![]() |
Re: Proprietari de vw vento
E simplu daca ai cat de cat dexteritate. Nu l-am montat personal , am dat 30 RON unui electrician pentru ca nu stiam cum se 'leaga' firele. In rest desfaci la bord pentru a avea acces la cadran , scoti acele (cu ocazia asta poti sa le si vopsesti - ceea ce eu nu am facut) , plasma se aplica peste ceasurile originale apoi si pune plasticul ala negru deasupra).
|
Re: Proprietari de vw vento
cum scot acele ? am mai intrebat si pe forum dar nu m-am lamurit exact.se trage de ele in afara sau se rotesc spre dreapta si apoi se trage ? sau este alta metoda............
|
Re: Proprietari de vw vento
Am gasit ceva despre instalarea ceasurilor cu plasma
http://www.icbm.org/erkson/personal/...aces/index.htm |
Re: Proprietari de vw vento
aha, multam paul.ai trimis suportul (cupholder)prin posta ?
|
Re: Proprietari de vw vento
:caffine: azi am primit suportul de pahare de la paul.sa traiasca la multi ani
|
Re: Proprietari de vw vento
10 Attachment(s)
azi mi-am montat ceasurile si inelele.scuze ptr.calitatea pozelor......
|
Re: Proprietari de vw vento
Arata super.......
in sfarsit cat ai dat pentru ele??? acele sunt vopsite??? |
Re: Proprietari de vw vento
330 RON la pachet(ceasuri+inele)
cit despre ace nu m-am incumetat sa le scot de pe axe sa le vopsesc,asa ca vezi un marker suspect intr-o poza |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
sunt mult mai faine decit astea
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
dar de ce ai montat intrerupator pt ele nu mergenu cand ii dai drumu la faruri? |
Re: Proprietari de vw vento
alimentarea am legat-o pe pozitii,intrerupatorul este ptr.schimbarea culorii plasmei,verde sau albastru,iar sub intrerupator este potentiometru ptr. intensitatea culorii
|
Re: Proprietari de vw vento
M-am lansat in instalarea cruise control, am comandat o parte din piese,o parte urmeza sa le primesc saptamana aceasta. Vreau sa stiu daca mai are cineva c.c. (tempomat) pe masina(ma refer la varianta pentru benzinare). Stiam ca pe la Cluj este una.
|
Re: Proprietari de vw vento
mi-am luat oglinda..stanga, electrica incalzita..140 lei
vopsit 32 lei..desi in vreo 2 locuri mi-au cerut 80 |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Azi am primit modulul de comanda al tempomatului si maneta de semnalizare cu comanda cruise control.
fotografie imprumutata |
Re: Proprietari de vw vento
stie careva ce difera la motoarele de vento intr cele de 75 de cp si 90cp?
|
Re: Proprietari de vw vento
Salut baieti
Am si eu un Vento de care sunt tare multumit si as vrea sa ma primiti si pe mine intre voi Sper sa reusesc sa va arat cateva poze cu el |
Re: Proprietari de vw vento
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/29292470ea5588813c.jpg[/img]
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/29292470ea559307bc.jpg[/img] |
Re: Proprietari de vw vento
pozele nu se vad :sad:
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
Am vazut si eu
O sa incerc sa rezolv problema |
Re: Proprietari de vw vento
Cred ca mi-a iesit de data asta
Nu stie cineva daca la Vento 1.8 benzina din 93 este montat calculator? |
Re: Proprietari de vw vento
eu cred ca are dar Paul iti poate zice exact
ceva modificari vrei sa ii faci? |
Re: Proprietari de vw vento
Sigur ca vreau sa-i fac modificari
Dar mai intai sa o cunosc ca lumea ca nu prea stiu multe despre ea Poate ma ajutati voi |
Re: Proprietari de vw vento
Prima data m-ar interesa niste proiectoare ca ale tale bzsa
Nu imi poti spune de unde sa fac rost? |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
ca este o serie ce nu are?? |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
salut,
am si eu un vento, intamplator arata exact ca si cel al lui puternicul :D corespunde inclusiv si anul :P nici eu nu am proiectoare de ceatza, sunt doar false (instalatia insa e acolo) puternicu poate ma poti ajuta cu ceva, care e codul de vopsea de la ventoul tau, il caut de nebun si nu gasesc nici in talon nici pe masina spor la tunat :) |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
faina masina te-am vazut cumva prin campia-turzii ? |
Re: Proprietari de vw vento
faina culoare vezi ca in portbagaj este scris codul cel putin la mine
o sa pun poze mai exact cu locatia la mine;) spor la tunarit daca asta va doriti |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
te-am mai vazut in cluj:-P |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
dar in cazul in care nu vrei sa ii pui cu proiector este model normal cu semnalizare,in cazul in care vrei de astea clare;) |
Re: Proprietari de vw vento
stie cineva daca spoilerul de fata de la golf3 potriveste la vento?
si daca are cineva un carlig de tractare in fata ce vine insurubat?? |
Re: Proprietari de vw vento
bzs
paul mi-a spus odata ca cele de la golf3 sunt mai scurte cu 2cm asa ca nu cred ca se potrivesc!!! am reusit si yo sa-mi pun suportu!!!!arata foarte fain!!! |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
am reusit si yo sa-mi pun suportu!!!!arata foarte fain!!![/QUOTE]
azi l-am montat si eu........ |
Re: Proprietari de vw vento
Multumesc baieti ca ma primiti in randul vostru
Salut Fanex, da m-ai vazut in Campia si am impresia ca si lucram in acelasi loc Masina nu are proiectoare din fabrica dar are instalatia Habar nu am ce cod are culoarea dar trebuie sa aflu ca si pe mine ma intereseaza |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
bate si mai bine fata de cel original de fabrica, eu numa ca proiectoarele am noroc ca farurile imi bat aiurea |
Re: Proprietari de vw vento
la golf3 codul culorii este trecut in oala rotii de rezerva,nu stiu la vento....
pentru mai multe informatii incercat aici www.vag.magic.ro cauti cu VIN Decoder-ul seria masinii |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
multam fain :) raman dator
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:29. |
- Copyright 2026 4Tuning