Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Propuneri orase (https://forum.4tuning.ro/40-propuneri-orase.html)
-   -   Ramnicu Sarat (https://forum.4tuning.ro/40-propuneri-orase/42111-ramnicu-sarat.html)

dj_poznasu 09-11-07 16:00

Re: Ramnicu Sarat
 
Quote:

Originally Posted by gabyygsm (Post 1191345)
voi credeti ca daca aveti sigla e ca si cum ati avea si clubul?

nu a zis nimeni ca daca avem sigla e ca si cum avem si club ...dar dak nu facem incetu cu incetu cate ceva o sa ramanem la fund mereu...asa k incercam si noi cum putem sa mai scoatem oraselul asta la lumina dupa cum spunea si fast wheels8)

Fast_wheels 09-11-07 16:15

Re: Ramnicu Sarat
 
Deci...cine se baga ?

gabyygsm 09-11-07 21:10

Re: Ramnicu Sarat
 
cu ce pot sa ajut? :D

dj_poznasu 09-11-07 21:31

Re: Ramnicu Sarat
 
Quote:

Originally Posted by gabyygsm (Post 1191902)
cu ce pot sa ajut? :D

in primul rand zine ce sigla iti place dintre toate alea,,,,dar vad k u esti din buc ce cauti la rm sarat????

gabyygsm 09-11-07 21:39

Re: Ramnicu Sarat
 
m-am mutat la tara:twisted: :twisted: :twisted:

gabyygsm 09-11-07 21:42

Re: Ramnicu Sarat
 
cu sigla: nu inteleg de ce underground?

dj_poznasu 09-11-07 21:45

Re: Ramnicu Sarat
 
Quote:

Originally Posted by gabyygsm (Post 1191957)
cu sigla: nu inteleg de ce underground?

k ne jucam mai demult k disperatii under 2:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....zi mah cetreaba ai cu rm sarat???si zi ce sigla iti place dintre alea??:-P

dj_poznasu 09-11-07 21:48

Re: Ramnicu Sarat
 
Quote:

Originally Posted by dj_poznasu (Post 1191963)
k ne jucam mai demult k disperatii under 2:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....zi mah cetreaba ai cu rm sarat???si zi ce sigla iti place dintre alea??:-P

aaa gata u ai vectra aia alba nu??:Dvreun id de mess ceva??

gabyygsm 09-11-07 22:44

Re: Ramnicu Sarat
 
da eu is : gabyygsm ym

dj_poznasu 10-11-07 10:46

Re: Ramnicu Sarat
 
1 Attachment(s)
asta cui ii place???:D :D

gabyygsm 10-11-07 11:44

Re: Ramnicu Sarat
 
imi place noua stema numa masina nu prea ma incanta:D

DragosT 10-11-07 14:30

Re: Ramnicu Sarat
 
picati in "pacatul" NSL. cercul acesta rosu cu fundal alb ce semnificatie are in legislatia rutiera? Ce rezulta cand peste fundal mai pui o masina. Va spun doar ca in cazul NSL se traduce astfel: INTERZIS FARA LIMITA DE VITEZA. Mai apar si probleme ca ale lui gabyygsm -> marca masinii. Intervine apoi si restrictia geografica a membrilor, in cazul vostru strict ramniceni (50.000 de locuitori din care X cursanti). Cei care aveti apartenenta la usergrupul MACS vedeti ca sunt cateva reguli noi la rubrica Club. De acolo si din dorinta voastra pot decurge altele si sa impacam si capra, adica Buzaul, si varza, adica Ramnicul. Apropos, Mousaios inseamna Buzau si nu se limiteaza la oras, ci la judet, si cred ca in afara unui club clujean suntem singurii cu identitate geografica.
Va mai spun ca cel putin aici incerc de 3 ani sa fac un club. Sunt si altii care se straduiesc in sensul deschiderii unei filiale judetene a altor cluburi din tara. Nu este usor si nu ma refer la acte ci la cantitatea si calitatea membrilor.
Oricum, hotarati-va asupra unei apartenente, pentru ca in conditiile actuale impuse de MACS va fi greu sa stai in doua barci (si ma refer aici la unele activitati si taxe obligatorii). Indiferent de decizie, sa avem cu totii bafta la anul!

Fast_wheels 11-11-07 14:26

Re: Ramnicu Sarat
 
C.A.R.S. ?? =)) de la ce ma ? hy R.S. (ramnicu sarat) da C.A ?Apropos...s-au cam incurcat putin lucrurile in privinta clubului.Treaba sta in asa fel: Pentru a creea un club legal ne trebuie Cel putin 500 de euro.Asta fiind partea mai usoara.Dupa aceea trebuie n-spe mii de acte.Dar daca cu adevarat vren sa facem clubul nu ar trebui sa fie vreo problema.O sa revin cu detalii...Da..si vorba lui Dragos...picam MULT in semnul NSl !! Deci trebuie cat mai curand schimbat.

Fast_wheels 11-11-07 15:12

Re: Ramnicu Sarat
 
C.A.R.S.(Club Auto Ramanicu Sarat) Treaba sta cam asa :
1. Legea nr. 69/2000 a educaţiei fizice şi sportului, cu modificările şi completările ulterioare;
2. HG nr. 884/2001, pentru aprobarea Regulamentului de punere în aplicare a dispoziţiilor Legii educaţiei fizice şi sportului;
3. OG nr. 26/2000, cu privire la asociaţii şi fundaţii cu modificările şi completările ulterioare ( OG nr. 37/2003 şi ORD. Min. Justiţiei nr.954/2000);
4. Decretul nr. 31/1954 privitor la persoanele fizice şi persoanele juridice.
Unul dintre asociaţi completează o cerere tip, adresată Ministerului Justiţiei, privind disponibilitatea de denumire.
- se plăteşte o taxă de 50 lei l a Finanţele publice în contul 20210130, cod 5103001.
- cererea şi chitanţa de plată a taxei la trimit în original la Ministerul Justiţiei prin poştă la adresa ( Ministerul Justiţiei, Direcţia relaţii cu publicul, Secretariat şi cooperare cu organizaţii neguvernamentale, Bucureşti, str. Apolodor, nr. 17, sector 5, cod 70661) sau se depune direct la secretariatul Ministerului Justiţiei.(de asta ma pot ocupa eu )
O sa revin....

DragosT 11-11-07 16:35

Re: Ramnicu Sarat
 
Act constitutiv, Statut (la notar) si apoi cateva plimabri bune de acte. Si sa nu uit, vreo 5 membri fondatori plus un cenzor. Sediu social. Capital social. Primul pas este insa disponibilitatea de denumire. Apoi statut si act constitutiv care implica membrii fondatori (caziere, buletine, semnat acte) si sediu social. Fast, vezi daca ai cu cine si ai de ce. Am inteles ca te-ai suparat in legatura cu parasolarul (ai perceput gresit), dar legalizatul unui club nu se face batand din palme si nici nu este un raspuns constructiv la ce crezi tu ca s-a intamplat aici. M-as bucura sa fie o competitie la nivel judetean intre cluburi (ptr ca altfel nu vad rostul celui din Ramnic), dar sincer asa ceva este de domeniul fantasticului. In Buzau sunt f multe masini puternice, aranjate etc dar proprietarii lasa de dorit in ceea ce priveste pasiunea pentru ele, asadar nu-i vezi vinerile. Pai daca aici nu este un club, cu toate ca avem cu ce, cum crezi ca va fi la Ramnic? Iti spun eu. Pe langa problema legata de motivatie care exista si la Buzau, voi nici nu o sa aveti cu ce. Relaxeaza-te si gandeste de mai multe ori actiunea asta. Sper ca ce am scris aici ori te-a adus cu picioarele pe pamant ori te-a ambitionat.

Fast_wheels 11-11-07 17:05

Re: Ramnicu Sarat
 
Daca as reusi sa fac un club nu l-as face pentru a avea concurenta tocmai cu voi (buzaul) pentru ca fiind 2 cluburi in acelas judetar trebuii sa se ajute reciproc.De exemplu bucuresti-u.la nevoie sunt uniti.La competitii e normal sa fi enemy.Si pe mine nu m-a suparat faza cu parasolarul in nici un caz.Este o alta chestie ce nu-mi convine.Dar asta ramane de discutat fata-n fata.

Fast_wheels 11-11-07 17:09

Re: Ramnicu Sarat
 
In seara asta intalnire la primarie.Cine vrea sa ne onorifice cu prezenta sa fie acolo p la 8-9.La o discutie ceva poate se lasa cu o tuica fiarta!!

Fast_wheels 13-11-07 13:08

Re: Ramnicu Sarat
 
6 Attachment(s)
Ieri baietii veseli au avut treaba!
Locatia: Valcelele (la garajul meu )
Operatiunea efectuata: Cutie viteza schimbata
Dificultatea operatiunii de la 1 la 10 : 7
Durata operatiunii: 7-8 ore
Finalul: Fericiti si multumiti :D

dj_poznasu 15-11-07 10:24

Re: Ramnicu Sarat
 
pe aici iar nu se mai misca nimic,,unde este lumea??asea vreti voi sa faceti un club?:evil: :evil:

Fast_wheels 15-11-07 14:54

Re: Ramnicu Sarat
 
Pai se vede k vorbesc singur.Pana nu stam de vorba calumea cu totii in legatura cu clubul eu nu mai fac nimic.

dj_poznasu 19-11-07 12:38

Re: Ramnicu Sarat
 
stiu k nu locul pt a pune asa ceva dar incerc.......



care stie vreun opel commodore de vanzare???vreau sa cumpar...:-P :-P

Fast_wheels 21-11-07 18:10

Re: Ramnicu Sarat
 
Il vand......:(( cielo cine e interesat 0766676280 pret:4200 e

nicktwister 24-11-07 16:34

Re: Ramnicu Sarat
 
prietene ultima data cand am postat un anunt asemanator te-ai ofuscat. Parca ziceai ca e un topic separat pt asa ceva>>>>>acum nu mai e valabil?

s3bas71ans 25-11-07 12:35

Re: Ramnicu Sarat
 
Dragose imi pare rau sa aud ca vinzii cielo dar poate iei ceva mai bun!!Apropo fratemiu a dat unu ca al tau cu 3700 dus numai la reprezentantza cu kilometri putintei dar daca iei banii pe el asi fi incantat!! Nu am mai vizitat forum-ul pe aici asa ca e momentul sa va mai salut si eu din cand in cand.Poate ne vom revedea si noi peste 3-4 lunii sau poate 1-2 si poate apuc sa imi schimb trabantul!! Tocmai am primit o oferta de la un neam care are un 320 din 97 full pe ceva banutzi si nu e imatriculat!!! Ce spunetzi ar fi o idee buna daca asi da o dacie si dif pe el!!! Asta ar insemna sa sar de la consum de 6-7 la 14-30 !!!! :))))) Va salut din nou si sper sa ne revedem curand !!

WGF 27-11-07 21:23

Re: Ramnicu Sarat
 
2 Attachment(s)
m-am hotarat sa mai postez si eu.............uitati caruta mea.....si ce pot sa zic................la cat mai mult tuning si la cat mai multe intalniri cu toti membrii forumului si nu numai!!

Fast_wheels 27-11-07 21:27

Re: Ramnicu Sarat
 
Quote:

Originally Posted by nicktwister (Post 1213963)
prietene ultima data cand am postat un anunt asemanator te-ai ofuscat. Parca ziceai ca e un topic separat pt asa ceva>>>>>acum nu mai e valabil?

Asta e un anunt local...
Wgf-ule bravo ma !!! ai facut-o si p asta....acum iti mai trebe permis si esti happy !!!

WGF 27-11-07 21:36

Re: Ramnicu Sarat
 
lasa ma dragose sa de-a dumnezeu si tie si lu miki sa luam cu totii permisele sa speriem noi oleak ramnicu.......bineinteles dupa malefic si vev

dj_poznasu 28-11-07 10:00

Re: Ramnicu Sarat
 
Sa dea dumnezeu sa luam si sa fim toti fericiti si multumiti:d:D

dj_poznasu 30-11-07 11:38

Re: Ramnicu Sarat
 
aici ce se intampla?de ce nimeni nu mai zice nimica...sau sunteti certati toti:evil: :evil:

DragosT 01-12-07 00:52

Re: Ramnicu Sarat
 
In seara asta au venit multi din ramnic. De unii chiar mi-e "mila", ca fac niste sacrificii enorme dar...asta-i viata. Noi am mers in Pub. Eu, Gycone, Andu si Slik. Ideea e ca Andu s-a imbatat si acum este in Club cu Gycone, la racolat minore. Eu acasa, ii astept. Ce viata! :)

bz51zid 01-12-07 01:51

Re: Ramnicu Sarat
 
tu esti acasa pt ca ai racolat primu?

Fast_wheels 01-12-07 18:56

Re: Ramnicu Sarat
 
La ce te referi prin " sacrificii" ?

DragosT 01-12-07 21:13

Re: Ramnicu Sarat
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 1225089)
La ce te referi prin " sacrificii" ?

Venit-plecat

bz51zid 02-12-07 09:22

Re: Ramnicu Sarat
 
nu il lua in seama fast se refera la mine (i-am reprosat eu odata),dar orce ar fi noi tot prezenti vom fi !!! TRAIASCA M.A.C.S. ;) :p

DragosT 02-12-07 09:25

Re: Ramnicu Sarat
 
Eu chiar vorbeam serios si nu am folosit ghilimelele la sarificii ci la mila

bz51zid 02-12-07 09:29

Re: Ramnicu Sarat
 
atunci inseamna ca esti chiar baiat si ca intelegi pt asta "te respect!!"

dj_poznasu 06-12-07 21:41

Re: Ramnicu Sarat
 
maine dimineatza incep si eu in sfarsit sc de soferi:D :D :D :D :D .....incep la bz p un pejoo 206 albastru:D

WGF 06-12-07 22:52

Re: Ramnicu Sarat
 
opaaaa!!pai e bn mai myky!!!bafta multa!!

dj_poznasu 07-12-07 10:13

Re: Ramnicu Sarat
 
si s a terminat si prima sedinta de conduus:D :D...mo bagat 15 min in poligon de mia aratat comenzile alea alea...am facut porniri opriri si ma scos in orash;)):-P :-P :-P o fost super tare..ma mai duk martzi:-P :-P :-P :D :D

dj_poznasu 17-02-08 22:23

Re: Ramnicu Sarat
 
si o sa dau si eu examenu mult asteptat marti:-ss:-ss:D


All times are GMT +2. The time now is 13:04.

- Copyright 2026 4Tuning