Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ncs_balauru 12-05-09 22:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am luat vopsea speciala pentru elemente de temperatura ,mai am putin si termin de facut masina ,dar nu o sa mai vopsesc pavilionul si o sa il imbrac cu fibra de carbon iar pe capota o sa desenez ceva frumos mai exact as desena un motor VR6 astept pareri

ncs_balauru 12-05-09 22:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:
Originally Posted by d-shiznit View Post
Salut baieti, ieri mi-am luat si eu un Vento modelul GL ABS din '93 1.8 90 de cai...am o problema cu el...il pornesc si scade turatia si moare chestia asta se intampla uneori odata, uneori de mai multe ori, dupa care isi revine la normal.Ce as putea face? imi recomandati ceva? please help!


am patit si eu o chestie din asta si era din cutia de alarma de sub bord care are sistem antifurt pe pompa de benzina pe alarma din fabrica

ncs_balauru 14-05-09 21:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ce se intampa de nu mai zice nimeni nimic

antonlupan 15-05-09 09:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
criza....nimeni nu mai face nimic...:d
am pus telescoape si arcuri pe spate....boboc.merge ca ceasu
am desfacut usa si am gasit 4 fire rupte...motiv pt care umbla geamu de nebun...
si cam atat deocamdata...
sa nu uit....am revopsit masca fata si am pus pleoapa...dupa 6 luni...:d.

bzsa 15-05-09 09:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pune poze cu masina

hai ca pun eu un filmulet nu stiu daca l-am mai atasat:???:
https://www.youtube.com/watch?v=_tx7RjcVYrw

ventto 15-05-09 16:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
merge baieti sa dau vento de 1.8 AAM si sa iau un bmw 316 benzina?ambele arata si functioneaza in parametrii normali.

danielddd 15-05-09 16:11

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai...la vento is mai ieftine piesele...dar bmw-ul este mai puternic,la vento avantajul este ca trage fata...bmw: dezavantaj cred eu,cu spatele...tu stii ce vrei..:)

ventto 15-05-09 17:15

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
de asta sunt constient,de pretul pieselor si de tractiunea spate dar asa ca o concluzie se merita sau nu?orice parere e binevenita.

danielddd 15-05-09 17:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pune o poza cu vento tau si cu bmw-ul,sa putem face o comparatie

Victor_Is 15-05-09 17:28

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
din punct de vedere al costurilor de intretinere nu cred ca este rentabil...parerea mea...
mai degraba Vento

ventto 15-05-09 18:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
asta e vento al meu..

ventto 15-05-09 18:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
si asta e bmw-ul pe care vreau sa il iau

danielddd 15-05-09 18:09

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai.. tinang cont ca amandoua is neinmatriculate pe romania,poti face schimbul.

Sebastian.C 15-05-09 18:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Stai calm la vento... Ala are nr de padure....

danielddd 15-05-09 18:19

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Cum adica numar de padure doml`e ? :D


All times are GMT +2. The time now is 14:20.

- Copyright 2026 4Tuning