![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mosina este dauna o vezi ceva mai sus pe pagina era acelasi model ca a ta decat ca era foarte mult lucrat la ea
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pentru cei cu apa la portbagaj....am gasit sursa de inundatie.....
chiar in spatele rotii ,pe aripa am observat o gaura cam de 1 cm diametru in antifon....am bagat degetu si a inceput sa se rupa....tabla lipsea cu desavarsire cam cat o palma.....asadar apa sarea de pe roata prin aripa direct in portbagaj solutie:am bagat flexu cu peria de sarma....am luat jos tot ce a fost de luat....am dat un strat de kelfos antirugina....am reconstruit totul din tabla zincata cu pocnituri(nu am acces la sudura)...am mai dat un strat de kelfos si deasupra 3 maini de antifon(toate suprafetele de contact dintre tabla veche si tabla noua au fost unse din belsug cu ceva silicon care cica ar lipi si proteja tabla...e transparent si miroase a diluant si se usuca in max 10 minute...) spor la munca |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Imi raspunde cineva si mie la intrebarea cu boxele? :D
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai poate nu stie nimeni ce si cum.....io am in bord si in toate 4 usile....si n am auzit fara boxe in usile din fata
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Ncs balauru - chiar imi pare ff rau pt masina ta :( arata foarte bine pot sa spun!! totusi e bine k nu ai patit tu nimic,si eu zic la fel sa o faci ca nu e fff rea situatia iar in caz k nu o mai faci ne intelegem cumva la stopuri?? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Da,asa as face,dar nici nu as vrea sa le las pe alea din portiera degeaba,cred ca am sa ma uit sa vad unde duc din portiera in masina si sa ma leg de ele dar din masina,nu sa trag fire de la cass in usi..
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
in fiecare stalp al masini din fata sunt mufele cu fire acolo o sa gasesc capetele care trebuiesc legate la casetofon, ele trebuiec facute cu papuci bagati in carcasa de la mufa din stalp iar pe usile din sp[pate trebuie sa le tragi u nu o sa gasest nici un fir pentu boxele de pe usi spate pus dn fabrica cel mai in domeniu este paul_ral
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Merci la toti,vremee nu-mi permite inca dar o sa fac si treaba asta.Nu stiti daca sunt comenzi de pus pe volan pt mp3-uri?sony de preferat,sau,comenzi universale??
Am uitat sa spun,am schimbat inaintea pastelui bucse la puntea spate si am si poze,daca vrea cineva pot sa le postez,am facut poze si la presa facuta acasa din ce am gasit,fara presa nu cred ca le puteti monta pe cele noi.Cele vechi au iesit usor,dar cand sa pun alea noi a trebuit un pic de rabdare :). |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Schema radio-cass
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Eu stiu cum se leaga firele la boxe,dar nu gasesc acele fire :D .
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
eu am fire trase prin butucu si la usile din spatesi sunt din fabica cred ca se vede ca sunt invechite
puteti sa imi spuneti si mie un pret estimativ la un catalizator |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Are cineva in lista mea de messenger catalizatoare universale euro2 la 260 ron,decat sa dai vreo 13-14 pe unu original.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
incaltari de vara
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Are careva habar de ce oare o alarma thor,nu imi trimite semnal catre motorasul din portiera? A venit un prieten cu un passat b4(asemanator vento) din 95 sa-i pun alarma.Am legat firele carer trebuiau,am memorat telecomenzile dar nimic.Nu trimite semnal pe firele alb si maro,(pt inchis si deschis) sa inchida usile.Am probat si pe un modul de inch centr cu motorase din metro si tot nu merge nici la motorasele alea.Se poatesa fie defecta de noua?A mai patit cineva asa ceva cu Thor?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:00. |
- Copyright 2026 4Tuning