Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Need for Speed Undercover (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/81595-need-for-speed-undercover.html)

ZuzuTm 24-11-08 18:51

Re: Need for Speed Undercover
 
cu ce masini luati voi curbele cu 330? :| ca mie cu un focus merg 280 si cand ii curba o ia cu 134 maxim :|

bitzucv9 24-11-08 18:54

Re: Need for Speed Undercover
 
am jucat cam 20-25 de curse si cred ca este cel mai bun joc de la nfs dupa underground 1-2. este super jocul si pana acum nu am reusit sa iau curbele cu 200 sau peste 200. singurul lucru nasol este sonorul .

Spookie 24-11-08 21:48

Re: Need for Speed Undercover
 
Daaa sonorul.. asa e, pe la jumatatea jocului am jucam vs 1 porche , parca era albina turbata. :/

dydy-andrey 25-11-08 08:20

Re: Need for Speed Undercover
 
1 Attachment(s)
mie nu prea`mi place...

--> o poza facuta la repezeala..

daca aveti nevoie de paul.dll (ca un crack) ala sa va mearga jocu`, add me_andrei_e30 ;)

ZuzuTm 25-11-08 09:15

Re: Need for Speed Undercover
 
dydy-andrey pfa dc ti se vede asa jocu? Parca nu ii Undercover :|

dolb 25-11-08 09:19

Re: Need for Speed Undercover
 
cine vrea trainer ? :D:D:D

Oxide 25-11-08 13:00

Re: Need for Speed Undercover
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1885260)
cine vrea trainer ? :D:D:D

...sa faca rost de altundeva , nu de aici. ;)

dolb 25-11-08 13:44

Re: Need for Speed Undercover
 
hai mane ca traineru nu e piraterie nu e nimic! ..exagerezi deja :|

alexcump 25-11-08 15:38

Re: Need for Speed Undercover
 
Quote:

Originally Posted by cryssl (Post 1883151)
Demonstreaza..mergi la cineva care are pc;'u mai prost si cerintele 512 ram si 128 video si arata ca merge.. si atunci te cred..


Iti demonstrez eu mosule. Am un preten cu proc 1.8 ghz cu placa de 128 si 512 ram. Merge mai sacadat cei drept da merge. Deci nu-i asta problema. Problema e de la windows sau crack si cred ca o sa se gandeasca si cineva la noi si o sa scoata un crack si pt noi sa ne mearga.

Numai bine.

roby18 25-11-08 15:44

Re: Need for Speed Undercover
 
gata lam termina :P a fost cam mik si la capitolu drift e varza

dolb 25-11-08 15:52

Re: Need for Speed Undercover
 
si eu l-am terminat pe PS2... este mult prea diferit fata de PC....calitatea mai buna..grafica mai buna insa saracacios in masini.. in schimb pe pc au pus un jeg de grafica si super masini :(

Kent8 25-11-08 22:01

Re: Need for Speed Undercover
 
eu sunt ff incantat de escortul albastru.
ma joc doar de 2 zile...cand am timp si cat am timp, ceva masini mai tari sunt?

B|shOp-VR6 26-11-08 08:40

Re: Need for Speed Undercover
 
Mie mi se pare putin cam irealist.. cel putin controlul masinilor. Ca si grafica este ok desi am gasit ceva buguri dintre care... trecerea soarelui prin peretii tunelelor... Nu cred sa fie de la sistemul meu.. il joc pe 1680x1050 cu toate la maxim.. inlcusiv antialising 6x... Per total.. putin dezamagitor... noroc cu masinile din joc care sunt mai ok.

cryssl 26-11-08 10:45

Re: Need for Speed Undercover
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 1885918)
Iti demonstrez eu mosule. Am un preten cu proc 1.8 ghz cu placa de 128 si 512 ram. Merge mai sacadat cei drept da merge. Deci nu-i asta problema. Problema e de la windows sau crack si cred ca o sa se gandeasca si cineva la noi si o sa scoata un crack si pt noi sa ne mearga.

Numai bine.

oke sef:D nu am zis ca nu....eu am luat si varianta reloaded si tot la fel face.. acum ori face asa de la placa video ori nu stiu..de la windows sigur nu face deoarece am acelasi windows ca un prieten..si lui ii merge(ce e drept are pc mai performany,dar acelasi windows..) nah..poate vine vreun "hacer" cu ideea salvatoare :D ca vreau sa pastrez traditia si sa il termin si pe asta ..chiar daca e asa cum zic uni ca e :D...bafta

dolb 26-11-08 11:03

Re: Need for Speed Undercover
 
cryssl
incearca www.gamecopyworld.com pentru gamefixes and everything! daca nici cu ala nu iti merge..incearca un windows xp sp2 CURAT fara rahaturi cu programe deja instalate ;)

daca nici asa nu-ti merge.. incearca sa faci niste setari la placa video ! eu spre exemplu am atiradeon si are un programel CATALYST la care ii setez eu nivelul de performanta si calitate! si merge struna :)

BigDaddy_1112 26-11-08 17:42

Re: Need for Speed Undercover
 
Ce m-a deranjat pe mine la Undercover:
-nu poti vinde masini, n-am numai pinkslip-uri si nu le pot vinde, dar un prieten mi-a zis ca se pot vinde masinile cumparate
-foarte arcade
-ireal, zbor cu un primul Nissan tunat numai cu primul performance package pe langa SLR Mclaren si Gallardo
-reflexii groaznice in masini si prea luminos de parca te intreci in Rai
-Sistemul ala de alegere al culorilor care e groaznic. Pe langa ca nu-i deloc user-friendly eu n-am putut sa-mi aleg o culoare normala numai diaree de culori
Apreciez munca pe care or depus-o EA ca sa scoata un joc in timp scurt cu poveste noua, da' pe mine nu m-a prins fenomenul. M-a dezamagit. Alti il ridica in slavi da' dupa ce ai terminat Race Driver: GRID nu prea te impresioneaza nimic!:cry:

dolb 26-11-08 17:49

Re: Need for Speed Undercover
 
Cred ca cei care au facut carbon , prostreet si undercover ( cel putin in varianta PC ) ar trebui sa se lase de meserie!.. carbon era el binisor si cat de cat frumos .. dar de la prostreet au dat-o rau in bara..numai bug-uri ...controale stupide... modul in care iti modifici masina e de-a dreptul stupid.. Sincer..mai bine luau Most Wanted..ii modificau storyline-ul si ii puneau masini noi si tot iesea ceva mult mai bun! Cum este posibil ca MW sa imi ruleze perfect pana la cel mai mare detaliu la grafica ( si sincer..chiar e grafica pura ) ... iar Undercover sa se sacadeze la o grafica de nici NFS 5 porsche nu avea asa urata ! Sincer au dat-o in bara rau de tot.

PS: in legatura cu culorile.. UNDE DRACU E ALBUL ? ca eu cand dau la alb.. masina iese gri :D

StreetStyle22 26-11-08 18:23

Re: Need for Speed Undercover
 
Pai problema e asta : Timpul acordat Undercoverului era ceva mai mare,dar Black Box a fost presat de EA(marketing) sa scoata jocul cat mai repede,si asa a iesit jocul.BigDaddy_1112 se pot vinde doar masinile cumparate. Prostreet a inceput sa imi placa de la un timp,dar iar nu imi place limitarea din el aia de genu o masina doar pt Drag,una pt drift,una pt ailalata,aia nu mi-a placut,damageul destul de realist dadeai cu spatele in ceva,ramaneau ceva zgarieturi si dupa aceea pica o bara,o toba,un stop spart. Eu sunt de parere ca daca ar baga schimbarea day/night,posibilotatiile de tuning din U2,politie si poveste simpla,nu politai sub accoperire,ar iesi ceva frumos.

Insanerzw 26-11-08 19:01

Re: Need for Speed Undercover
 
Am si eu o problema,am ajuns la un nivel unde nu mai pot face fata la wheelman 10,am un audi tt,si un lancer cel nou,deja nu mai fac fatza oricat de bine as merge tot nu ii ajung abea ma tin dupa ei!Cine stie ce pot fae!?!Incep cariera de la capat?:cry: Astept raspuns !MS!

cryssl 26-11-08 19:04

Re: Need for Speed Undercover
 
dolb..am cracku de la reloaded..o sa incerc in momentele urmatoare sa ma uit de fixuri..eu am asus ati radeon 9550 128 mb... am instalat cele mai noi drivere dar nu imi merg..cand dau restart nu imi incarca driveru imediat si imi da la 800x600..am incercat sa intru in joc si cu driverul acela..si nu a mers..deci o sa incerc sa gasesc game fix cum ai zis tu sa vedem

dolb 26-11-08 19:34

Re: Need for Speed Undercover
 
cand dai restart la calculator si intri in windows nu iti incarca driverul imediat?..inseamna ca e problema!...incearca un windows curat si dupa ce ai instalat DOAR windows-ul propriu-zis.. instaleaza INTAI direct x 9.0c... iar apoi driverele de la placa grafica DE PE CD !!! ai mare grija.. numai asa poti scoate ultimul strop din placa ta grafica! .. daca instalezi intai winamp.. apoi driveru de sunet.. apoi nush ce joc iar apoi placa grafica iar la urma directx..e si normal sa nu iti mearga struna! :) Cand o sa am timp o sa fac un topic special pentru ingrijirea calculatorului si pentru a merge intotdeauna struna! :)

cryssl 26-11-08 20:32

Re: Need for Speed Undercover
 
windowsul e cel mai bun..il are si un prieten caruia ii merge windowsu si merge perfect..si e clean..numai clean folosesc...driveru de pe cd merge perfect..dar cand faceam update nu imi mergea..am direct x ultimul release....


le: nu am reusit nimica cu jocul..cred ca o sa il termin la un prieten

dolb 26-11-08 20:55

Re: Need for Speed Undercover
 
inseamna ca ai tu ceva probleme! mie imi merge bine si am placa de baza ARSA :)

cryssl 26-11-08 21:48

Re: Need for Speed Undercover
 
de la compatibilitate ceva..nu stiu..poate gasesc o solutie intr;un final ..ms oricum

Opportunity 27-11-08 10:54

Re: Need for Speed Undercover
 
next time warn.

StreetStyle22 27-11-08 17:17

Re: Need for Speed Undercover
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1888432)
inseamna ca ai tu ceva probleme! mie imi merge bine si am placa de baza ARSA :)

Arsa unde ?! :lol: Daca ai avea probleme cu placa de baza sau cu sursa calculatorul nu ar pornii. Daca e ars un brigde de pe placa de baza iar ea nu ar functiona bine,sau nu ar pornii. :|
On-topic : A aparut un patch pentru joc.Pe nfs-planet

dolb 27-11-08 17:43

Re: Need for Speed Undercover
 
pai cam unde se poate arde o placa de baza cel mai des? :) .. la integrata placii de retea desigur! .. dupa "o noapte furtunoasa" descopar ca se arsesera placa de retea din placa de baza ( ce a dus la functionarea lenta a calculatorului .. si nu stiu de ce ).. si pe langa asta.. monitorul lcd ars dar care s-a reparat cu 50 ron . Pe langa asta si switch-ul din podul casei :D .. aveti grija la fulgere din astea ca nu se stie cum faceti praf calculatorul.

Insanerzw 27-11-08 18:36

Re: Need for Speed Undercover
 
Va Multumesc pentru ajutorul acordat baieti,va multumesc!

StreetStyle22 27-11-08 20:00

Re: Need for Speed Undercover
 
dolb nasoala treaba. Insanerzw incearca sa joci cu volanul,eu asa am trecut,vorbesc serios.

oldtudorhand 28-11-08 21:29

Re: Need for Speed Undercover
 
Am si eu o intrebare, cum ati reusit sa va configurati comenzile volanului ptr joc?! Eu am un Logitech MOMO, iar cand intru in joc prin Logitech Profiler nu mai am posibilitatea de a merge in jos in meniu, deci nu pot sa ajung la options-controls! A mai intampinat cineva aceasta problema?!

-LEXION- 28-11-08 22:36

Re: Need for Speed Undercover
 
3 Attachment(s)
Nu stie cineva ce e cu raza asta "malefica" care ma urmareste in tot jocul?

Am atasat 3 screenuri. Linia stralucitoare este tot timpul in fata masinii...Am un ATI Radeon X1650 la 512 MB si 2 GB ram si 3,21 Ghz...oare care sa fie problema, ca este cam enervanta...a mai patit careva?

cryssl 28-11-08 22:41

Re: Need for Speed Undercover
 
poti sa dezactivez asta de la world effects...mie unul nu imi place cu world effects on...dai pe of mediu sau cum iti place tie si rezolvi problema

-LEXION- 28-11-08 23:13

Re: Need for Speed Undercover
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cryssl (Post 1892388)
poti sa dezactivez asta de la world effects...mie unul nu imi place cu world effects on...dai pe of mediu sau cum iti place tie si rezolvi problema

Am incercat acum...si tot apare :sad:

dolb 29-11-08 07:27

Re: Need for Speed Undercover
 
cred ca sunt extraterestrii

cryssl 29-11-08 08:55

Re: Need for Speed Undercover
 
pai atunci daca nu vrea sa dispara incearca sa o ignori..ori e un bug la grafica..care va fi rezolvat in scurt timp...ori asta e grafica din 2008 :shock:

DannyKid 29-11-08 10:29

Re: Need for Speed Undercover
 
Probabil e "fRaza" aia cand reproduce texturile :-P
Asa gandesc eu ...ca si la mine apare dar....se blocheaza totul pentru 1-2 secunde... se face totu albastru, regenereaza "lumea" in continuare si apoi isi revine.
Si la mine e aceasta raza ...dar foarte rar :-P

dolb 29-11-08 10:38

Re: Need for Speed Undercover
 
incearca si tu sa dai totu la minim! daca tot nu dispare raza .. intra pe nfs-planet si ia-ti patchul video imbunatatit de 250 mb :)

DannyKid 29-11-08 11:07

Re: Need for Speed Undercover
 
Si tu l`ai luat dolb ? e ceva de capu lui ? am vazut acolo care`i diferenta..dar nu prea ma incanta ...

dolb 29-11-08 11:15

Re: Need for Speed Undercover
 
pai se vede mai bine si se misca mai bine :D

oldtudorhand 29-11-08 13:50

Re: Need for Speed Undercover
 
Quote:

Originally Posted by oldtudorhand (Post 1892273)
Am si eu o intrebare, cum ati reusit sa va configurati comenzile volanului ptr joc?! Eu am un Logitech MOMO, iar cand intru in joc prin Logitech Profiler nu mai am posibilitatea de a merge in jos in meniu, deci nu pot sa ajung la options-controls! A mai intampinat cineva aceasta problema?!

Nimeni?! :sad:


All times are GMT +2. The time now is 21:55.

- Copyright 2026 4Tuning