![]() |
1 Attachment(s)
...
se vede ceva scris cu cifra 9 pe spate. Totul se leaga cu preparatorul care acum cativa ani a daramat toate recordurile cu Skylineul lui propietate un R33 9 si ceva 400m si 341-343 vit de top la acea vreme. Acum lucreaza la un nou R34 propietate personala. :wink: |
1 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol:
lucreaza nu gluma lucrari de zi cu zi normalam la Bucuresti se schimbau bujiile de rodaj cu unele de curse. Lucrau si reglau oriunde se potea nu erau figuranti, si sub masina pe drum se bagau daca era cazul. |
pot sa spun doar atat...bv Sebastian ai facut o alegere buna de tot nu stiu daca era vreun roman capabil sa iti faca asa ceva la masina...se stie ca japonezi sunt buni pe masinile lor...si de aia te felicit...foarte bine...speram sa vedem si noi masina in actiune in martie sau cand va fii prima liniuta...pana acum am admirat-o asa...ca expozitie si prea putin pe pista dar vrem sa vedem ce ii poate pielea si sunt sigur ca ii poate mai rau decat un gallardo :wink:
|
Re:
Quote:
|
Se pare ca intr-o luna vor veni si piesele care lipsesc acum, eu le-am platit de prin Noiembrie.
|
bravo Sebastiane.. asta e un tuning de calitate nu ce vedem pe masinile autohtone(dacii) - nu am vrut sa jicnesc pe nimeni da asta e adevarul- masina ta chiar e cea mai tare din Romania la ora actuala...
Cati Cp estimezi ca are masina ta in momentul actual?? |
Sti codul bunelor maniere infiereaza intrebarea adresata femeilor in care le ceri sa divulge varsta. :lol:
Important e cum se tine! :cry: |
2 Attachment(s)
Magicianul softurilor!
Se pare ca este no acum in Japonia! |
am stat ieri si am admirat masina cam 5 min..arata bine...am stat azi si tot 5 min m`am holbat la ea... cand o vezi asa pe strada zici ca e masina de familie...nu prea isi arata forta...am vazut si o cursa cu ea dar inca nu era gata...sunt curios ce poate acum :) astept ;)
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
ma multumesc si cu un matiz in cazul asta :)) n`ai vre`o turbina ramasa pe acolo ?:D ... :) ceva asa sa mearga pe un matizica ?:D .. hai ca o dam in offtopci rau ;)
felicitari pt masina...astept s`o vad la munca :) |
Re:
Quote:
La masinile cu turbina ca a mea se spune cumva in jargon, duceti-va copii acasa ca daca nu vii aspir. Mancator de copii, e atat de mare incat ii poate aspira. :lol: :lol: :lol: |
uuuu, ce frumos arata turbinele alea
te urmaresc din \"umbra\" de cateva saptamini si iti admir munca si cit suflet pui in tot ceea ce faci. nu vreau sa par un \"pupincurist\" dar chiar imi place ceea ce faci. cu aceeasi pasiune imi ingrijesc si eu masina si incerc sa fac multe chestii la ea dar sunt limitat financhiar, toate la rindul lor eu unul abia astept sa iti vad proiectul pe strada si la curse |
Re:
Quote:
Nu trebuie sa te rusinezi cand iti place ceva, iar cel mai grav este ca niste ordinari au reusit sa creeze o stare de psihoza si lumea e cu grija sa nu-i improaste astia cu noroi. Merci! |
Piesa masina nimic de zis. Cred ca suntem deja prea multi cei ce sunt nerabdatori sa-ti vada masina in actiune.
Spor la treaba in continuare. |
Re:
Quote:
Vine ea caldura si iese pe strada. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
e cald seby ...poti sa o scoti si tu putin asa....ca trage turbo bine cand e un pic de racoare....;) ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
poate te vedem la 4tuning day..cu ea expozata
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
3 Attachment(s)
Filmat din RS6.
Lasati restul, retineti doar ca RS6 accelera la maxim. In film masina este intr-o faza intermediara. Atat s-a putut cu un telefon! Scuzati limbajul! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Mda :)
N-o sa ai concurenti prea curand in Romania. Atata pot sa spun. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Probabil ca da, sau deja am...
Cert e ca nu e asa de simplu cum cred uni dezradacinati emigranti de doi lei, care ocupandu-se de sex nal, trafic de carne vie trafic, consum si detinere de stupefiante. Banuies ca trebuie sa-i intelegem ca trec prin stari de beatitudine, euforie si dementa datorita anumitor "alimente" insa nu insemna ca daca traiesc intr-o lume civilizata treebuie sa-i si credem. Am vrut sa demonstrez ca in Romania se poate face ceva interesant, chiar mai mult decat se mint uni afara ca ar realiza prin faptul ca fug. Plecatul asta din tara la unii e un act de lasitate si iresponabilitate, daca esti smecher te duci acolo sa te distrezi sa vizitezi sa te simti bine nu sa fi sclavul sistemului lor. Oricum aici ei sunt dezradacinati acolo outsideri, venetici. Vrei sa ai o identitate sanatoasa, lupta pentru ea si nu face compromisuri murdare. Eu am demonstrat ca se poate si anul asta voi face si mai mult, mai sunt cativa langa mine sau eu alaturi de ei si vrem un nucleu mult mai robust. Sunt cativa care deja s-au apucat serios de masini uni au luat modele spectaculoase pe care le schimba radical pastrand coaja si altii au luat modele noi. Pasiunea celor din Romania este mare suntem la inceput de drum si trebuie sa facem eforturi mari. Trebuie si putin noroc, dar sa nu asteptam asta, pentru ca norocul si-l mai face si omul. La treaba si nu la furat ori intins mana cum fac uni tepari care ne fac tara de ras afara. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu pot sa vad filmele,desi am un player de 3gp de la Nokia.Voi cu ce le vedeti? Oricum RS6 e o masina tare,felicitari pentru victorie,cred ca propietarul de RS6 a ramas uimit.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Da cu ceva de la Nokia trebuie sa vezi, dar nu-s prea prea priceput la softuri, doar la auto. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Am reusit sa vad filmele,le-am deschis pana la urma cu banalul windows media player,se distrau bine baietii in RS6 :D .
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
INCREDIBIL :shock: :shock: :shock:
ce motocicleta era aia din dreapta ta? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
wow !! e chiar prea tare !! felicitarile mele pt masina !! e impresionanta !! :shock:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
cu masina asta nu ti-e rusine sa te duci la king of europe clar.
Asta e de pus pe net sa vada tot poporu. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Super tare.Felicitari pt masina.Se vede k pasiunea , cunostintele mecanice si banii si-au spus cuvantu.Felicitari si poate ii faci ceva si la exterior.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Intradevar pe primul loc trebuie pusa PASIUNEA si asta in general nu la mine in special.
Bani sunt necesari fiind lubrefiantul acestor operatii minutioase , fara ei totul se blocheaza la un anumit nivel. Pasiunea aduce langa ea cunoasterea si buna orientare. Sunt destui profani care investesc aiurea o grmada de bani si reusesc o involutie lamentabila. Sunt in stare sa vorbeasca de performante, pun accentul pe pret, se dau specialisti in ale condusuluii insa nu reusesc decat sa creeze o adunatura de profani unii cu bani. Nu vreau sa fiu prea general si clar ca exista mici exceptii pe care le respect, putand sa calc in picioare 1000cai oricand SAU 5000CAI DE UN MILON DE EURO.;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Ce Vb Ai In Tine Sebastiane De Nu Te Ia Capul
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Astept sa demonstrati ca aveti valoare pe pista, dar vreau sa va spun ca exista o mare surpriza pentru toti. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Seby.. ai mai facut modificari la masina??? sau nu vrei sa ne zici??
PS.. poze nu mai pui??? sau macar niste filmulete |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Inca mai strang piese, in mare am spus. Nu voi spune tot dar cine se pricepe o sa vada. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sa speram ca o sa ti facem fata si noi dupa posibilitati .......pai nu ma i nene?????
CU RESPEKT MIKUTZU!!! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sebi cand te vom vedeam concurand si ce adversari iti pot pune probleme ? Ono , Andrei Tentean sau daca mai sunt altii te rog sa ne spui .Masina a mai suferit ceva modificari ?,...sunt multi care asteapta un raspuns ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
:lol: si daca nu faceti fata, asta mai mult ca sigur va recomand sa faceti spate.;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
masina nu are concurent pe strada cel putin pana un momentul actual si poate in viitor (asta daca nu iese vreun miracol).
Respect pt cine a gandit,muncit,platit la masina asta. |
| All times are GMT +2. The time now is 02:16. |
- Copyright 2026 4Tuning