![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am si eu o intrebare :???: ... aici la 3D nu se face vreun contest intre useri ? sau eu stiu. Sa ni se dea un blueprint cu o rezolutie cat de cat decenta si cu care se poate lucra usor iar finalul sa fie supus la vot. Finalul fiind masina imbunatatita prin tuning. E doar o idee ;). Daca o sa fie ceva de genu' o sa fiu primul care se baga cu toate ca nu sunt as in 3D dar imi plac provocarile :D.
|
help...
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un virtual tuning pentru un daewoo cielo hatchback , ceva idei pentru bodykit exterior ... ? multumesc anticipat.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
@andreysc7 da, de fac astfel de provocai, sub numele de "4T 3D Car Battle" si a ajuns pe undeva pe la edita 6.... nu stiu cand va fi urmatoarea edite. cel putin mai asteptam finalizarea ultimelor concursuri organizate cu ocazia "tuning days"
|
Re: help...
salut.Da-mi accept, gabi_hantig pe yahoo
Vad cu ce te pot ajuta.Bafta Galerie _ http://gabihantig.deviantart.com/gallery/ :D |
Re: help...
ok ,merci ... id-ul meu este adrian_xplode
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am reusit sa atasez imaginile din blueprint-uri pe planurile facute la dimensiunile lor, la vederea in perspectiva se vad blueprinturile atasate pe planuri la dar la celelalte vederi (top, front, back) se vede doar marginea planului (un chenar)..cum fac sa vad blueprinturile si in celelalte vederi?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
sau dai flip la plan |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
DA...am selectat la "material editor" 2 sides..si se vede pe ambele parti dar doar la vederea in perspectiva..la celelate nu se vede
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
F3 F4 ...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
OK...mersi frumos...F3 a fost solutia.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
OK..tasta F3 era solutia
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
acuma sa te uiti si ce inseamna f3 f4 ...
dai click drepta acolo unde scrie perspective sau left sau front... si ai smooth... edges.. si vezi cam ce inseamna.. o sa te ajute cand ai locuri mai greu vizibile... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
OK..acum alta..cand incerc sa trasez o linie pe blueprint o trage in spatele blueprintului..
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
probabil ai blueprintul pozitionat ciudat, atunci cand trasezi un element nou el este creat la origine (centrul gridului) pozitioneaza blueprintul de asa natura incat sa nu mai ai porblema respectiva :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:33. |
- Copyright 2026 4Tuning