Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

AXEL_SS 19-01-08 22:39

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by slip (Post 1300782)
"superba domnisoara" e Roxana.. si nu... nu va bagati ;) ARDE !

Care roxana bre? Ionescu? Mama natura? :lol:
Scuze ca nu am venit la prima intalnire de anu asta... sa-mi fie rusine... La urmatoarea promit ca vin. Sa ne vedem cu gume noi si nearse:lol:

TuningBoy 19-01-08 22:41

Re: Masini tari in IASI
 
si apropo eu azi am vazut un m3 alb in centru da il conducea un baiat:D

BogdanAG 24-01-08 13:20

Re: Masini tari in IASI
 
Erau zilele trecute unul albastru si unul alb la OMV in pacurari. Scot un sunet bestial masinutele alea.

bakal 24-01-08 16:50

Re: Masini tari in IASI
 
te pomenesti ca or apartine aceleiasi familii.......

mihay 27-01-08 12:49

Re: Masini tari in IASI
 
aceeasi familie nu cred dar acelasi tip de job :twisted: sau aseamanare intre parinti cred ca da :twisted:

AXEL_SS 03-02-08 12:06

Re: Masini tari in IASI
 
3 Attachment(s)
Am vazut azi in parcare la Care si four:lol: Un maseratti Rosu grand turismo. Postez ceva poze facute8)

dragos002 11-02-08 16:30

Re: Masini tari in IASI
 
1 Attachment(s)
La pascani....

mazdaCUF 13-02-08 18:22

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by AXEL_SS (Post 1332103)
Am vazut azi in parcare la Care si four:lol: Un maseratti Rosu grand turismo. Postez ceva poze facute8)


Masina asta ia facut-o cadou Prisecaru lui nevastasa din cate stiu, sta in Miroslava si a iesit in Top 300 cel mai bogat om din Iasi, acu cativa ani, are firma CONEX de vopsele si alte cele;) Frumoasa masina!

Xtremer 18-02-08 17:06

Re: Masini tari in IASI
 
Pana acu am vazut in Iasi:
-Lambo Gallardo portocaliu (AZ-AA-75) de germania
-Aston Martin DB9 park (in fata la Traian)
-Audi TT 2007
-Ferrari F430
-Honda Prelude (una negru sau gri mat super tare)
-Toyota Celica
-Toyota Supra
-Maserati Gransport
-Maserati Granturismo
-Mercedes cl65 AMG
-Mercedes SL 300
-M3-uri multe
-Audi A8 W12 (B-XX-WDP)
-Hummer H2
-Audi A5,S5
-Audi A4 B8
-Porsche Boxter
si multe altele

AXEL_SS 18-02-08 21:31

Re: Masini tari in IASI
 
Am vazut zilele trecute un Dodge Viper negru:D. Aveam nr de iasi... ceva cu VIP

bmwh548 19-02-08 20:03

Re: Masini tari in IASI
 
Stiu si eu Viper-ul. L-am vazut parcat pe Pacurari (din mers si nu am apucat sa fac poze) si o data in miscare in Copou. Sunetul e demential cu toate ca ma dau in vant mai degraba dupa sunetul gen Formula1. Acum vreo 2 zile am vazut in fuga un Opel Calibra rosu foarte modificat prin fundatie. Nu am reusit sa vad decat ca are numere de IS. Are cineva detalii?

claude307 20-02-08 00:05

Re: Masini tari in IASI
 
creca a mea era :mrgreen:
glumeam.
apropo de calibre...unde a disparut FXR-ul ca nu l-am mai vazut prin is...sau...stie cineva unde poate fi vazut?

claude307 20-02-08 00:23

Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 1369647)
Stiu si eu Viper-ul. L-am vazut parcat pe Pacurari (din mers si nu am apucat sa fac poze) si o data in miscare in Copou. Sunetul e demential cu toate ca ma dau in vant mai degraba dupa sunetul gen Formula1. Acum vreo 2 zile am vazut in fuga un Opel Calibra rosu foarte modificat prin fundatie. Nu am reusit sa vad decat ca are numere de IS. Are cineva detalii?

am uitat...

bmwh548 08-03-08 12:17

Re: Masini tari in IASI
 
6 Attachment(s)
Imi cer mii de scuze pentru calitatea pozelor, dar nu ma asteptam sa prind masina azi. Camera telefonului era in ultimul hal de curatenie :sad:
Later edit: am postat aici pentru ca mie mi se pare stock. Daca masina e modificata rog un moderator sa mute pozele in topicul de rigoare.

ZyZ 08-03-08 13:09

Re: Masini tari in IASI
 
Din cate stiu eu mustangul e editie roush, adica are printre altele si un kit de compresor facut special de roush performance.

bakal 08-03-08 13:14

Re: Masini tari in IASI
 
radule, cred ca e doar stage 1 de la roush, adica are numai exterior..performanta vine de la stage 2

limuzina 08-03-08 13:41

Re: Masini tari in IASI
 
4 Attachment(s)
Mustangul sta zi de zi alaturi de un dodge in Tatarasi!Acum un M3 frumusel care ma chinui sal prind de ceva zile :D:D:D

bmwh548 08-03-08 13:54

Re: Masini tari in IASI
 
limuzina m-ai dezamagit :-P Masina sta zilnic in statia Padurii. O vad de fiecare data cand trec spre facultate. Speram sa o prinzi tu pe lumina si sa faci niste poze clare (mie mi-ar fi iesit dezastru cu telefonul). Poate cand ai timp reusesti sa treci si pe lumina sa se vada clar bijuteria.
PS: stiu si Dodge-ul ala imens. Proprietarul a trecut pe langa mine cu Dodge-ul cand eu faceam poze mustangului :lol:

limuzina 08-03-08 16:13

Re: Masini tari in IASI
 
Da si eu cand merg spre scoala o vad zilnic din tramvai!Dar nu pot sa ma duc la scoala cu camera dupa mien!Plus ca am 14 ani si nu pot sa ma duc singur pana acolo sa o pozez ...din tatarasi pana acolo e un pic de mers..!M-am dus cand au avut parintii timp..

Sleepy_85 09-03-08 00:14

Re: Masini tari in IASI
 
Mustangul e sigur un Stage1 de la Roush adik e doar bodykit-ul, si e adus direct din state, era de vanzare acu vreo 5 luni, nu mai tin minte cat cerea :P.
A si M3-ul ala e al unei tipe,din cate stiu, s-a mai vb aici de el, am vazut-o prin oras, ii place sa-l tureze :D
Dodge-ul e a lu aia de la agentia imobiliara Terra, e in fiecare duminik dim la Terra in fata.

vladutzz 09-03-08 03:27

Re: Masini tari in IASI
 
mustang: 30.000e, pret fara vama si taxa de inmatriculare
m3. asa proprietara, asa masina
viper: patronu` terra imobiliare

bakal 09-03-08 09:56

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by vladutzz (Post 1410887)
mustang: 30.000e, pret fara vama si taxa de inmatriculare
m3. asa proprietara, asa masina
viper: patronu` terra imobiliare

vlad, nu cred ca cere atat pe mustang, ca la banii astia iti aduci un GT, cu motor de 4,8 V8....iar asta e un ''amarat'' de v6

limuzina 09-03-08 11:40

Re: Masini tari in IASI
 
Luati revista autosupermarket cu masini de vanzare penultima editie si gasiti acolo si mustangul si dodgeul!Pe mustang cere 25.000 iar pe dodge 36.000 ;););) cine nu crede sa cumpere revista...daca se mai gaseste

vladutzz 09-03-08 15:24

Re: Masini tari in IASI
 
daca acum cere 25.000 inseamna ca l`o mai ieftinit:lol:
stiu ca era la vanzare cu 29.999

CRyS` 09-03-08 17:59

Re: Masini tari in IASI
 
Asa cum este ea, cu un amarat de V6....e frumoasa!

TuningBoy 13-03-08 19:45

Re: Masini tari in IASI
 
Quote:

Originally Posted by Xtremer (Post 1366767)
Pana acu am vazut in Iasi:
-Lambo Gallardo portocaliu (AZ-AA-75) de germania
-Aston Martin DB9 park (in fata la Traian)
-Audi TT 2007
-Ferrari F430
-Honda Prelude (una negru sau gri mat super tare)
-Toyota Celica
-Toyota Supra
-Maserati Gransport
-Maserati Granturismo
-Mercedes cl65 AMG
-Mercedes SL 300
-M3-uri multe
-Audi A8 W12 (B-XX-WDP)
-Hummer H2
-Audi A5,S5
-Audi A4 B8
-Porsche Boxter
si multe altele

Vorbesti de TED cand zici de prelude negru?...si nu cred ca ai pus sio RangeRover-ul negru facut de HAMMAN ;)

limuzina 14-03-08 15:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Unde a vazut ala SL 300 in Iasi!Daca tu ai vazut SL 300 in Iasi eu am vazut veyron ;););)!Chiar sunt curios pe unde este ,,,,!Daca eu vad un SL 300 in Iasi nu mai postez niciodata aici

bmwh548 14-03-08 16:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
limuzina in cazul asta ne va fi dor de tine. Este unul cu numere de Iasi in fata la Maternitate cam tot timpul. Zici ca treci pe acolo cu tramvaiul, ma mir ca nu l-ai vazut. Uite cam asa arata: http://www.find14u.co.uk/SLprestige/...s/DSC01643.JPG

ESPinoza 14-03-08 17:47

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 1424316)
limuzina in cazul asta ne va fi dor de tine. Este unul cu numere de Iasi in fata la Maternitate cam tot timpul. Zici ca treci pe acolo cu tramvaiul, ma mir ca nu l-ai vazut. Uite cam asa arata: http://www.find14u.co.uk/SLprestige/...s/DSC01643.JPG

sta parcat des pe george cosbuc, e un exemplar frumos si ingrijit

slip 14-03-08 19:08

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Cumva ala alb? ca e mult prea frumoasa si "lungaaaa" masina aia ;)
salut limuzina... ne mai vedem pe alte forumuri :D

p.s. o sa ne fie dor de tine.. :roll: NOT ! :D

CRyS` 14-03-08 23:00

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Bye Bye Limuzina ... ! Nu ne va fi dor de tine ...

Tim 15-03-08 08:51

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
acum in fata la Select sunt parcate
2 vw phaeton-uri
un Alroad
un A5
2 A8-uri nu zic S-uri ca nu mam uitat exact
un Q7
si restu nesimnificativ

limuzina 15-03-08 17:12

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
8 Attachment(s)
Am incurcat masinile!Eu vorbeam despre un SL 300 ca cel din poza postata de mine!De ceea ce vorbiti voi,stiu unul care sta permanent in fata la maternitate!Am gasit un Lincoln si am reusit sa fac niste poze ziua!
Am mai vazut o masina americana mare, tare, in curte la un om, dar nu mi-am dat seama ce era!Am sa incerc sa ii fac niste poze!
Espinoza raspunde te rog la privat!


Oare cat timp am sa iti mai editez posturile?---CRyS`

bakal 17-03-08 10:44

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
limuzina, cea ce este in poza ta este un sl300 gulwing, dar majoritatea lumii prefer sa-i spuna simplu "gulwing"...si este cu totul si cu totul altceva decat sl300 simplu

limuzina 17-03-08 15:46

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Bakal unde sunt facutem pozele?La 4tuning days?Mustangu e super!Asta e sl300?L-am vazut ieri pe Copou!Ala de la maternitate parca e mai mic!

limuzina 20-03-08 19:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
8 Attachment(s)
Nu este asa tare,dar mai rar vezi asa ceva!Pacat ca propietarul nu are grija de ea!

bakal 20-03-08 19:08

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
din cate stiu eu, masina asta era prin nt....acum o fi prin iasi?

Fr3akDJ 20-03-08 20:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
Frumos:D ~ De senzatzie cu el :P

limuzina 22-03-08 20:12

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Un bentley nou nout vazut azi dimineata in tatarasi!Speram sa-l mai vedem prin Iasi!

bmwh548 22-03-08 20:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
L-am vazut si eu pe timp de noapte...initial am crezut ca din cauza intunericului am vedenii...oricum sa-i traiasca proprietarului.


All times are GMT +2. The time now is 12:54.

- Copyright 2026 4Tuning