Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ZBENG 19-09-07 21:35

Re: Proprietari de vw vento
 
E simplu daca ai cat de cat dexteritate. Nu l-am montat personal , am dat 30 RON unui electrician pentru ca nu stiam cum se 'leaga' firele. In rest desfaci la bord pentru a avea acces la cadran , scoti acele (cu ocazia asta poti sa le si vopsesti - ceea ce eu nu am facut) , plasma se aplica peste ceasurile originale apoi si pune plasticul ala negru deasupra).

FANEX 19-09-07 21:47

Re: Proprietari de vw vento
 
cum scot acele ? am mai intrebat si pe forum dar nu m-am lamurit exact.se trage de ele in afara sau se rotesc spre dreapta si apoi se trage ? sau este alta metoda............

paul_ral 22-09-07 21:08

Re: Proprietari de vw vento
 
Am gasit ceva despre instalarea ceasurilor cu plasma
http://www.icbm.org/erkson/personal/...aces/index.htm

FANEX 23-09-07 12:43

Re: Proprietari de vw vento
 
aha, multam paul.ai trimis suportul (cupholder)prin posta ?

FANEX 24-09-07 17:57

Re: Proprietari de vw vento
 
:caffine: azi am primit suportul de pahare de la paul.sa traiasca la multi ani

FANEX 29-09-07 22:46

Re: Proprietari de vw vento
 
10 Attachment(s)
azi mi-am montat ceasurile si inelele.scuze ptr.calitatea pozelor......

ErdVento 29-09-07 23:16

Re: Proprietari de vw vento
 
Arata super.......
in sfarsit cat ai dat pentru ele???
acele sunt vopsite???

FANEX 29-09-07 23:20

Re: Proprietari de vw vento
 
330 RON la pachet(ceasuri+inele)
cit despre ace nu m-am incumetat sa le scot de pe axe sa le vopsesc,asa ca vezi un marker suspect intr-o poza

FANEX 29-09-07 23:21

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
sunt mult mai faine decit astea

bzsa 30-09-07 18:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1125358)
azi mi-am montat ceasurile si inelele.scuze ptr.calitatea pozelor......

f frumos
dar de ce ai montat intrerupator pt ele nu mergenu cand ii dai drumu la faruri?

FANEX 30-09-07 22:48

Re: Proprietari de vw vento
 
alimentarea am legat-o pe pozitii,intrerupatorul este ptr.schimbarea culorii plasmei,verde sau albastru,iar sub intrerupator este potentiometru ptr. intensitatea culorii

paul_ral 02-10-07 22:27

Re: Proprietari de vw vento
 
M-am lansat in instalarea cruise control, am comandat o parte din piese,o parte urmeza sa le primesc saptamana aceasta. Vreau sa stiu daca mai are cineva c.c. (tempomat) pe masina(ma refer la varianta pentru benzinare). Stiam ca pe la Cluj este una.

turbatu' 04-10-07 15:19

Re: Proprietari de vw vento
 
mi-am luat oglinda..stanga, electrica incalzita..140 lei
vopsit 32 lei..desi in vreo 2 locuri mi-au cerut 80

paul_ral 04-10-07 15:23

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Azi am primit modulul de comanda al tempomatului si maneta de semnalizare cu comanda cruise control.
fotografie imprumutata

bzsa 07-10-07 14:53

Re: Proprietari de vw vento
 
stie careva ce difera la motoarele de vento intr cele de 75 de cp si 90cp?

puternicul 12-10-07 00:32

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut baieti
Am si eu un Vento de care sunt tare multumit si as vrea sa ma primiti si pe mine intre voi
Sper sa reusesc sa va arat cateva poze cu el

puternicul 12-10-07 00:40

Re: Proprietari de vw vento
 
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/29292470ea5588813c.jpg[/img]
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/29292470ea559307bc.jpg[/img]

bzsa 12-10-07 08:26

Re: Proprietari de vw vento
 
pozele nu se vad :sad:

puternicul 12-10-07 09:14

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
Am vazut si eu
O sa incerc sa rezolv problema

puternicul 12-10-07 09:16

Re: Proprietari de vw vento
 
Cred ca mi-a iesit de data asta
Nu stie cineva daca la Vento 1.8 benzina din 93 este montat calculator?

bzsa 12-10-07 09:18

Re: Proprietari de vw vento
 
eu cred ca are dar Paul iti poate zice exact

ceva modificari vrei sa ii faci?

puternicul 12-10-07 13:28

Re: Proprietari de vw vento
 
Sigur ca vreau sa-i fac modificari
Dar mai intai sa o cunosc ca lumea ca nu prea stiu multe despre ea
Poate ma ajutati voi

puternicul 12-10-07 13:32

Re: Proprietari de vw vento
 
Prima data m-ar interesa niste proiectoare ca ale tale bzsa
Nu imi poti spune de unde sa fac rost?

bzsa 12-10-07 13:41

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by puternicul (Post 1145897)
Prima data m-ar interesa niste proiectoare ca ale tale bzsa
Nu imi poti spune de unde sa fac rost?

tu ai proiectoare din fabrica?
ca este o serie ce nu are??

bzsa 12-10-07 16:23

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1145914)
tu ai proiectoare din fabrica?
ca este o serie ce nu are??

dupa poze nu cred ca nu ai proiector .......

MaxX_82 12-10-07 20:43

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
salut,
am si eu un vento, intamplator arata exact ca si cel al lui puternicul :D corespunde inclusiv si anul :P
nici eu nu am proiectoare de ceatza, sunt doar false (instalatia insa e acolo)
puternicu poate ma poti ajuta cu ceva, care e codul de vopsea de la ventoul tau, il caut de nebun si nu gasesc nici in talon nici pe masina
spor la tunat :)

FANEX 12-10-07 21:19

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by puternicul (Post 1145333)
Salut baieti
Am si eu un Vento de care sunt tare multumit si as vrea sa ma primiti si pe mine intre voi
Sper sa reusesc sa va arat cateva poze cu el

salut puternicule si bine ai venit
faina masina
te-am vazut cumva prin campia-turzii ?

bzsa 12-10-07 23:59

Re: Proprietari de vw vento
 
faina culoare vezi ca in portbagaj este scris codul cel putin la mine
o sa pun poze mai exact cu locatia la mine;)

spor la tunarit daca asta va doriti

bzsa 13-10-07 00:00

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1146480)
salut,
am si eu un vento, intamplator arata exact ca si cel al lui puternicul :D corespunde inclusiv si anul :P
nici eu nu am proiectoare de ceatza, sunt doar false (instalatia insa e acolo)
puternicu poate ma poti ajuta cu ceva, care e codul de vopsea de la ventoul tau, il caut de nebun si nu gasesc nici in talon nici pe masina
spor la tunat :)

ai schimbat masca ?

te-am mai vazut in cluj:-P

bzsa 13-10-07 00:02

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by puternicul (Post 1145897)
Prima data m-ar interesa niste proiectoare ca ale tale bzsa
Nu imi poti spune de unde sa fac rost?

poi eu l-am comandat de la un magazin de tuning 100 de E e adus de la FK

dar in cazul in care nu vrei sa ii pui cu proiector este model normal cu semnalizare,in cazul in care vrei de astea clare;)

bzsa 13-10-07 00:57

Re: Proprietari de vw vento
 
stie cineva daca spoilerul de fata de la golf3 potriveste la vento?
si daca are cineva un carlig de tractare in fata ce vine insurubat??

ErdVento 13-10-07 11:34

Re: Proprietari de vw vento
 
bzs
paul mi-a spus odata ca cele de la golf3 sunt mai scurte cu 2cm asa ca nu cred ca se potrivesc!!!

am reusit si yo sa-mi pun suportu!!!!arata foarte fain!!!

MaxX_82 13-10-07 14:22

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1146772)
ai schimbat masca ?

te-am mai vazut in cluj:-P

masca e aceeasi, a mesterit ufo+un tinichigiu la ea :P

FANEX 13-10-07 16:13

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
am reusit si yo sa-mi pun suportu!!!!arata foarte fain!!![/QUOTE]

azi l-am montat si eu........

puternicul 13-10-07 20:03

Re: Proprietari de vw vento
 
Multumesc baieti ca ma primiti in randul vostru
Salut Fanex, da m-ai vazut in Campia si am impresia ca si lucram in acelasi loc
Masina nu are proiectoare din fabrica dar are instalatia
Habar nu am ce cod are culoarea dar trebuie sa aflu ca si pe mine ma intereseaza

bzsa 13-10-07 21:58

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by puternicul (Post 1147793)
Multumesc baieti ca ma primiti in randul vostru
Salut Fanex, da m-ai vazut in Campia si am impresia ca si lucram in acelasi loc
Masina nu are proiectoare din fabrica dar are instalatia
Habar nu am ce cod are culoarea dar trebuie sa aflu ca si pe mine ma intereseaza

pai daca are instalatia facuta poti sa ii pui proiectoare 100 de Euro
bate si mai bine fata de cel original de fabrica, eu numa ca proiectoarele am noroc ca farurile imi bat aiurea

FANEX 13-10-07 23:30

Re: Proprietari de vw vento
 
la golf3 codul culorii este trecut in oala rotii de rezerva,nu stiu la vento....
pentru mai multe informatii incercat aici www.vag.magic.ro cauti cu VIN Decoder-ul seria masinii

puternicul 13-10-07 23:37

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1146480)
salut,
am si eu un vento, intamplator arata exact ca si cel al lui puternicul :D corespunde inclusiv si anul :P
nici eu nu am proiectoare de ceatza, sunt doar false (instalatia insa e acolo)
puternicu poate ma poti ajuta cu ceva, care e codul de vopsea de la ventoul tau, il caut de nebun si nu gasesc nici in talon nici pe masina
spor la tunat :)

codul de la vopsea este : STEEL BLUE-METALLIC j4 sau b5t care e acelasi lucru

MaxX_82 14-10-07 10:45

Re: Proprietari de vw vento
 
multam fain :) raman dator

bzsa 14-10-07 22:04

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1146768)
faina culoare vezi ca in portbagaj este scris codul cel putin la mine
o sa pun poze mai exact cu locatia la mine;)

spor la tunarit daca asta va doriti

revin cu poze cel putin la mine acolo scrie codul de culoare


All times are GMT +2. The time now is 23:29.

- Copyright 2026 4Tuning