D)
Acum ma apuc sa incerc sa fac sii o masina. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Andu sunt frumoase creatiile !
Este interesat cineva sa facem mai multe masini impreuna ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
4 Attachment(s)
Salutare tutoror.M'am apucat si eu mai serios de 3d si as avea niste intrebari.
1.Cum pot face ca o roata sa se invarte in jurul propriei axe,nu in jurul alteia 2.Are cineva niste tutoriale bune pentru a face lumina farurilor/stopurilor sau a neoanelor 3.As mai avea nevoie de un tutorial bun,in care sa explice cum pot adauga un background,pentru un render cat mai reusit 4.De exemplu am un model deschis in 3ds max si as dori sa mai adaug unul,cu tot cu materiale si texturi,dar vad ca merge doar cateodata(click & drag,apoi merge file) si cateodata nu.Care ar fi problema? Multumesc. (cateva rendere de ale mele) |
Care imi zice ceva program de tuning?
care ma ajuta cu ceva programe in care pot tuna masini sau moto 3d virtual?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
am si eu o problema cu colturile :cry:
nu stiu cum sa continui la colturi pentru a evita bumpurile in prima poza e exact corpul a doua cu turbo smooth a treia bumpurile:( stiu de ce apar.. dar nu stiu cum sa le evit mi'ar placea sa vad cum faceti voi :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
incearca adaugand niste "edge" ca in prima poza sau da "chamfer" ca in adoua poza
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:13. |
- Copyright 2026 4Tuning