Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

0000 26-04-10 13:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
In tutorial explica o alta modalitate de folosire a blueprinturilor..intrebarea este cum anume reusesc eu sa tai un blueprint in care este bagat mai multe vederi ale masini..am tot incercat dar nu reusesc sa le fac egale asa cum explica in tutorial.

0000 27-04-10 21:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
chiar nu stie nimeni sa imi zica cum sa fac?..:(

faith 28-04-10 06:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
ia ceva care sa te ajute cu problema ta ,ce ai tu acolo e modul greu de a lucra dupa un blueprint ...daca vrei si restul tutorialului cum sa faci o masina in 3dmax lasami un PM cu id-ul de mess si ti le dau dupa ora 18:00

0000 28-04-10 13:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
OK...am sa incerc cu tutorialele de la de tine..am si eu intreg tutorialul (1-58)..banuiesc ca nu v-a fi vre-o problema daca "montez" blueprint-urile ca in tutorialele dat de tine si continui ca in tutorialele respective.

faith 28-04-10 13:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by 0000 (Post 3317461)
OK...am sa incerc cu tutorialele de la de tine..am si eu intreg tutorialul (1-58)..banuiesc ca nu v-a fi vre-o problema daca "montez" blueprint-urile ca in tutorialele dat de tine si continui ca in tutorialele respective.

nu,fiecare lucreaza in stilul lui tu doar trebuie sa il gasesti pe al tau

Flippy20 28-04-10 20:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
salutare....imi cer scuze pt postu asta ....

nu ma pricep la vitual tuning[timpu nu prea imi da voie sa ma apuc de asa ceva ....facultatea asta :)) ] ....dar:D e cineva amabil sa imi fac si mie o dacie super nova ....cu putin tuning de bun gust:D?

GRIGO 29-04-10 21:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Ramaneti Ontopic, nu mai deviati, daca aveti ceva sa va spuneti, folositi PM

cristy_dacia 30-04-10 08:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
salut imi poate da si mie cineva un site ceva de unde pot descarca si eu acest program ca l-as vrea si eu pentru ca sketchup-ul nu face asa real va rog

GRIGO 30-04-10 15:51

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
De aici
-> http://usa.autodesk.com/

0000 04-06-10 10:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
O intrebare care poate fi ciudata dar as vrea sa stiu: 3dmax-ul are vre-o optiune pe undeva care sa afiseze cotele desenului care il fac?..ca la Autocad.

ruver 05-06-10 22:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by 0000 (Post 3415192)
O intrebare care poate fi ciudata dar as vrea sa stiu: 3dmax-ul are vre-o optiune pe undeva care sa afiseze cotele desenului care il fac?..ca la Autocad.

Nu, nu are o astfel de setare deoarece nu este un soft CAD

Cobra2007 06-06-10 21:59

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Tocmai acum imi trag (pardon, imi cumpar) 3d studio max 2010 si as vrea sa-mi spuneti si mie care este ultima versiune de vray compatibila cu 3smax 2010, multumesc.

p.s : sa fie compatibil si cu windows 7

Cobra2007 07-06-10 00:54

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 3421232)
Tocmai acum imi trag (pardon, imi cumpar) 3d studio max 2010 si as vrea sa-mi spuneti si mie care este ultima versiune de vray compatibila cu 3smax 2010, multumesc.

p.s : sa fie compatibil si cu windows 7

inca ceva, m-ar interesa daca as putea sa iau versiunea asta : https://www.youtube.com/watch?v=ecACgWbd63k

frost_dani 07-06-10 17:08

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 3421662)
inca ceva, m-ar interesa daca as putea sa iau versiunea asta : https://www.youtube.com/watch?v=ecACgWbd63k

vray pt max 2010 e pe torrente dar nu e bun , apare watermark pe render orice iai face si oricum l-ai crak-ui, si merge foarte foarte incet varianta piratata. Cea licentiata am auzit ca merge super tare fara nici o problema dar e o problema mare... costa :D 1000 dolari. Vray sp3a

Cobra2007 07-06-10 19:54

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da, problema e ca am gasit vray numai pe x64 iar windowsul meu e pe x32... are cineva ? totusi sa incerc. Ramaneam la 3dsmax 2009 dar nu mai stiu ce nu mergea, cred ca din cauza windowsului si a trebuit sa renunt la el.


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning