![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am luat vopsea speciala pentru elemente de temperatura ,mai am putin si termin de facut masina ,dar nu o sa mai vopsesc pavilionul si o sa il imbrac cu fibra de carbon iar pe capota o sa desenez ceva frumos mai exact as desena un motor VR6 astept pareri
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Originally Posted by d-shiznit View Post Salut baieti, ieri mi-am luat si eu un Vento modelul GL ABS din '93 1.8 90 de cai...am o problema cu el...il pornesc si scade turatia si moare chestia asta se intampla uneori odata, uneori de mai multe ori, dupa care isi revine la normal.Ce as putea face? imi recomandati ceva? please help! am patit si eu o chestie din asta si era din cutia de alarma de sub bord care are sistem antifurt pe pompa de benzina pe alarma din fabrica |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
ce se intampa de nu mai zice nimeni nimic
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
criza....nimeni nu mai face nimic...:d
am pus telescoape si arcuri pe spate....boboc.merge ca ceasu am desfacut usa si am gasit 4 fire rupte...motiv pt care umbla geamu de nebun... si cam atat deocamdata... sa nu uit....am revopsit masca fata si am pus pleoapa...dupa 6 luni...:d. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pune poze cu masina
hai ca pun eu un filmulet nu stiu daca l-am mai atasat:???: https://www.youtube.com/watch?v=_tx7RjcVYrw |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
merge baieti sa dau vento de 1.8 AAM si sa iau un bmw 316 benzina?ambele arata si functioneaza in parametrii normali.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai...la vento is mai ieftine piesele...dar bmw-ul este mai puternic,la vento avantajul este ca trage fata...bmw: dezavantaj cred eu,cu spatele...tu stii ce vrei..:)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
de asta sunt constient,de pretul pieselor si de tractiunea spate dar asa ca o concluzie se merita sau nu?orice parere e binevenita.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pune o poza cu vento tau si cu bmw-ul,sa putem face o comparatie
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
din punct de vedere al costurilor de intretinere nu cred ca este rentabil...parerea mea...
mai degraba Vento |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
asta e vento al meu..
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
4 Attachment(s)
si asta e bmw-ul pe care vreau sa il iau
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai.. tinang cont ca amandoua is neinmatriculate pe romania,poti face schimbul.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Stai calm la vento... Ala are nr de padure....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cum adica numar de padure doml`e ? :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:20. |
- Copyright 2026 4Tuning