Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

razak 13-01-08 15:00

Re: Tuning pe machete
 
Suportu are pe el iarba ! Am vrut sa dea impresia ca sta pe o pajiste :D

In realitate arata mult mai bine:) o sa mai fac ceva poze cu ea in alt cadru, nu cu toate draciile pe birou :D

eddycdk 14-01-08 12:44

Re: Tuning pe machete
 
f frumoasa! ;)
imi place clean look! felicitari!
sfat: incearca ceva la stopurile alea :-P

razak 14-01-08 13:19

Re: Tuning pe machete
 
eddy iti dai seama ca nu raman asa :D am si mentionat, e done in proportie de 80% :)

Trickz 14-01-08 13:27

Re: Tuning pe machete
 
razak: foarte tare masina, incearca sa ii faci si o diorama mai placuta, sa se asorteze cu iarba:)

razak 14-01-08 13:31

Re: Tuning pe machete
 
n-am gasit bah nene tufe care sa dea bine cu 1/24, decat pt HO 16mm :D

Fast_wheels 14-01-08 17:33

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
before & after. (macheta este din plastic :( deci nu`s detalii :( )

coman razvan 14-01-08 19:33

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
DaciaRally Team (nu e chiar tuning, dar merge...)8)

razak 14-01-08 19:40

Re: Tuning pe machete
 
Daca te apuci sa faci tuning pe machetele alea sa-ti dai si demisia din functia de moderator :D

EaGle 14-01-08 19:42

Re: Tuning pe machete
 
:lol: ..nu cred ca le strica, doar asa..inca o reclama in plus pe ele :D

andrey2003 14-01-08 19:43

Re: Tuning pe machete
 
4 Attachment(s)
Am facut la Gordini scaunele albe pe centru.. ce parere aveti? :-)

eddycdk 14-01-08 20:01

Re: Tuning pe machete
 
mult mai faine asa!
eu as fi optat pt tot interiorul alb :rolleyes2 :rolleyes2

andrey2003 14-01-08 20:13

Re: Tuning pe machete
 
mmda.. e o idee.. dar.. cred ca ar fi prea 'modern' pentru masina.. + ca tb vopsea pt asa ceva.. si.. trebuie facut cu atentie.. nu ma bag la asa ceva :D
ms ;)

Trickz 14-01-08 20:26

Re: Tuning pe machete
 
project mustang. teaser pentru bodykit si lambo (sau fluture sau pinguin sau cum s'or mai numi). poza aici, ca nu ma lasa sa urc gif'uri prea mari pe serverul 4tuning.

andrey2003 14-01-08 20:30

Re: Tuning pe machete
 
Suna bine.. Bafta!!

P.S. de ce nu pui poza JPG? :)

Trickz 14-01-08 20:33

Re: Tuning pe machete
 
pentru ca ar trebui sa pun 2 si mi'a placut mai mult sa fac un gif pentru ambele:)

andrey2003 14-01-08 20:37

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
aha.. ok :D
------------

Ma bate gandu` sa ii 'scot' siglele de pe portbagaj la gordini.. ce ziceti?

1. Sa o las asa

2. Sa scot doar Renault 12 si sa las doar GORDINI

3. Scot tot :D

Astept sfaturile dumneavoastra :D

eddycdk 14-01-08 20:39

Re: Tuning pe machete
 
3. scoate tot!
clean look rulez!!!

si pune-i si o toba, single pipe, cromata! ;)

andrey2003 14-01-08 20:44

Re: Tuning pe machete
 
am toba.. am pus`o mai demult, asa de proba.. dar.. nu prea as vrea sa o modific prea mult.. :D parca imi pare rau de ea.. ms de sfat.. sa vad ce fac :D

andrey2003 14-01-08 21:03

Re: Tuning pe machete
 
4 Attachment(s)
@Eddycdk: ia vezi.. cum e? :D 8)

am dat`o jos frumos pe cea stock. in caz ca vreau sa revin la normal.. o pot pune fara prbl.. :D

razak 14-01-08 21:28

Re: Tuning pe machete
 
acum depinde unde vrei sa dai andrey :D in dacia 1300 cu tuning sau in renault 12 gordini, un gordini nu arata decat intr-un singur fel , a GORDINI!

coman razvan 14-01-08 21:38

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
Si eu pe aici cu 8-ul meu...mici modificari!

razak 14-01-08 21:49

Re: Tuning pe machete
 
si voi nu sunteti vorbiti ah?

EaGle 14-01-08 21:52

Re: Tuning pe machete
 
Chiar ma miram si eu :lol: ..amandoi imi aratau aceeasi lucrare pe machete diverse :lol:..smecherilor 8)

andrey2003 15-01-08 08:49

Re: Tuning pe machete
 
@razak

pai Gordini cu tuning nu merge? :D .. totusi.. ce i`am facut.. nu cred ca am kitchuit`o.. :D


@razvan

ti`au iesit bine.. dar mai bine mi`au iesit mie ca a fost ideea mea.. :lol: :lol:

razak 15-01-08 09:17

Re: Tuning pe machete
 
acum andrey depinde de fiecare cum vede treaba :) eu nu m-as fi atins de ea, a mea sta cuminte in cutie si asteapta ziua in care voi pune rafturile pe pereti :D

razak 15-01-08 16:11

Re: Tuning pe machete
 
1 Attachment(s)
Before - > After [ METAMORPHOSYS ]

EaGle 15-01-08 16:22

Re: Tuning pe machete
 
Hehe ..ti-a venit super ma :D ...la stopuri? Ai rezolvat?:)

razak 15-01-08 18:59

Re: Tuning pe machete
 
not yet ... lipsa de timp :| a trebuit sa bag Peugeot-ul in service si sa ma interesez si de actele pt Suzuki :) ca acum ma trezesc fara numere :D

coman razvan 15-01-08 19:48

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
Hummer...cu barca:arrow: :arrow: :arrow:

andrey2003 15-01-08 21:05

Re: Tuning pe machete
 
UPDATE: Am pus covorase in Gordini.. maine revin cu poze :twisted:

canon 15-01-08 21:40

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1294567)
Hummer...cu barca:arrow: :arrow: :arrow:

Foarte buna ideea cu barca..ne poti spune de la ce firma e,scara,etc

EaGle 15-01-08 21:43

Re: Tuning pe machete
 
E scris la machete stock

rekin 21-01-08 11:48

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
una din iubitele mele machete:D sunt fan BMW :D sper sa va placa:-P oricum la vara ii schimb culoarea are deja 2 ani:D m-am plictisit

triplele sunt de Z3 coupe sper sa va placa cum a iesit

rekin 21-01-08 12:06

Re: Tuning pe machete
 
6 Attachment(s)
mai am acuma in service:P un maserati si un Z3 M roodster debea astept sa le termin:D puteti sa imi spineti niste sugestii ce sa-i mai fac:D

rekin 21-01-08 12:30

Re: Machete stock!
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 1283975)
Marca: aston martin
Model: DB9
Scara: 1/18
Fabricatie: Burago

e doar vopsit..

daca pozele nu sunt puse bine il rog pe razvan sa le mute..



nu dai seria6?:D sau schimb cu un corvette tunat!sunt mort dupa BMW:D

razak 21-01-08 12:47

Re: Tuning pe machete
 
vezi ca seria 6 ala a costat peste 200 ron :D

razak 21-01-08 16:19

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
Citroen Metamorphosys C3 Pluriel Done :D

gelu_r 21-01-08 16:29

Re: Tuning pe machete
 
Z3 o sa iasa frumos daca il vopsesti bine...si pisica ai stricat-o cu stopurile alea de Z3 :( vopseste-o mai frumos macar..
6 e a lu andrey2003..si nu-l da sigur:)

oleco2007 21-01-08 17:14

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
Doua machete tunate, la scara 1/43, FORD ESCORT si VW BEETLE

Mai intai, se "prezinta" FORDUL, un cabriolet alb derivat, din berlina:rolleyes2

oleco2007 21-01-08 17:22

Re: Tuning pe machete
 
6 Attachment(s)
A venit randul VW BEETLE, tot un cabriolet... si "pozele de grup", cu modele originale si si cele tunate.
Sper sa va placa, deoarece nu prea se fac tuninguri la scara 1/43.
Astept sugestiile voastre:D


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning