![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Iti dau eu suspensie sport reglabila :D La pret bun
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
4 Attachment(s)
Am gasit un renault laguna 2 , din 2001,1,8 16v,full full options,impecabil,inmatriculat,numai ca e cu volan pe dreapta,la schimb cu vento.ce spuneti?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Stai calm :D
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
NCS_BALAURU mai pui poze/schema cu releele alea? stau cu ea in cutie si nu stiu ce sa-i fac,da macar o idee.:)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am o problema cu geamurile electrice de pe partea stanga, raspund la comenzi cand vor ele, mi s-a intamplat sa raman cu geamul deschis ca nu puteam sa il mai inchid.
A vazut-o un electrician si cica as avea problema cu modulul acela care e atasat de motoras. L-am cautat pe la dezmembrari si nu il gasesc, la magazinele de piese de import, nu au habar aia ce anume sa comande, decat sa imi comande tot mecanismul care e vreo 250 ron. Daca aveti vreunul din voi asa ceva sa imi ziceti cat ma costa.Imi puteti lasa un numar de telefon pe id-ul asta de mess si va sun eu : the_exyts. Chiar am nevoie de ajutorul vostru ca mor de cald in masina, plus ca nu sunt sigur ca daca comand de la aia de la piese, imi vine exact ce am eu nevoie, ca ei nu isi dau seama din ce scrie acolo daca e ce imi trebuie mie si poate platesc aiurea ceva nefolositor. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Alea din motorase au problemele cu niste rezistenta,asa pateam si eu dar am curatat un pic si si-a mai revenit.Sunt acolo rezistente care blocheaza functionarea geamului pentru o perioada de timp(pana se racesc),un fel de sistem de siguranta,adica daca te joci mult cu geamu,sa nu se strice ceva,se blocheaza cateva minute.Daca gasesti rezistentele alea cred ca poti rezolva usor problema,doar inlocuindu-le la un electrician priceput si cu un aparat de masura bun :).
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
salutare am inceput sa lucrez la masina ceva poze
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Dar tu vrei sa o repari? crezi ca mai ies drepte ca din fabrica lonjeroanele alea? sau,chiar daca mai ies..mai sunt asa rezistente? sau cauti alta caroserie? stiu pe cineva care are 2 vento aduse din italia, de 1,8,frumoase ,la 800 de euro negociabil,dar fara acte.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
lonjeronul se indreapta ,dami si mie nr de tel al celui cu vento fara acte sa iau si eu unul
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Daca lonjeronul ala se indreapta.... O sa iti lase masina 4 urme pe drum.... Si vad ca in loc sa faci lonjeroanele te-ai apucat sa vopsesti motorul... Fain asa :))
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
http://www.buletinulauto.ro/vanzari-...va-324665.html ym: [email protected]
tel: 0740728771 aici poti vedea masina |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salut baieti, ieri mi-am luat si eu un Vento modelul GL ABS din '93 1.8 90 de cai...am o problema cu el...il pornesc si scade turatia si moare :| chestia asta se intampla uneori odata, uneori de mai multe ori, dupa care isi revine la normal.Ce as putea face? imi recomandati ceva? please help! :(
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
ce treaba are lojeronul ala cu cadrul de la brate pentru ca nu sunta afectate masina este pusa pe dispozitiv si nu este fugita caroseria dar in schimb am un amortizor stamb
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai oricum cred ca capul de la lonjeron se poate schimba(demonta) si pus altu' daca nu ma insel...in fine,pana una alta zii si mie cu ce ti-ai vopsit blocu'? ce vopsea ai folosit de rezista la temperaturi? Bafta in continuare;)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
incerca de mai multe ori vezi daca se aude un bazait de la rezervor cand pui contactu'... |
| All times are GMT +2. The time now is 13:53. |
- Copyright 2026 4Tuning