![]() |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
de la nunti accepti o provocare de la mine peugeot 107 motor de 1 l 68 cai e zici
ast pm ca sa nu mai umplem topicul degeaba |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
1 Attachment(s)
Quote:
Scuza-ma ca intervin si eu dar sunt cateva mici contradictii in ceea ce spui.Se pare cu nu cunosti foarte bine sistemul 4x4 de la Calibra. 4x4 la Calibra functioneaza pe baza presiunii uleiului de servo,in cutia de transfer(care nu este acelasi lucru cu unitatea care decupleaza integrala) exista o "membrana" in care intra o conducta de ulei(servo),conducta care la randul ei vine dintr-un ansamblu de 2 electrovalve si o sfera metalica........decuplarea 4x4 la Calibra se face prin intreruperea circuitului electric implicit prin taierea fluxului de ulei catre membrana din cutia de transfer. Odata acest circuit intrerupt 4x4 este decuplat,singura sansa ca el sa mai mearga este ca vascocuplajul sa ramana blocat(slabe sanse) dar cu conditia ca pinioanele sa ramana intregi. Concluzia este ca avand circuitul electric intrerupt si pinioanele praf masina clar nu mai era 4x4 ci doar FWD. Si ca sa vezi ca nu aberez o sa pun un filmulet de la Mare de anul trecut unde mi-a crapat si mie cutia de transfer inca din momentul demararii(adica tr1 si tr2 cu cutia sparta) dupa care am decuplat din buton si masina a ramas FWD.Daca asculti cu atentie o sa auzi niste "zgomote " foarte ciudate la plecarea de pe loc.La mine am gasit pinioanele cu cativa dinti rupti si carcasa sparta. Masina respectiva era un S3,de 245cp dupa spusele proprietarului si 270cp dupa spusele uni apropiat ,foarte suparat acum pe Sebastian...:) Distanta dintre mine si el la final a fost de 2 masini(eu in fata)....masina mea avnd pe dyno cu o zi innainte fix 243CP. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
1 Attachment(s)
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
mpa iar aberezi gratuit iar voi restul poluati topicul
mucles cu offtopic si hai cu provocarile |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Nu mi se pare onorant faptul ca jignesti si modul tau tendentios si provocator de adresare. Chiar daca moderatorii te trec subiectiv cu vederea esti pasibil oricand de o sanctiune pe site. Incearca sa fi decent iar argumentele de varsta si altele de genul asta nu mai tin. |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
ma refeream ca de atunci ma dau la liniutze ..... vezi ca mai am un punct de penalizare ....
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sebastian Virgil DZ1 a zis ca el nu stie nimika de vre-o cursa cu tine ... cand ai vb tu cu el?
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
upssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
postat de virgil dz1 pe data de 16 feb pe alt forum
"Eu nu am renuntat la revansa sa sti:) La vara m-ai fac un drum odata cu Supra in Romania, desi imi calc un cuvant dat si m-ai vreau o cursa cu tine Sebi pe 1000m. Data trecuta am luat-o si vreau macar sa fac o cursa mai buna ca data trecuta." upssss .... |
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
ok greseala mea
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Nu cred ca ai vreo sansa macar teoretica cu pinguinul asta comunist. Stiu acum o sa te iei de mine si de masina mea ... o sa ma provoci ... si o sa-ti raspund ca decat sa fiu smecher printre copii mai bine copil printre cei mari . O zi buna ! |
| All times are GMT +2. The time now is 18:45. |
- Copyright 2026 4Tuning