![]() |
Re: Ramnicu Sarat
Quote:
|
Re: Ramnicu Sarat
Deci...cine se baga ?
|
Re: Ramnicu Sarat
cu ce pot sa ajut? :D
|
Re: Ramnicu Sarat
Quote:
|
Re: Ramnicu Sarat
m-am mutat la tara:twisted: :twisted: :twisted:
|
Re: Ramnicu Sarat
cu sigla: nu inteleg de ce underground?
|
Re: Ramnicu Sarat
Quote:
|
Re: Ramnicu Sarat
Quote:
|
Re: Ramnicu Sarat
da eu is : gabyygsm ym
|
Re: Ramnicu Sarat
1 Attachment(s)
asta cui ii place???:D :D
|
Re: Ramnicu Sarat
imi place noua stema numa masina nu prea ma incanta:D
|
Re: Ramnicu Sarat
picati in "pacatul" NSL. cercul acesta rosu cu fundal alb ce semnificatie are in legislatia rutiera? Ce rezulta cand peste fundal mai pui o masina. Va spun doar ca in cazul NSL se traduce astfel: INTERZIS FARA LIMITA DE VITEZA. Mai apar si probleme ca ale lui gabyygsm -> marca masinii. Intervine apoi si restrictia geografica a membrilor, in cazul vostru strict ramniceni (50.000 de locuitori din care X cursanti). Cei care aveti apartenenta la usergrupul MACS vedeti ca sunt cateva reguli noi la rubrica Club. De acolo si din dorinta voastra pot decurge altele si sa impacam si capra, adica Buzaul, si varza, adica Ramnicul. Apropos, Mousaios inseamna Buzau si nu se limiteaza la oras, ci la judet, si cred ca in afara unui club clujean suntem singurii cu identitate geografica.
Va mai spun ca cel putin aici incerc de 3 ani sa fac un club. Sunt si altii care se straduiesc in sensul deschiderii unei filiale judetene a altor cluburi din tara. Nu este usor si nu ma refer la acte ci la cantitatea si calitatea membrilor. Oricum, hotarati-va asupra unei apartenente, pentru ca in conditiile actuale impuse de MACS va fi greu sa stai in doua barci (si ma refer aici la unele activitati si taxe obligatorii). Indiferent de decizie, sa avem cu totii bafta la anul! |
Re: Ramnicu Sarat
C.A.R.S. ?? =)) de la ce ma ? hy R.S. (ramnicu sarat) da C.A ?Apropos...s-au cam incurcat putin lucrurile in privinta clubului.Treaba sta in asa fel: Pentru a creea un club legal ne trebuie Cel putin 500 de euro.Asta fiind partea mai usoara.Dupa aceea trebuie n-spe mii de acte.Dar daca cu adevarat vren sa facem clubul nu ar trebui sa fie vreo problema.O sa revin cu detalii...Da..si vorba lui Dragos...picam MULT in semnul NSl !! Deci trebuie cat mai curand schimbat.
|
Re: Ramnicu Sarat
C.A.R.S.(Club Auto Ramanicu Sarat) Treaba sta cam asa :
1. Legea nr. 69/2000 a educaţiei fizice şi sportului, cu modificările şi completările ulterioare; 2. HG nr. 884/2001, pentru aprobarea Regulamentului de punere în aplicare a dispoziţiilor Legii educaţiei fizice şi sportului; 3. OG nr. 26/2000, cu privire la asociaţii şi fundaţii cu modificările şi completările ulterioare ( OG nr. 37/2003 şi ORD. Min. Justiţiei nr.954/2000); 4. Decretul nr. 31/1954 privitor la persoanele fizice şi persoanele juridice. Unul dintre asociaţi completează o cerere tip, adresată Ministerului Justiţiei, privind disponibilitatea de denumire. - se plăteşte o taxă de 50 lei l a Finanţele publice în contul 20210130, cod 5103001. - cererea şi chitanţa de plată a taxei la trimit în original la Ministerul Justiţiei prin poştă la adresa ( Ministerul Justiţiei, Direcţia relaţii cu publicul, Secretariat şi cooperare cu organizaţii neguvernamentale, Bucureşti, str. Apolodor, nr. 17, sector 5, cod 70661) sau se depune direct la secretariatul Ministerului Justiţiei.(de asta ma pot ocupa eu ) O sa revin.... |
Re: Ramnicu Sarat
Act constitutiv, Statut (la notar) si apoi cateva plimabri bune de acte. Si sa nu uit, vreo 5 membri fondatori plus un cenzor. Sediu social. Capital social. Primul pas este insa disponibilitatea de denumire. Apoi statut si act constitutiv care implica membrii fondatori (caziere, buletine, semnat acte) si sediu social. Fast, vezi daca ai cu cine si ai de ce. Am inteles ca te-ai suparat in legatura cu parasolarul (ai perceput gresit), dar legalizatul unui club nu se face batand din palme si nici nu este un raspuns constructiv la ce crezi tu ca s-a intamplat aici. M-as bucura sa fie o competitie la nivel judetean intre cluburi (ptr ca altfel nu vad rostul celui din Ramnic), dar sincer asa ceva este de domeniul fantasticului. In Buzau sunt f multe masini puternice, aranjate etc dar proprietarii lasa de dorit in ceea ce priveste pasiunea pentru ele, asadar nu-i vezi vinerile. Pai daca aici nu este un club, cu toate ca avem cu ce, cum crezi ca va fi la Ramnic? Iti spun eu. Pe langa problema legata de motivatie care exista si la Buzau, voi nici nu o sa aveti cu ce. Relaxeaza-te si gandeste de mai multe ori actiunea asta. Sper ca ce am scris aici ori te-a adus cu picioarele pe pamant ori te-a ambitionat.
|
Re: Ramnicu Sarat
Daca as reusi sa fac un club nu l-as face pentru a avea concurenta tocmai cu voi (buzaul) pentru ca fiind 2 cluburi in acelas judetar trebuii sa se ajute reciproc.De exemplu bucuresti-u.la nevoie sunt uniti.La competitii e normal sa fi enemy.Si pe mine nu m-a suparat faza cu parasolarul in nici un caz.Este o alta chestie ce nu-mi convine.Dar asta ramane de discutat fata-n fata.
|
Re: Ramnicu Sarat
In seara asta intalnire la primarie.Cine vrea sa ne onorifice cu prezenta sa fie acolo p la 8-9.La o discutie ceva poate se lasa cu o tuica fiarta!!
|
Re: Ramnicu Sarat
6 Attachment(s)
Ieri baietii veseli au avut treaba!
Locatia: Valcelele (la garajul meu ) Operatiunea efectuata: Cutie viteza schimbata Dificultatea operatiunii de la 1 la 10 : 7 Durata operatiunii: 7-8 ore Finalul: Fericiti si multumiti :D |
Re: Ramnicu Sarat
pe aici iar nu se mai misca nimic,,unde este lumea??asea vreti voi sa faceti un club?:evil: :evil:
|
Re: Ramnicu Sarat
Pai se vede k vorbesc singur.Pana nu stam de vorba calumea cu totii in legatura cu clubul eu nu mai fac nimic.
|
Re: Ramnicu Sarat
stiu k nu locul pt a pune asa ceva dar incerc.......
care stie vreun opel commodore de vanzare???vreau sa cumpar...:-P :-P |
Re: Ramnicu Sarat
Il vand......:(( cielo cine e interesat 0766676280 pret:4200 e
|
Re: Ramnicu Sarat
prietene ultima data cand am postat un anunt asemanator te-ai ofuscat. Parca ziceai ca e un topic separat pt asa ceva>>>>>acum nu mai e valabil?
|
Re: Ramnicu Sarat
Dragose imi pare rau sa aud ca vinzii cielo dar poate iei ceva mai bun!!Apropo fratemiu a dat unu ca al tau cu 3700 dus numai la reprezentantza cu kilometri putintei dar daca iei banii pe el asi fi incantat!! Nu am mai vizitat forum-ul pe aici asa ca e momentul sa va mai salut si eu din cand in cand.Poate ne vom revedea si noi peste 3-4 lunii sau poate 1-2 si poate apuc sa imi schimb trabantul!! Tocmai am primit o oferta de la un neam care are un 320 din 97 full pe ceva banutzi si nu e imatriculat!!! Ce spunetzi ar fi o idee buna daca asi da o dacie si dif pe el!!! Asta ar insemna sa sar de la consum de 6-7 la 14-30 !!!! :))))) Va salut din nou si sper sa ne revedem curand !!
|
Re: Ramnicu Sarat
2 Attachment(s)
m-am hotarat sa mai postez si eu.............uitati caruta mea.....si ce pot sa zic................la cat mai mult tuning si la cat mai multe intalniri cu toti membrii forumului si nu numai!!
|
Re: Ramnicu Sarat
Quote:
Wgf-ule bravo ma !!! ai facut-o si p asta....acum iti mai trebe permis si esti happy !!! |
Re: Ramnicu Sarat
lasa ma dragose sa de-a dumnezeu si tie si lu miki sa luam cu totii permisele sa speriem noi oleak ramnicu.......bineinteles dupa malefic si vev
|
Re: Ramnicu Sarat
Sa dea dumnezeu sa luam si sa fim toti fericiti si multumiti:d:D
|
Re: Ramnicu Sarat
aici ce se intampla?de ce nimeni nu mai zice nimica...sau sunteti certati toti:evil: :evil:
|
Re: Ramnicu Sarat
In seara asta au venit multi din ramnic. De unii chiar mi-e "mila", ca fac niste sacrificii enorme dar...asta-i viata. Noi am mers in Pub. Eu, Gycone, Andu si Slik. Ideea e ca Andu s-a imbatat si acum este in Club cu Gycone, la racolat minore. Eu acasa, ii astept. Ce viata! :)
|
Re: Ramnicu Sarat
tu esti acasa pt ca ai racolat primu?
|
Re: Ramnicu Sarat
La ce te referi prin " sacrificii" ?
|
Re: Ramnicu Sarat
Quote:
|
Re: Ramnicu Sarat
nu il lua in seama fast se refera la mine (i-am reprosat eu odata),dar orce ar fi noi tot prezenti vom fi !!! TRAIASCA M.A.C.S. ;) :p
|
Re: Ramnicu Sarat
Eu chiar vorbeam serios si nu am folosit ghilimelele la sarificii ci la mila
|
Re: Ramnicu Sarat
atunci inseamna ca esti chiar baiat si ca intelegi pt asta "te respect!!"
|
Re: Ramnicu Sarat
maine dimineatza incep si eu in sfarsit sc de soferi:D :D :D :D :D .....incep la bz p un pejoo 206 albastru:D
|
Re: Ramnicu Sarat
opaaaa!!pai e bn mai myky!!!bafta multa!!
|
Re: Ramnicu Sarat
si s a terminat si prima sedinta de conduus:D :D...mo bagat 15 min in poligon de mia aratat comenzile alea alea...am facut porniri opriri si ma scos in orash;)):-P :-P :-P o fost super tare..ma mai duk martzi:-P :-P :-P :D :D
|
Re: Ramnicu Sarat
si o sa dau si eu examenu mult asteptat marti:-ss:-ss:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:04. |
- Copyright 2026 4Tuning