Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

Tibanu 13-04-09 16:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
de unde ai comandat alarma?

antonlupan 13-04-09 17:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
de p forum....un anume sicalosu are de vanzare....dai un search si vezi:D

Shorky 14-04-09 19:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
are cinva termotronic sau stie cineva daca baga si aer rece?

mali84 14-04-09 20:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Shorky (Post 2238506)
are cinva termotronic sau stie cineva daca baga si aer rece?

Salut! Am yo pe Vento Thermotronic dar nu am simtit nicio adiere de aer rece ci doar cel de afara care vine din mers.

paul_ral 14-04-09 20:49

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Thermotronicul lucreaza numai pentru incalzire. Ca sa intre aer rece dai butonul din mijloc maxim stanga.

bzsa 15-04-09 10:10

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 2238893)
Thermotronicul lucreaza numai pentru incalzire. Ca sa intre aer rece dai butonul din mijloc maxim stanga.

corect,ideea e ca iti da caldura f repede iarna ,nu degeaba ii zice TERMOTRONIC,eu am incercat ieri in relantiu si baga si aer rece ,binenteles daca era pus butonul pe aer rece nu pe cald:lol:

ulie.cozmi 15-04-09 10:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2232254)
ce este cu linistea asta?

dapoi ce sa fie...se cam apropie pastele si noh nu mai e timp si de masini...
oricum eu am cam incasato' acuma de paste...am luat un radar am avut 360lei+certificatu' retinut pt foliile neomologate apoi la RAR in 75 lei si tot asa...io m-am saturat... hai k va salut si bafta!!

Shorky 15-04-09 18:41

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
adevarul e ca iarna foarte repede se incalzeste

ncs_balauru 15-04-09 23:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
vreau si eu o sigla de masca fata cine are? si cati bani?

antonlupan 16-04-09 18:12

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2242463)
vreau si eu o sigla de masca fata cine are? si cati bani?

am eu una da e neagra...
te referi la semnul vw din grila din fata nu?
daca te ajuta tio pun la posta.....numa sa platesti transportul...

ncs_balauru 16-04-09 23:47

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ok lasami nr de tel pe privat si te sun eu

Sein 17-04-09 03:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 2170113)
Update
jante+proiectoare de ceata

Super vento tau :P nustiu dc mi se pare cunoscut poate lam vazut prin madrid sau prin cluj nu mai tin minte :))

:o:o

Salut :!:

DONU' 17-04-09 15:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Vento-ul VR6 de la Ploiesti, cel din poza de la semnatura este dauna totala.
Dupa sarbatori ma apuc sa-l dezmembrez.
Are carcasa la cutia de viteze sparta, un lonjeron strambat , la motor ii trebuie modulul de aprindere de pe bloc, baia de ulei si pompa de apa.
Motorul este trecut in acte, daca va intereseaza recarosarea...
Motorul are 17.000 km si masina este din 1994.
O dau in 1500 euro.
O sa fac si lista de piese de vanzare dupa ce o dezmembrez asta daca nu sunteti interesati vreunul s-o luati cu totul.
Vento-urile sunt niste masini extraordinare. Dupa 15 ani mi-au sarit ambele air-bag-uri si am scapat fara o zgarietura.
Multa bafta tuturor si fara evenimente neplacute!

paul_ral 17-04-09 19:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Imi pare rau ca aud asta.Daca o dezmembrezi m-ar interesa blocul de lumini, daca este modelul rotunjit si are reglaj faruri si ceata fata si spate.

ulie.cozmi 17-04-09 21:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pe mine m-ar interesa motorul complet(chiar si asa defect cum e),stopurile si cam atata cred...anunta-ma daca e ceva:D te salut si chiar imi pare rau sa aud asa ceva...


All times are GMT +2. The time now is 13:53.

- Copyright 2026 4Tuning