![]() |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
ti-am zis de spate.. continuati sa criticati :) mai mult decat bine nu ne faceti :D vb serios ,cand mai vedeti greseala,ridicati mana :D ca sa corectam |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
urmeaza sa facem o sedinta foto cu alex .. :) s vedem ce iese.. |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
bine ca sti tu tot :)
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
mare talent la poze ;)
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
4 Attachment(s)
blsht:X:X:X:X
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
2 Attachment(s)
+2 o p si o p :)
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
nu sari!!!!lumea are nevoie de tine frate...si btw did u get her number...? i'd like to do something to what's benieth ur tag!
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
.....INSA eu cred ca ar fi bine sa faci CLAR diferenta in munca de fotograf auto,dintre poza de PREZENTARE si cea de EVENIMENT (marturii cursa,inedit, etc)....De exemplu...in prima categorie,poti intra cu prelucrare cat vrei...bine ,unora le dispace profund (si mie) dar asta nu inseamna ca nu-i ok. DAR....in pozele de la cursa,daca le expui ca poze-marturie si NU intr-un album avand ca subiect respectiva masina,ar fi bine sa eviti editarea in halul in care ai facut-o aici > https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1208797832 de exemplu:( .Daca vrei sa faci panning,fa-l...dar nu 70% din pc..:( - nu te respecti pe tine si pasiunea ta in felul asta. Ori te pasioneaza fotografia,ori te pasioneaza utilizarea programelor de windows/mac/lynux. Daca fotografia este cea ce te pasioneaza ,nu ai voie sa nu ai scule (nu stiu daca ai sau nu...eu zic pt ca am auzit scuza asta destul de des)...un pasionat,vinde pc-ul ,sacrifica alte gadget-uri ce tin de comfortul personal si cumpara-ti scule foto;) ...e numai o parere...;) Succes ! |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
momentan o sa ne descurcam cu un nikon d50 :) + photoshop . . alt aspect .. pe cat de mult ma incanta faptul ca fiecare fotografie intra intr-o categorie, de marturie,de cursa,de etc.. pe atat de mult nu-mi place.. ia aparatu in mana.. si cand iti place ceva... incadreaza si apasa pe buton .. fara sa stii/te gandesti la toate detaliile .. la o adica inutile .. point&shoot :) toata nebunia asta a plecat ca fiind o simpla distractie si pentru ceva timp de acum incolo atat o sa ramana , o distractie ... so go out there and have fun :) daca o faci din placere.. o sa iasa frumos .. daca o faci doar ca s-o faci .. o sa iasa .. altceva daca o sa construim frumos pe ea sau nu .. ramane de vazut :) multumim pentru sfaturi :) cheers m8 |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
1 Attachment(s)
new one ( back to prowler ) ..
by Evl*skillz , of course ! |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Interesanta, dar are numarul invers si culorile masinii difera de culorile peisajului.. parca si contrastul e mai mare la masina.. :-?
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
plus ca ala micu' nu zambeste:)
interesanta ideea dar nujh..in imaginatia mea s'ar reflecta mai mult iarba in teava de esapament daca nu si pe lateralul masinii... |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
vom posta un update ;)
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
1 Attachment(s)
update-ul ..
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Bravo santose e foarte frumos ceea ce faci... se vede ca o faci din placere .:shock::D
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
Cred ca ar trebui disociata CLAR sectiunea de creatie in programe de PC de sectiunea FOTOGRAFIE !!!...Este ABERANT ce vad pe multe din topicurile astea:(.. PS: poate luati si a treia pereche de roti ramase in fata masinii...daca tot va place sa va jucati pe calculator,imaginandu-va ca faceti poze...;) |
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
Seara buna, |
Re: Evl*Skillz
se aude ceva tare :D din ce am inteles eu . .acu sa vdm :D
|
Re: Fotografiile noastre - Evl*Skillz
Quote:
si ai dreptate.. insa trebuie sa intelegi,ca nu avem ani tai :) nu e tocmai usor sa investim cate 3000 de euro in aparatura.. :) si atunci ne folosim si noi de .. mokApHotoShop :X |
Re: Evl*Skillz
Anii ii am din pacate:(..si mi-am batut joc de vreme in fel si chip...,insa bani nu,sunt sarac lipit(in mod special raportat la varsta mea), nu mi-e rusine sa recunosc realitatea,si in egoismul meu,am dat putinii bani ce i-am avut si cand i-am avut,drept hrana pentru pasiunile ce ma controleaza...:( ...
In concluzie...NU faceti ca mine in cazul in care sunteti inca relativ saraci, dar nici nu trebuie sa va fie imaginea asupra unui fenomen ,tulburata de lipsa materialului....fotografia ca arta sau ca unealta,este doar fotografie...una din artele vizuale,insa nu trebuie amestecata cu celelalte,fiecare cu cheita ei,unele mai legate de latura tehnica a creatiei si altele mai aproape de latura ce tine de simtiri,ce lasa intr-o masura mai mare muza sa lucreze avandu-ne pe noi ca simple instrumente ajutatoare in exprimarea sublimului in modul oarecum primitiv in care il pot percepe fiintele umane....:) Succes ! |
Re: Evl*Skillz
4 Attachment(s)
:arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow:: arrow::arrow:
|
Re: Evl*Skillz
era si timpu :D
folosesti denoise ? |
Re: Evl*Skillz
santos ... ai vreo poza cu leonul ala cu leduri mai detaliata ? ca sutn curios ce fel de leduri sunt.
mersi. |
Re: Evl*Skillz
Quote:
alex,ii fac diseara poze la leon .. la leduri |
Re: Evl*Skillz
8 Attachment(s)
:arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow:: arrow:
|
Re: Evl*Skillz
santos aveai dreptate cu faza aia de la status...:D super tari pozele,masinile...asa mai vii de acasa...
|
Re: Evl*Skillz
nino nino actele la control cursantilor:lol:
imi place matza aia :X |
Re: Evl*Skillz
super shmekere ...si strada si masinile si pozele:)
|
Re: Evl*Skillz
la padure :)
daca stiam veneam si eu :D |
Re: Evl*Skillz
frumos frumos /// bv :D
|
Re: Evl*Skillz
p2,p10,p9,p7,A venit vara poza, le-am sters si te rog daca vrei sa mai existe locul ala si pe viitor sa nu le mai pui decat pe forumul privat ...si poate nici acolo,la cat de usor se da acceptul in cluburi:(!...nu numai ca s-ar uita cine stie cine,insa sunt si copii care nu stiu sa se abtina a povesti...diverse nuvele bazate pe ceea ce vad aici in poze!
PS: Apreciez ca te-ai chinuit sa le faci cu expunere lunga si poate cu bracketing,doua au iesit chiar foarte interesant;), insa din pacate nu cred ca-i bine sa le pui aici,asa:( PS2: stiu ca le strici mare parte din farmec,insa ai putea incerca,daca tot suntem pe sectiunea de editare foto,sa aranjezi un pic de tot decorul,doar cat sa nu fie atat de evidenta locatia pentru oricine a trecut de trei ori p-acolo...si eu cred ca sunt putini bucuresteni care sa nu fi fost de 3 ori p-acolo...eu in copilarie am fost de vreo 80...:lol:... |
Re: Evl*Skillz
Quote:
n-a fost nimeni acolo .... ce naiba .. |
Re: Evl*Skillz
marfa super pozele!
|
Re: Evl*Skillz
1 Attachment(s)
nadir si vaca :))
s3 + cow = sex |
Re: Evl*Skillz
Quote:
|
Re: Evl*Skillz
Nu am :(
Oricum, 1632x1224 e destul de mare :)...daca o faci tablou sa ne faci si noua o poza :lol: PS:Multumesc de apreciere ;) |
Re: Evl*Skillz
Quote:
:D ne apucam ma de vandut tablouri ? :lol: |
Re: Evl*Skillz
1 Attachment(s)
hopaaaaaaa :D
scz ca am fost si la poze .. m-am incurcat .. cred ca aici ii e locu , ca e editata :D bine :D |
Re: Evl*Skillz
cine nu a trecut pe la EVL*skillz inseamna ca nu are deloc poze...
copii astia chiar isi fac super bine meseria asta ...pacat ca nu este apreciata de toti cei din brasa... |
| All times are GMT +2. The time now is 19:49. |
- Copyright 2026 4Tuning