Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

mba 03-04-10 20:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by faith (Post 3040421)
am si eu o problema cum pot sa fac sa numai imi mi se vada background-ul prin obiecte sau daca este vreo setare de facut inainte de a randa :( ca eu miam stors creieri dar nu miam dat seama ce sa fac

alte propuneri de rezolvare??? si eu am aceeasi problema cand vreau sa folosesc environment...

andreysc7 07-04-10 03:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am si eu o intrebare :???: ... aici la 3D nu se face vreun contest intre useri ? sau eu stiu. Sa ni se dea un blueprint cu o rezolutie cat de cat decenta si cu care se poate lucra usor iar finalul sa fie supus la vot. Finalul fiind masina imbunatatita prin tuning. E doar o idee ;). Daca o sa fie ceva de genu' o sa fiu primul care se baga cu toate ca nu sunt as in 3D dar imi plac provocarile :D.

AdrianSB 07-04-10 12:45

help...
 
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un virtual tuning pentru un daewoo cielo hatchback , ceva idei pentru bodykit exterior ... ? multumesc anticipat.

ruver 08-04-10 11:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@andreysc7 da, de fac astfel de provocai, sub numele de "4T 3D Car Battle" si a ajuns pe undeva pe la edita 6.... nu stiu cand va fi urmatoarea edite. cel putin mai asteptam finalizarea ultimelor concursuri organizate cu ocazia "tuning days"

gabi_hantig 08-04-10 22:28

Re: help...
 
salut.Da-mi accept, gabi_hantig pe yahoo
Vad cu ce te pot ajuta.Bafta
Galerie _ http://gabihantig.deviantart.com/gallery/
:D

AdrianSB 08-04-10 23:50

Re: help...
 
ok ,merci ... id-ul meu este adrian_xplode

0000 23-04-10 13:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am reusit sa atasez imaginile din blueprint-uri pe planurile facute la dimensiunile lor, la vederea in perspectiva se vad blueprinturile atasate pe planuri la dar la celelalte vederi (top, front, back) se vede doar marginea planului (un chenar)..cum fac sa vad blueprinturile si in celelalte vederi?

GRIGO 23-04-10 17:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by 0000 (Post 3303860)
Am reusit sa atasez imaginile din blueprint-uri pe planurile facute la dimensiunile lor, la vederea in perspectiva se vad blueprinturile atasate pe planuri la dar la celelalte vederi (top, front, back) se vede doar marginea planului (un chenar)..cum fac sa vad blueprinturile si in celelalte vederi?

In material editor "Tasta M" selectezi "2 sided"
sau dai flip la plan

0000 23-04-10 19:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
DA...am selectat la "material editor" 2 sides..si se vede pe ambele parti dar doar la vederea in perspectiva..la celelate nu se vede

mba 23-04-10 21:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
F3 F4 ...

0000 23-04-10 21:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
OK...mersi frumos...F3 a fost solutia.

0000 23-04-10 21:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
OK..tasta F3 era solutia

mba 23-04-10 22:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
acuma sa te uiti si ce inseamna f3 f4 ...
dai click drepta acolo unde scrie perspective sau left sau front... si ai smooth... edges.. si vezi cam ce inseamna.. o sa te ajute cand ai locuri mai greu vizibile...

0000 24-04-10 20:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
OK..acum alta..cand incerc sa trasez o linie pe blueprint o trage in spatele blueprintului..

ruver 26-04-10 08:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
probabil ai blueprintul pozitionat ciudat, atunci cand trasezi un element nou el este creat la origine (centrul gridului) pozitioneaza blueprintul de asa natura incat sa nu mai ai porblema respectiva :)


All times are GMT +2. The time now is 14:33.

- Copyright 2026 4Tuning