Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

Calimero2003 17-02-08 20:12

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1364482)
foarte corecta observatia ta sebi...se vede ca pleaca ca un 4x4 si ii da putin in nas...asa mi se pare

oricum calibra a fost masina ideala in cursa aia...start de 4x4 si dupa tractiune pe o singura punte...ideal asa ceva, nu? :)

ZGB`ule hai sa iti explic mai pe lag ce s-a intamplat la acea cursa .... masina a plecat cu 4x4 urmand ca pe treapta a 3 a sa decupleze 4x4 , numai ca exact in momentul debraeri masina a spart cutia de transfer ( unitatea ce decupla integrala).Toata cursa cu subaru masina a fost 4x4 si pe langa asta masina nu putea sa mai functioneze bine datorita inegralei defecte care o frana foarte mult... dupa cursa acasa am desfacut cutia de transfer de curiozitate sa ne uitam ce era in ea ... ce am vazut acolo ne-a lasat cu gurile deschis ... pe pinionul central nu mai exista nici macar un dinte ... toti erau rupti ... toate pinioanele erau spart.
Daca masina ar fi ramas tractiune fata dupa acel start ... subaru nu avea nici o sansa ... cei care s-au dat cu acea masina pot sa confirma lucrul asta ... si cred ca poti si tu sa-ti dai seama de asta ...
Ca sa nu mai existe suspiciuni ... acea Calibra nu a mancat bataie de la nici o masina inafara de acel Subaru "norocos" ... si daca cauti atent o sa vezi cu cate masini puternice s-a dat.
Asa cum am spus la inceput masina ramanea tractiune fata numai dupa a 3-a ... am sa mai pun un filmulet cu un Subaru ... uitativa atenti la rotile din spate ale calibrei ... https://www.youtube.com/watch?v=CBZdX...eature=related

SEBASTIAN 17-02-08 20:17

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Cred ca acel subaru e un wrx fara modificari si e normal sa fie surclasat de o masina tunata.
Daca vrea avem pt el un wrx cu interne de serie.

Calimero2003 17-02-08 20:25

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1364631)
Cred ca acel subaru e un wrx fara modificari si e normal sa fie surclasat de o masina tunata.
Daca vrea avem pt el un wrx cu interne de serie.

Nu este un WRX normal te asigur .... cum am spus ACEA CALIBRA NU MAI EXISTA.
WRX este tot din Craiova .....

SEBASTIAN 17-02-08 20:28

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
atunci e f prost facut

zGb 17-02-08 20:41

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
@calimero : am inteles! multumesc pt detalii :google: ;)

ct77pia 17-02-08 23:02

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
dar dece te mai chinui atunci CZR ca sa te dai cu sebastian e clar ca nu vrea si o da cotita deci eu zic sa piarda la masa verde ca la fotbal topicul cind a fost deschis nu zicea nimic de calificari si alte chestii ....
asa ca dpa parerea mea sebastiam a PIERDUT

SEBASTIAN 17-02-08 23:06

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
ok daca tu spui asa o fi ...

mpa 17-02-08 23:20

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by ct77pia (Post 1365105)
dar dece te mai chinui atunci CZR ca sa te dai cu sebastian e clar ca nu vrea si o da cotita deci eu zic sa piarda la masa verde ca la fotbal topicul cind a fost deschis nu zicea nimic de calificari si alte chestii ....
asa ca dpa parerea mea sebastiam a PIERDUT

Avand in vedere ca esti un expert in domeniu, ne plecam cu toti in fata ta si in fata vastei tale experiente. Iti multumim ca ne explici cum stau lucrurile findca adevarul e ca noi nu prea stim pe ce lume ne aflam.
Asa ca oracole daca stii tu dupa parerea ta sau de la mama omida ca Sebastian a pierdut... te-as ruga frumos sa imi zici ce masina o sa am peste un an si ce rezultate o sa am in primele trei curse. Multumesc frumos.



cand termini de gustat sa nu spui si noua ce savoare are sebi oka?
thx

ct77pia 17-02-08 23:31

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
ma uit in bollllllllllll si ce vadddddddddd a da un mare IMS sau la alegere o dacie cu mottor pe folie
ps nu cred ca postul de mai sus iti era adresat

mpa 17-02-08 23:56

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by ct77pia (Post 1365187)
ptr tine sebastian studiaza topicul asta http://forums.fourtitude.com/zerothr...2862822&page=6

Copile... ne dai link-uri la ce visezi tu... si comentezi la ce avem noi?
Putin respect pentru Subaru, ca exista la puterea aia in realitate... nu cred ca te-a luat Sebastian cu link-uri din state... sau cu stai si citeste acolo...

ct77pia 18-02-08 00:11

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
prietene eu cind mergeam in subaru vo si alte masini de genul asta tu te plimbai cu 311 sau alte misloace de trasnsport in comun. nu contest subaru da e masina marfa si crede-ma ca mi-s lua una dar nu se potriveste cu ce vreau eu, eu fac cam 150 200 km pe zi cu masina mea (nu sunt sofer angajat) si am nevoie de o masina care sa consume pina in 12-13 si sa nu schimb 2 motoare inainte de schimb primul set de gume daca te uiti tu un pic asa eu am 30 de ani si permisul din 96 si tot de atunci sint cu liniutzele daca nu crezi intreaba asa ca in concluzie mai du-te .......
intreaba si pe cei din anonymous,NSL si MR cine sunt dar de tine stie cineva?
pa si la revedere
PS in ce club esti pinguin? asta nu e acel mic mamifer care dabia se misca pe uscat
si cine sunte-ti pe 14 martie daca vrei ma dau cu tot clubul vostru snt curios sa vad cine sunteti

mpa 18-02-08 00:15

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by ct77pia (Post 1365286)
prietene eu cind mergeam in subaru vo si alte masini de genul asta tu te plimbai cu 311 sau alte misloace de trasnsport in comun. nu contest subaru da e masina marfa si crede-ma ca mi-s lua una dar nu se potriveste cu ce vreau eu, eu fac cam 150 200 km pe zi cu masina mea (nu sunt sofer angajat) si am nevoie de o masina care sa consume pina in 12-13 si sa nu schimb 2 motoare inainte de schimb primul set de gume daca te uiti tu un pic asa eu am 30 de ani si permisul din 96 si tot de atunci sint cu liniutzele daca nu crezi intreaba asa ca in concluzie mai du-te .......
intreaba si pe cei din anonymous,NSL si MR cine sunt dar de tine stie cineva?
pa si la revedere

Poti sa suferi in alta parte.
Adevarul e stiu ca voi astia de acolo ati avut toate masinile si sunteti cei mai tari si .....
Ceva de genu...
Eu nu imi cumpar Subaru ca nu e fiabil, si adevarul e ca nici daca as avea bani nu as cumpara...
Stiu ca V5 consuma mult pentru cat de prost e. Ti sa sugerat asta intr-un mod finut. Mai asteapta putin ca apare acum face-lift la Logan DCI. Garantie extinsa 7 ani si ingrozitor de fiabil.

ct77pia 18-02-08 00:19

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
da bine ..... polo cihhhh cumva 1.4 tdi?

ct77pia 18-02-08 00:26

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
din topicurile la care esti activ reiese ca esti fotograf. prestezi si la nunti,botezuri si alte evenin]mente de acest gen?

mpa 18-02-08 00:33

re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Al meu. Nu e 1.2 12V ca nu ma uit sa fie diesel ca sa nu ma arda la buzunar. Am eu bani de benzina si daca nu am fac rost.


All times are GMT +2. The time now is 06:45.

- Copyright 2026 4Tuning