Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

faith 05-12-09 18:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
vrey sa faci o animatie in care sa se deschida capota sau o randare cu capota deschisa?

Cobra2007 05-12-09 20:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by andy design x (Post 2864658)
cum fac capota unei masini sa se deschida in 3ds max???

selectezi capota prin editable poly, ii dai detach iar dupa aceea trebuie sa muti sagetile in locul de unde vrei sa se deschida, dupa care selectezi rotate si ai deschis capota :-)

uite asa :
p.s : de mentionat faptu ca, dupa ce ai mutat rotate in locul potrivit, iesi din optiunea aceea de mutare a pivotului (respectiv rotate) altfel rotesti in gol daca ramai pe optiunea respectiva

daniel_C 06-12-09 13:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Imi spune si mie cineva cum fac max-ul sa fie negru?

Cobra2007 06-12-09 14:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by daniel_C (Post 2866418)
Imi spune si mie cineva cum fac max-ul sa fie negru?

customize/ load custom UI scheme / program files / autodesk / 3ds max (x) / ui / ame-dark / save :)

SK8_For_Life 09-12-09 11:24

Help please!
 
Cu ce program faceti masinile 3D?Sunt nou si nu ma prea pricep, am inceput de o saptamana sa desenez masini.:oops:

SK8_For_Life 09-12-09 11:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Cu ce program se fac chestiile astea 3D?
:D

faith 09-12-09 11:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
majoritatea lucram cu 3dmax 9 dar mai sunt si alte programe maya ,cinema4,etc depinde cu care te acomodezi

andy design x 09-12-09 16:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
imi poate spune cineva cum fac sa rotesc volanul unei masini in 3ds max si sa i se miste si rotile???????

daniel_C 11-12-09 21:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Am si eu o problema cu geamurile masinii cand folosesc o imagine pe post de background in vray. Am pus o imagine(screen) ca background si aceeasi imagine(enviroment-spherical) pentru reflexii. Cand randez mi se reflecta in geamuri poza enviroment-spherical si nu se potriveste cu backgroundul.Am incercat sa pun in slotul de enviroment al sticlei poza screen. Asa apare alta problema. Vedeti mai bine in poze. Aveti vreo idee ce sa fac?

andy design x 12-12-09 16:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 2865002)
selectezi capota prin editable poly, ii dai detach iar dupa aceea trebuie sa muti sagetile in locul de unde vrei sa se deschida, dupa care selectezi rotate si ai deschis capota :-)

uite asa :
p.s : de mentionat faptu ca, dupa ce ai mutat rotate in locul potrivit, iesi din optiunea aceea de mutare a pivotului (respectiv rotate) altfel rotesti in gol daca ramai pe optiunea respectiva

daca vreu sa deschid pe linia rosie????????(din imagine)

Cobra2007 14-12-09 17:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
incearca cum ti-am spus eu, e aceiasi metoda... nu-i greu

Cobra2007 14-12-09 17:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by andy design x (Post 2875898)
imi poate spune cineva cum fac sa rotesc volanul unei masini in 3ds max si sa i se miste si rotile???????

poate asta o sa te ajute, il deschizi cu vlc player

andy design x 16-12-09 11:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 2891379)
poate asta o sa te ajute, il deschizi cu vlc player

ms cu asta am rezolvato si pe aia cu deschisul capotei oblic si pe astalalta

mertzanel jr. 19-12-09 09:19

Re: Rezultate 4T 3D Car Battle Special Edition 6 - Individual
 
buna! sunt nou pe 4 tuning si as vrea sa stiu ce programe folositzi pt virtual tuning

Mitza_pk 19-12-09 09:54

Re: Rezultate 4T 3D Car Battle Special Edition 6 - Individual
 
sal dak te uiti bine o sa vezi ca pe apropape fiecare thread de la sectiunea 3D scrie ce program se foloseste. 3D studio max acesta e programul


All times are GMT +2. The time now is 08:11.

- Copyright 2026 4Tuning