Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

stefaneL 26-07-06 19:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
gata nu mai trebuie:D:D....pana la urma am luat 3DsMax 7

frost_dani 26-07-06 21:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mah care ma ajta shi pe mine cu setarile alea la BRAZIL LUMA SERVER...CA nu reusesc neam....sau cine ma ajuta cu un tutorials mai accesibil despre vopsit ca am inebunit de 2 zile incoa nu imi iese deloc vopsitul...:woowoo::woowoo::cry2:...a inceput sa doara capul de cat timp caut ceva klumea...o vopsea ceva....aaaa shi inca ceva...:oops:cum pot sa fac sa cada umbra de la mashina pe asfalt (sau orice) mai frumos...

MULTUMESC ANTICIPAT..
ps:dak trec de faza asta imi pun shi yo mashina:D pe forum sa o vedeti..

frost_dani 27-07-06 11:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ma ajuta careva shi pe mine???

dj_Spykey 31-07-06 23:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
aS vrea si eu un tutorial video:| pleaty pls deala cum sa fak rotzi ca eu ...nu prea jtiu cateva pasuri si aia ma ajuta mult ... poate are cineva destula inspiratie sal faka... ca tien 15 min max

dj_Spykey 31-07-06 23:52

Re: Tutorials - 3dmax
 
doar atatea bagati ceva video:| ca sa se descurce omu(adika yo)

Ace Axel 31-07-06 23:53

Re: Tutorials - 3dmax
 
lucreaza cineva in alt program de modelare 3d, in afara de 3dmax?!

GRIGO 31-07-06 23:54

Re: Tutorials - 3dmax
 
inceraca si u pe astea vezi cum te descurci .....

TopArt 01-08-06 09:04

Re: Tutorials - 3dmax
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
lucreaza cineva in alt program de modelare 3d, in afara de 3dmax?!

desigur, in afara de max, pe partea de polymodeling, e f. buna si maya (autodesk maya - http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...112&id=7635018 ), eu mai lucrez din cand in cand si in maya.

plus ca mai exista pe piata si rhino 3D ( http://www.rhino3d.com/ ), pe baza de modelare cu nurbs, nu polymodeling + autodesk alias studio ( http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...&siteID=123112 ), poate cel mai complex si complet program de modelare 3d pe baza de, la fel, nurbs, nu polymodeling.

Ace Axel 01-08-06 09:52

Re: Tutorials - 3dmax
 
si maya are modelaare de nurbs ... rhino si alias nu le-am vz niciodata, dar din c am vz p site-urile alea... alias e cel mai tare.... dar nu cred k e recomandat knd ai nevoie de un model in care conteaza numarul de poly

stefaneL 01-08-06 10:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
vezi aici... http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/21 mai la mijlocul pag, sper sa te ajute cu ceva;)

dj_Spykey 01-08-06 14:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Neah vreau video si pt rims ca vad ca ideo e just 4 tires

dj_Spykey 01-08-06 14:09

Re: Tutorials - 3dmax
 
Nu ma deskurk offff ma pierd la pasu 24

frost_dani 01-08-06 14:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am shi yo o problema.....stie careva cum pot sa fac sami arata asa mashina sau asemanator ca in poza???daca stiti va rog puneti shi voi un tutorial...sau link
ps :nu e a mea...as vrea yo sa fie:d

Ace Axel 01-08-06 14:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
foarte mijto tt-ul ... si as vrea sa stiu cum se aranjeaza scena...

ad1 01-08-06 15:29

Re: Tutorials - 3dmax
 
Quote:

Originally Posted by dj_Spykey
Nu ma deskurk offff ma pierd la pasu 24

tine apasat shift!!scrie sus la tutorial EDIT mare

dj_Spykey 01-08-06 16:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
aham tineam acu alta problema iesi cam naspete Attachment 133010kreka sari niste pasi sau cam asa ceva need video tutorial:|:|

ranek 01-08-06 19:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eee... video tutorial ;) ! iti zic eu , need rabdare ;) , citeste cu atentie ... aproape tuturor ne'a iesit janta asa k tutorialul este bun ! mai incearca :) ! RABDARE :) !

Ace Axel 01-08-06 20:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
spykey tu incerci sa faci totul si nu-ti iese nik ...

dj_Spykey 01-08-06 20:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu kiar unele ies.....adiak ieri am intrat pt priam data in 3d max si ma uitam ca marmota la staniol :rolleyes2 ...kiar cami trebe un video tutorial pt rims ca sa inteleg ji io face careva:D cineva dragutz si destept:?: :?:btw ce mia iesit mie e o roata de carutza=)) sau de carutz de bebe of of ...need help idiu meu e dj_spykey poate xplica si mei cineva

Ace Axel 01-08-06 23:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
iti explic eu aici... pt a folosi un program tre mai intai sa il cunosti...asa k lasa jantele si tutorialele video...si fa tutorialele din program ... invatza sa il folosesti si p urma apukte de treaba

LO_tec 02-08-06 23:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
o sa postez si eu in virtual tunning pt prima data...:) eu m-am specializat in realizarea jantelor+cauciuri in 3d studio max 8 . astpet pararei si comentarii :)

Ace Axel 02-08-06 23:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sunt mistocutze... dar dak asta e specializarea ta... nu t vad bine :)

LO_tec 03-08-06 12:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
sunt mistocutze... dar dak asta e specializarea ta... nu t vad bine :)

ace....gimme some pointers man..spune-mi unde am gresit...totusi...e prima lucrare....azi trec la proiectul 2 ;) spune-mi ce vrei sa fac...si o sa incerc....si fara intentia de a supara pe nimeni...cam ce am vazut pana aqm pe aici....sunt printre cele mai bune ;)

frost_dani 03-08-06 12:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai nu ar trebui sa te rezumi numai la o janta shi un cauciuc incearca ceva mai mare....orice...;)

LO_tec 03-08-06 13:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
pai nu ar trebui sa te rezumi numai la o janta shi un cauciuc incearca ceva mai mare....orice...;)

aqm am trecut la al 2-lea proiect....o sa va placa...sunt convins....pana acum am lucrat tot felul de alte chestii.....d'abia de cateva zile am atatacat domeniul auto....azi...ma rog....diseara pe la 11-12 o sa vedet si lucrarea a2a :)

ranek 03-08-06 13:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@lo_teC: realitatea este obiectivul ... forma a iesit misto , dar renderu :( .. incearca sa te mai joci la umbre , luminozitate si scena ;) !

LO_tec 03-08-06 14:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@ranek....ms...stiu...deocamdata materialele si luminile imi joaca cele mai mari feste...deooarece in proiectele in care am fost implicat pana aqm altceineva se ocupa de aceste lucruri.....ms de sfat....pana diseara sper sa pot termina janta2+cauciuc nou ::apropos....vreau sa fac o parcare subterana...in care sa puneti masinile...sa fie un backround....o sa pun .max-ul p forum in cateva zile::

frost_dani 03-08-06 14:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mda shi mie materialele imi cam joaca feste dar aste e ii dau eu de cap pana la urma...:)

ranek 03-08-06 20:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@frost : te mai ajut si eu p mess :P . mai vb , iti mai dau si eu cateva materiale ;) si le rezolvam noi :P :peace: !

LO_tec 03-08-06 21:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
dupa cum am promis....iata noua lucrare...a fost ceva de munca...sper sa va placa... :-) daca nu....back to ze drawing 8)

frost_dani 03-08-06 22:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ranek
@frost : te mai ajut si eu p mess :P . mai vb , iti mai dau si eu cateva materiale ;) si le rezolvam noi :P :peace: !

ms mult man...mai vb pe mess;)

TopArt 03-08-06 23:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by LO_tec
spune-mi unde am gresit...totusi...e prima lucrare....azi trec la proiectul 2 ;) spune-mi ce vrei sa fac...si o sa incerc....si fara intentia de a supara pe nimeni...cam ce am vazut pana aqm pe aici....sunt printre cele mai bune ;)

...de la a spune ca specializarea ta sunt jantele si cauciucurile pana la faptul ca zici ca e prima ta lucrare, e drum lung... :lol:

daca tot vrei sa te specializezi, daca tot vrei sa arati ceva, lucreaza, detaliaza... anvelopa realizata de tine e departe de tot de o anvelopa reala...

si daca tot zici ca ale tale sunt printre cele mai bune din tot ce-ai vazut pana acum aici pe forum (vorbele tale) asta nu inseamna ca sunt perfecte si ca esti deja specializat :twisted:

uite un mic exemplu, facut de mine, poate iti faci o idee/iti ajuta ca referinta. lucreaza, perfectioneaza-te, invata programul ;)

Ace Axel 03-08-06 23:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
asta incercam si eu sa explic topart... tu ai ziso mult mai bine... janta aia e facuta de tine... super belea :O

PointMaster 03-08-06 23:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
deci cauciucul ala poti sa juri ca e real :shock: , bravo TopArt, esti bun in ceea ce faci

LO_tec 04-08-06 00:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
gg topart...dar ti-am spus...pana acum am lucrat in domeniu arhitectural....si nu ma interesau masinile...:-< ::apropos...nu am zis ca sunt cele mai bune...as fi facut o mare gresala...am spus ca printre cele mai bune:: ::off-topic...am promis o parcare subterana...dat fiind ca maine trebuie sa plec la tara din nush ce motive, o sa mai intarzii putin lucrarea:::oops: :oops:

Seat_TDI 04-08-06 00:46

Re: Tutorials - 3dmax
 
unde gasesc si eu programul?

frost_dani 04-08-06 10:26

Re: Tutorials - 3dmax
 
pe torenti...sau cauta pe google dar e doar trial pe google..;)

ranek 04-08-06 11:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@Top_Art : cum ne'ai obisnuit si pana acum , doar lucrari de calitate postezi u aici :)) ! Felicitari ! ! !

ps: cam in cat timp ai reusit asa ceva? sa imi fac si eu o idee cam cat ar trebui lucrat la detalii ...

TopArt 08-08-06 13:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ranek
cam in cat timp ai reusit asa ceva? sa imi fac si eu o idee cam cat ar trebui lucrat la detalii ...

daca sunteti interesati, v-as prezenta un tutorial f.f.f. simplu de a face un cauciuc exact ca cel real, de la dealer ;) dar asta implica sa cunoasteti deja programul, comenzile de baza, sa va descurcati in el, deoarece n-as dori sa explic comenzile programului ci etapele realizarii unui cauciuc, printr-o metoda din multe altele :twisted:

PS: detaliile, poti munci la ele minute, ore, zile, pana cand esti satisfacut de rezultatul obtinut.

frost_dani 08-08-06 13:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai noi am fi interesati sa ne faci un tutorial despre un cauciuc real...ca aproape toti de aici stim comenzile zic yo...


All times are GMT +2. The time now is 13:50.

- Copyright 2026 4Tuning