Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

SEBASTIAN 16-02-06 22:55

1 Attachment(s)
...

se vede ceva scris cu cifra 9 pe spate.
Totul se leaga cu preparatorul care acum cativa ani a daramat toate recordurile cu Skylineul lui propietate un R33 9 si ceva 400m si 341-343 vit de top la acea vreme.
Acum lucreaza la un nou R34 propietate personala. :wink:

SEBASTIAN 16-02-06 23:12

1 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol:
lucreaza nu gluma
lucrari de zi cu zi normalam la Bucuresti se schimbau bujiile de rodaj cu unele de curse.
Lucrau si reglau oriunde se potea nu erau figuranti, si sub masina pe drum se bagau daca era cazul.

orlando 17-02-06 10:32

pot sa spun doar atat...bv Sebastian ai facut o alegere buna de tot nu stiu daca era vreun roman capabil sa iti faca asa ceva la masina...se stie ca japonezi sunt buni pe masinile lor...si de aia te felicit...foarte bine...speram sa vedem si noi masina in actiune in martie sau cand va fii prima liniuta...pana acum am admirat-o asa...ca expozitie si prea putin pe pista dar vrem sa vedem ce ii poate pielea si sunt sigur ca ii poate mai rau decat un gallardo :wink:

SEBASTIAN 17-02-06 14:42

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"orlando\"
pot sa spun doar atat...bv Sebastian ai facut o alegere buna de tot nu stiu daca era vreun roman capabil sa iti faca asa ceva la masina...se stie ca japonezi sunt buni pe masinile lor...si de aia te felicit...foarte bine...speram sa vedem si noi masina in actiune in martie sau cand va fii prima liniuta...pana acum am admirat-o asa...ca expozitie si prea putin pe pista dar vrem sa vedem ce ii poate pielea si sunt sigur ca ii poate mai rau decat un gallardo :wink:

Chiar si decat MURCIELAGO! :lol:

SEBASTIAN 20-02-06 20:38

Se pare ca intr-o luna vor veni si piesele care lipsesc acum, eu le-am platit de prin Noiembrie.

Razvan-CT 21-02-06 20:07

bravo Sebastiane.. asta e un tuning de calitate nu ce vedem pe masinile autohtone(dacii) - nu am vrut sa jicnesc pe nimeni da asta e adevarul- masina ta chiar e cea mai tare din Romania la ora actuala...

Cati Cp estimezi ca are masina ta in momentul actual??

SEBASTIAN 21-02-06 20:13

Sti codul bunelor maniere infiereaza intrebarea adresata femeilor in care le ceri sa divulge varsta. :lol:
Important e cum se tine! :cry:

SEBASTIAN 21-02-06 20:35

2 Attachment(s)
Magicianul softurilor!
Se pare ca este no acum in Japonia!

blowwind 21-02-06 21:53

am stat ieri si am admirat masina cam 5 min..arata bine...am stat azi si tot 5 min m`am holbat la ea... cand o vezi asa pe strada zici ca e masina de familie...nu prea isi arata forta...am vazut si o cursa cu ea dar inca nu era gata...sunt curios ce poate acum :) astept ;)

SEBASTIAN 21-02-06 22:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"blowwind\"
am stat ieri si am admirat masina cam 5 min..arata bine...am stat azi si tot 5 min m`am holbat la ea... cand o vezi asa pe strada zici ca e masina de familie...nu prea isi arata forta...am vazut si o cursa cu ea dar inca nu era gata...sunt curios ce poate acum :) astept ;)

Da, dar urla cat poate sa-i faci loc ca se descatuseaza. :lol:

blowwind 21-02-06 22:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"blowwind\"
am stat ieri si am admirat masina cam 5 min..arata bine...am stat azi si tot 5 min m`am holbat la ea... cand o vezi asa pe strada zici ca e masina de familie...nu prea isi arata forta...am vazut si o cursa cu ea dar inca nu era gata...sunt curios ce poate acum :) astept ;)

Da, dar urla cat poate sa-i faci loc ca se descatuseaza. :lol:

mi`o lasi sa fac scoala cu ea ? :D :D :D :D :D

SEBASTIAN 21-02-06 22:07

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"blowwind\"
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"blowwind\"
am stat ieri si am admirat masina cam 5 min..arata bine...am stat azi si tot 5 min m`am holbat la ea... cand o vezi asa pe strada zici ca e masina de familie...nu prea isi arata forta...am vazut si o cursa cu ea dar inca nu era gata...sunt curios ce poate acum :) astept ;)

Da, dar urla cat poate sa-i faci loc ca se descatuseaza. :lol:

mi`o lasi sa fac scoala cu ea ? :D :D :D :D :D

1 000 000 euro si e a ta.Poti sa-i faci ce vrei.

blowwind 21-02-06 22:11

ma multumesc si cu un matiz in cazul asta :)) n`ai vre`o turbina ramasa pe acolo ?:D ... :) ceva asa sa mearga pe un matizica ?:D .. hai ca o dam in offtopci rau ;)

felicitari pt masina...astept s`o vad la munca :)

SEBASTIAN 21-02-06 22:21

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"blowwind\"
ma multumesc si cu un matiz in cazul asta :)) n`ai vre`o turbina ramasa pe acolo ?:D ... :) ceva asa sa mearga pe un matizica ?:D .. hai ca o dam in offtopci rau ;)

felicitari pt masina...astept s`o vad la munca :)

Merci!
La masinile cu turbina ca a mea se spune cumva in jargon, duceti-va copii acasa ca daca nu vii aspir.
Mancator de copii, e atat de mare incat ii poate aspira. :lol: :lol: :lol:

fanete 24-02-06 16:00

uuuu, ce frumos arata turbinele alea

te urmaresc din \"umbra\" de cateva saptamini si iti admir munca si cit suflet pui in tot ceea ce faci.
nu vreau sa par un \"pupincurist\" dar chiar imi place ceea ce faci. cu aceeasi pasiune imi ingrijesc si eu masina si incerc sa fac multe chestii la ea dar sunt limitat financhiar, toate la rindul lor

eu unul abia astept sa iti vad proiectul pe strada si la curse

SEBASTIAN 24-02-06 23:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"fanete\"
uuuu, ce frumos arata turbinele alea

te urmaresc din \"umbra\" de cateva saptamini si iti admir munca si cit suflet pui in tot ceea ce faci.
nu vreau sa par un \"pupincurist\" dar chiar imi place ceea ce faci. cu aceeasi pasiune imi ingrijesc si eu masina si incerc sa fac multe chestii la ea dar sunt limitat financhiar, toate la rindul lor

eu unul abia astept sa iti vad proiectul pe strada si la curse

Pai nu prea mai e demult proiect, masina merge dar probabil mereu voi abgrada cate ceva.
Nu trebuie sa te rusinezi cand iti place ceva, iar cel mai grav este ca niste ordinari au reusit sa creeze o stare de psihoza si lumea e cu grija sa nu-i improaste astia cu noroi.
Merci!

sandumrs 25-02-06 23:27

Piesa masina nimic de zis. Cred ca suntem deja prea multi cei ce sunt nerabdatori sa-ti vada masina in actiune.

Spor la treaba in continuare.

SEBASTIAN 26-02-06 00:53

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"sandumrs\"
Piesa masina nimic de zis. Cred ca suntem deja prea multi cei ce sunt nerabdatori sa-ti vada masina in actiune.

Spor la treaba in continuare.

Cei care nu au vazuto deja.
Vine ea caldura si iese pe strada.

dany_let 06-03-06 16:55

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
e cald seby ...poti sa o scoti si tu putin asa....ca trage turbo bine cand e un pic de racoare....;) ;)

peter 06-03-06 18:00

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
poate te vedem la 4tuning day..cu ea expozata

SEBASTIAN 06-03-06 23:26

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
3 Attachment(s)
Filmat din RS6.
Lasati restul, retineti doar ca RS6 accelera la maxim.
In film masina este intr-o faza intermediara.
Atat s-a putut cu un telefon!
Scuzati limbajul!

Kane 07-03-06 01:40

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Mda :)

N-o sa ai concurenti prea curand in Romania. Atata pot sa spun.

SEBASTIAN 07-03-06 07:41

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Probabil ca da, sau deja am...
Cert e ca nu e asa de simplu cum cred uni dezradacinati emigranti de doi lei, care ocupandu-se de sex nal, trafic de carne vie trafic, consum si detinere de stupefiante. Banuies ca trebuie sa-i intelegem ca trec prin stari de beatitudine, euforie si dementa datorita anumitor "alimente" insa nu insemna ca daca traiesc intr-o lume civilizata treebuie sa-i si credem.
Am vrut sa demonstrez ca in Romania se poate face ceva interesant, chiar mai mult decat se mint uni afara ca ar realiza prin faptul ca fug.
Plecatul asta din tara la unii e un act de lasitate si iresponabilitate, daca esti smecher te duci acolo sa te distrezi sa vizitezi sa te simti bine nu sa fi sclavul sistemului lor. Oricum aici ei sunt dezradacinati acolo outsideri, venetici.
Vrei sa ai o identitate sanatoasa, lupta pentru ea si nu face compromisuri murdare.
Eu am demonstrat ca se poate si anul asta voi face si mai mult, mai sunt cativa langa mine sau eu alaturi de ei si vrem un nucleu mult mai robust.
Sunt cativa care deja s-au apucat serios de masini uni au luat modele spectaculoase pe care le schimba radical pastrand coaja si altii au luat modele noi.
Pasiunea celor din Romania este mare suntem la inceput de drum si trebuie sa facem eforturi mari. Trebuie si putin noroc, dar sa nu asteptam asta, pentru ca norocul si-l mai face si omul.
La treaba si nu la furat ori intins mana cum fac uni tepari care ne fac tara de ras afara.

Trainer 07-03-06 08:11

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu pot sa vad filmele,desi am un player de 3gp de la Nokia.Voi cu ce le vedeti? Oricum RS6 e o masina tare,felicitari pentru victorie,cred ca propietarul de RS6 a ramas uimit.

SEBASTIAN 07-03-06 08:45

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Trainer
Nu pot sa vad filmele,desi am un player de 3gp de la Nokia.Voi cu ce le vedeti? Oricum RS6 e o masina tare,felicitari pentru victorie,cred ca propietarul de RS6 a ramas uimit.

Nici nu se pune problema de cursa cu RS6 o sa vezi cumva filmele si intelegi dupa.
Da cu ceva de la Nokia trebuie sa vezi, dar nu-s prea prea priceput la softuri, doar la auto.

Trainer 07-03-06 10:01

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Am reusit sa vad filmele,le-am deschis pana la urma cu banalul windows media player,se distrau bine baietii in RS6 :D .

Morro 07-03-06 10:04

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
INCREDIBIL :shock: :shock: :shock:

ce motocicleta era aia din dreapta ta?

wlady 07-03-06 16:15

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
wow !! e chiar prea tare !! felicitarile mele pt masina !! e impresionanta !! :shock:

shadowro 08-03-06 07:20

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
cu masina asta nu ti-e rusine sa te duci la king of europe clar.
Asta e de pus pe net sa vada tot poporu.

MC Mate 09-03-06 13:19

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Super tare.Felicitari pt masina.Se vede k pasiunea , cunostintele mecanice si banii si-au spus cuvantu.Felicitari si poate ii faci ceva si la exterior.

SEBASTIAN 09-03-06 16:47

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Intradevar pe primul loc trebuie pusa PASIUNEA si asta in general nu la mine in special.
Bani sunt necesari fiind lubrefiantul acestor operatii minutioase , fara ei totul se blocheaza la un anumit nivel.
Pasiunea aduce langa ea cunoasterea si buna orientare.
Sunt destui profani care investesc aiurea o grmada de bani si reusesc o involutie lamentabila.
Sunt in stare sa vorbeasca de performante, pun accentul pe pret, se dau specialisti in ale condusuluii insa nu reusesc decat sa creeze o adunatura de profani unii cu bani.
Nu vreau sa fiu prea general si clar ca exista mici exceptii pe care le respect, putand sa calc in picioare 1000cai oricand SAU 5000CAI DE UN MILON DE EURO.;)

micutzu_mrc 11-03-06 06:56

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Ce Vb Ai In Tine Sebastiane De Nu Te Ia Capul

SEBASTIAN 11-03-06 08:19

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by micutzu_mrc
Ce Vb Ai In Tine Sebastiane De Nu Te Ia Capul

Sunt obisnuit cu asta.
Astept sa demonstrati ca aveti valoare pe pista, dar vreau sa va spun ca exista o mare surpriza pentru toti.

Razvan-CT 11-03-06 13:21

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Seby.. ai mai facut modificari la masina??? sau nu vrei sa ne zici??

PS.. poze nu mai pui??? sau macar niste filmulete

SEBASTIAN 11-03-06 15:14

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by NiceWeather
Seby.. ai mai facut modificari la masina??? sau nu vrei sa ne zici??

PS.. poze nu mai pui??? sau macar niste filmulete


Inca mai strang piese, in mare am spus.
Nu voi spune tot dar cine se pricepe o sa vada.

micutzu_mrc 11-03-06 15:24

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Sa speram ca o sa ti facem fata si noi dupa posibilitati .......pai nu ma i nene?????


CU RESPEKT MIKUTZU!!!

slater 11-03-06 15:55

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Sebi cand te vom vedeam concurand si ce adversari iti pot pune probleme ? Ono , Andrei Tentean sau daca mai sunt altii te rog sa ne spui .Masina a mai suferit ceva modificari ?,...sunt multi care asteapta un raspuns ;)

SEBASTIAN 11-03-06 22:15

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by slater
Sebi cand te vom vedeam concurand si ce adversari iti pot pune probleme ? Ono , Andrei Tentean sau daca mai sunt altii te rog sa ne spui .Masina a mai suferit ceva modificari ?,...sunt multi care asteapta un raspuns ;)

Raspunsul il ai daca citesti tot topicul.

SEBASTIAN 11-03-06 22:17

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by micutzu_mrc
Sa speram ca o sa ti facem fata si noi dupa posibilitati .......pai nu ma i nene?????


CU RESPEKT MIKUTZU!!!



:lol: si daca nu faceti fata, asta mai mult ca sigur va recomand sa faceti spate.;)

alex MG ZR 160 12-03-06 01:10

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
masina nu are concurent pe strada cel putin pana un momentul actual si poate in viitor (asta daca nu iese vreun miracol).
Respect pt cine a gandit,muncit,platit la masina asta.


All times are GMT +2. The time now is 02:16.

- Copyright 2026 4Tuning