![]() |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Ce-i drept ... sunt mai usoare .... dar cum opresti ? :))
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Calculeaza diferenta dintre pneurile care le ai si cele stock, apoi adauga 5 km/h la viteza de pe bord, si ai viteza reala.
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
nu mai minti lume dracu pe acii ca nu ai tu atatea caii cat zici mai bine uitate si specializazate pe ceva care stii nu mai face din capu tau ca oricum nu faci mai nimica
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
Au si anvelopele o mica parte de vina in eroarea de bord insa altele conteaza mai mult... |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
oricum 5.5sec 0-100 e cam greu de atins cu un m50... |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
Ma mir ca intrebi asa ceva , doar esti posesor al acestui tip de motor , e codul motorului , asa cum e la caroserii , de ex : bmw e36 , bmw e60 etc , asa si motoarele au codurile lor , pentru a fi identificate mai usor . |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
OFF-TOPIC ( necesar ):
Sa luam 3 exemple: 1. M60B40 M- motor de strada 60- un tip al motorului. In cazul acesta V8 32v B- cilindreea 40- in acest caz 4 litri. 2. S50B32 S- motor pus pe M. Divizia de strada a BMW M GMBH. 50- tipul de motor din care deriva motorul M(de regula). In acest caz M50. Sunt si cazuri cum e S14 cand e o combinatie intre M10 si M20. B-cilindreea 32- motor de 3.2 litri 3. P60B40 P- motor pus pe masinile de curse 60- la fel ca la 2 numai ca deriva din M60. B- cilindreea 40- motor de 4 litri. Rog pe cei care se pricep mai bine sa ma corecteze si sa mai adauge. Ca mai sunt si motoare cu N in fata. Alea cred ca sunt cele turbo. |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
M-motor 60-tip motor B-benzina 40-4 litri. M47D20 M-motor 47-tip motor D-diesel 20-2 litri. M52TUB25 M-motor 52-tip motor TU-Tehnical Upgrade B-benzina 25-2,5 litri Dupa tipul motor poti sa-ti dai seama de exemplu daca masina e vanos, dublu vanos sau non-vanos. ;) |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Intalnirile unde se tin lucruri nu foarte legale nu se spun pe forumuri publice pentru ca se mai uita si alti oameni pe ele...
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
alt racer....*****ie nene ca esti numaru 1 la cursele ilegale si o sa devi zeul nostru :lol:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
spor cu ursu! |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
retardat... nu...nesimtit...in niciun caz... insa mor cand vad atata prostie pe unele thread-uri si atata lipsa de respect pentru anumiti membri..bafta la "intalnirea" aia sa nu uitati sucu` si semintele!
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
te ataci cam repede.. jignesti persoane care nu le cunosti... nu poti sa sti ce am eu sau marian sau altii de pe aici pe care tu ii injosesti si te crezi mare zmeu pentru ca nu esti. ma retrag de aici ca vorba multora.. n-ai cu cine... esti limitat.
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
off:multumesc pentru exemplele cu motoarele si sper ca iulian sa nu se supere :D
on:cine stie ce vecin,var,nepot de 13 ani +-1 ca pe sacii de ciment vine aici cu 6 posturi la avtiv si sa se dea ultragiator si razboinic din spatele tastaturii,cand el nici pe bicicleta nu stie sa mearga.frate chiar daca esti cu el nu cred ca e frumos sa vorbesti urat pe un forum public. si acum fac referire la ce a zis iulian.daca a zis ca vrea sa se faca o intalnire undeva a gresit si l-ati atacat ca nu trebuia sa faca asta pe un forum public,dar cand cineva vorbeste vulgar si murdar nimeni nu sare in apararea lui iulian cu exceptii bine inteles.;) |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
ma retrag din discutia asta ca n-are rost... bafta cu "masinile" . |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
Valabil si pentru tine detroit. lasati intepaturile astea ca deja imi e sila de ce vad. |
| All times are GMT +2. The time now is 06:29. |
- Copyright 2026 4Tuning