![]() |
Re: Polo GTI vs...
retine un lucru...eu nu mint,sunt foarte realist si foarte fairplay asa am fost si asa voi fi intotdeauna :)
urasc minciuna mai ales in lumea asta, mancatoria, victoriile usoare si lipsa de fair play si in legatura cu sorin am zis ca d-abia l-am batut si mai tarziu...imi e greu sa spun cine a fost in fata la 400m stiu ca el m-a ajuns pana-n 400m dar nu mai stiu sincer la ce viteza l-am depasit exact (stiu doar ca n-a stat deloc mult in fata mea...era doar jumate de masina or something) putem sa incercam si noi no problem...dar dupa cum spuneam de pe loc mi-e f greu pe langa faptul ca am cuplu imens am rotile de vara care si asa sunt cam tocite (cele de iarna nu le-am pus ca n-a fost iarna...si sunt noi si am zis sa nu-mi bat joc de ele...si asa sunt pe 15" si chiar ca nu mai plecam desi eram super curios cum fuge masina cu 195/65/15 :)) |
Re: Polo GTI vs...
Astept invitatia la dans... cu acel Golf 2 VR6! Cu cea mai mare placere!
|
Re: Polo GTI vs...
Pana voi mai intervenii eu, userul MPA va vorbi in numele meu aici pe acest topic!
Cel mai bine insa ar fi sa lasam pronosticurile deocamdata mai usurel si sa trecem la fapte ! ! ! Zic bine? P.S. Golf 2 VR6 ... |
Re: Polo GTI vs...
Da, corect! Fapte, nu vorbe! Deci... asteptam... vremea buna!
|
Re: Polo GTI vs...
Sa fie cum zici. Cu prima ocazie de vreme buna.
|
Re: Polo GTI vs...
Zyx-ule vorbeste cu baiatul, ca este frumos afara :D
|
Re: Polo GTI vs...
Zgb // Zyx un tango cu Golful 2 careva?
|
Re: Polo GTI vs...
eu in curand sper...maine pun si eu suspensia intr-un final si sper ca sapt viitoare sa pun cauciucurile noi...inca nu e reglat softul de tot dar merge acceptabil (teoretic e mai slab softul asta decat cel cu care m-am dat initial cu sorin)
|
Re: Polo GTI vs...
Nu e problema. Vrem sa fii in maxim de forma si fara menajamente.Te asteptam.
De asemenea un raspuns de la Zyx. |
Re: Polo GTI vs...
zi-mi ce are sorin in plus de atunci? cam cat? dar fi sincer sa vad daca are sens sa mai incerc
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
apreciez...e ok atunci ma risc dupa ce reglez si eu softul si pun ce-am specificat mai sus :)
|
Re: Polo GTI vs...
Cand fie Eu sau Sorin o sa aiba modificari substantiale fii sigur ca fie schimbam clasa, fie anuntam.
Am citit in alta parte ca ziceai de 2,9 cu modificari. Te asigur ca stai de vorba cu un 2.8 stock in ceea ce il priveste pe Sorin. Excelenta face diferenta. Adica e perfect reglat / setat. |
Re: Polo GTI vs...
Ne dam! Cand este, vorbim! Din partea mea... astept! Va astept!
|
Re: Polo GTI vs...
sincer mie asa mi-a lasat impresia cum ca ar fi un 2.9 sau un 2.8 umblat...mi-e greu sa cred ca e un 2.8 simplu fara nimic...pt ca stiu de pe vremea cand aveam 130+soft cum se misca un 2.8 normal :)
|
Re: Polo GTI vs...
pai da dar probabil stii cum se misca pe un golf 3 nu 2:D
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
@mask2k : sa stii ca diferenta de greutate intre un golf3 si golf2 ambele vr6 nu e asa mare precum crezi tu
@bullett : daca aveai un corrado,golf3 mai ziceam dar cu passat...lasa-ne :) salut alfa :) |
Re: Polo GTI vs...
Ca sa fie meniul complet pt vineri se baga cineva?
Salut zGb ! |
Re: Polo GTI vs...
[QUOTE=zGb;786678]@mask2k : sa stii ca diferenta de greutate intre un golf3 si golf2 ambele vr6 nu e asa mare precum crezi tu
fie cum zici tu :)) |
Re: Polo GTI vs...
eu sincer nu cred ca sunt mai mult de 100-150kg (desi ma indoiesc ca ar fi 150kg) ca sa zici ca e super dramatic...spun doar din ce-am auzit si din ce-am citit :)
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
mai e golful de bacau aici?
|
Re: Polo GTI vs...
Cica asa...
|
Re: Polo GTI vs...
opa... iese lumea la vanatoare! :D
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Lasand asta la o parte, exista vreun TFSI care sa-ti fi tinut piept mai bine decat Bacaul pana acum? |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Pana acum, in conditii normale de aderenta, nu. Inca astept, pentru ca, sincer, totul e posibil + ca nu sunt adversar direct, sa spun asa, masinilor echipate cu motoare TFSI. |
Re: Polo GTI vs...
Din pacate n-am mai apucat sa reeditam seara trecuta. Dupa o analiza mai atenta si o masurare a cuplului motor am decis ca GTI-ul va ramane la stagiul actual. DSG-ul este intr0adevar o cutie rapida insa cu care nu este de glumit cand vine vorba de limite. Nu esti un adversar direct insa esti un etalon mai ales ca auzisem ca nici un TFSI nu a reusit nici macar sa-ti sufle in ceafa desi pe aici se vehiculeaza puteri destul de ridicate pentru respectivele masini. Nu poate decat sa ma bucure faptul ca am fost singurul tuner care a reusit sa puna la start un TFSI cu care sa te bati de la egal la egal. Respect pentru performantele tale si mai ales pentru fair-play-ul de care ai dat dovada.
|
Re: Polo GTI vs...
exista si in Iasi un golf 5 gti alb,dupa parerea mea cel mai rapid gti5 pe care l-am vazut prin preajma,mai ales ca este si manual...ar fi interesant de vazut o cursa atat cu polo gti cat si cu golful de bacau acum...
|
Re: Polo GTI vs...
cum adica mai ales ca e si manual? dsg-ul este mult mai rapid ca orice cutie manuala si ca orice sofer existent in lumea asta :)
|
Re: Polo GTI vs...
Astept orice confruntare cu fratele mai mare! Fie el manual sau dsg... Momentan sunt la doar 50km de Iasi, insa nu am timp de curse...
Cat despre TFSI, pana acum pot spune ca Yoda ar mai fi pe langa mine... asa ca daca se vrea, este concurs. Si, s-ar putea si Fusco (vedem diseara daca e)... |
Re: Polo GTI vs...
imi pare rau...dar am parasit capitala astazi.....cu proxima ocazie reeditam joaca....si de ar fi un pic mai cald ...sa se lipeasca un pic si gumele.........acum sunt la iasi....sa vedem ce zice golful alb.....8)
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Avand in vedere ca eu sunt proprietarul golfului alb de iasi am sa va dau rezulatatul cursei .... 3-0 ... ( white golf wins :D ) . Astept sa vad ce poate si fratele mai mic , care dupa ce curse a castigat para sa fie cam mare , ramane de vazut !
|
Re: Polo GTI vs...
nu ai putut sa te abtii :???: ......dar....revansa este aproape...8)
|
Re: Polo GTI vs...
1 Attachment(s)
Quote:
ai de ales dintr-e cele 2 .. BMW 330 ci 231 cp stok SI UN 205 GTI cu 130 de cai .... sa-mi zici cu care vrei sa alergam si pe 1 MAI te astept la saturn |
Re: Polo GTI vs...
deci pot confirma spusele mele...cel mai tare golf5 gti pe care il stiu la ora actuala este in iasi,si este manual...
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:37. |
- Copyright 2026 4Tuning