![]() |
Re: E46 - Stanced
:| bombaaaa
respect pt ce ai facut !!! |
Re: E46 - Stanced
:shock: cum pot sa stea rotile pe eaaaa. Prea tare!!!
|
Re: E46 - Stanced
ma uimesti cu fiecare vizita pe threadu tau! felicitari inca o data si inca o data! frumos e46'le e belea!:X
|
Re: E46 - Stanced
Foarte frumos !:twisted:
|
Re: E46 - Stanced
foarte bine arata pisica ta,merita investitia!
|
Re: E46 - Stanced
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
:)))))
|
Re: E46 - Stanced
Frumoasa tare masina :
|
Re: E46 - Stanced
8 Attachment(s)
am schimbat recent unintatea multimedia, am vandut bunatate de player :)) 9887-le si am achizitionat un 2din JVC avx810
in prima faza am crezut ca am luat teapa, era fara cablu de usb (smuls afara) si am nevoie de usb pentru videoclipuri pentru ca nu imi place sa folosesc discuri in masina, am intrat pe net, m-am documentat si i-am pus eu :), are si card SD dar de pe card nu merg clipurile doar muzica si poze (de ce?!?!) am mai dat de o problema, se pare ca e46 cu 2din au altfel climatizarea, am fost nevoit sa refac in spate tot... totul este functional acum :), sunt foarte multumit si de dvd si de lucrare mai trebuie sa fac o rama care mai asteapta un pic :) |
Re: E46 - Stanced
Navigatia Originala BMW pt E46 este defapt 1din, chiar daca in fata are display 16x9.
Da intradevar, ca sa montezi o unitate 2din, trebuie taiat din panoul acela unde sunt canalele de climatizare, si trebuie regandit bratul care actioneaza usitele pt canalul de aer spre picioare. Iar rama o poti comanda... de pe ebay, decat sa te chinui sa ti-o faci tu. Poti avea noroc si sa o gasesti deja acoperita de un strat plastifiat care seamana cu bordul bmw... |
Re: E46 - Stanced
Da, probabil, dar mi se pare scump 100 de euro pentru o piesa de plastic care o pot face eu :) pe langa faptul ca imi face placere sa le fac eu piesele:D
|
Re: E46 - Stanced
3 Attachment(s)
am modificat un pic si partea de la schimbator, am ridicat-o cu 5 mm pana in marginea consolei, probabil nu se vede clar din cauza calitatii pozelor, si am coborat nuca cu 20mm , merge foarte bine, si schimbatorul pare mai ingropat :)
|
Re: E46 - Stanced
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Visul incepe sa devina realitate.
Felicitari !!! |
Re: E46 - Stanced
Da, mersi :)
|
Re: E46 - Stanced
ma lasi fara cuvinte!
|
Re: E46 - Stanced
NE-BU-NI-EEE suspensia.
|
Re: E46 - Stanced
ce marca e suspensia si cat te-a dus ? foarte tare ;) felicitari
|
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
am uitat de bordul foarte original :))))
|
Re: E46 - Stanced
cu putine munca iti va iesi super si bordu! timp si rabdare sa ai;)
|
Re: E46 - Stanced
Cu siguranta, momentan e provizoriu :) vreau sa cobor pe rand fara sa ma grabesc, fac rama la dvd prima data, apoi ceasurile, si tot asa
O sa fac totul sa fie cat mai oem, tot va fi modoficat pe o tema, sa se potriveasca cu restul interiorului |
Re: E46 - Stanced
Salut, daca ai niste poze cu evacuare gen M, cum este pe dedesubt...si daca are loc de roata de rezerva.
|
Re: E46 - Stanced
3 Attachment(s)
da, am gasit ceva, sper sa te ajute pozele
traseul e la fel si la tine sigur (328i), vine cu 2 tevi de la motor pana in spate nu ai probleme cu despartirea lor pe 2 parti, a fost greu doar in partea cu diferentialul, am trecut foarte aproape pe langa el acuma nu stiu ce bara spate ai tu, eu am lasat bara spate mai jos exact cat a fost nevoie pentru evacuare, altfel nu ai loc sa tragi tevile in bara... |
Re: E46 - Stanced
Prima poza ma ajutat mult, exact asta vroiam sa vad cum vine acolo la roata de rezerva. Evacuarea da asa vine si la mine,de la motor 2 tevi si pe urma tobe de mijloc (sau ce sunt alea). Cat despre bara cred ca o sa o las si eu mai jos, maine o duc la refacut si sa imi faca si difuzorul de M. Inca o intrebare ce diametru are teava din poze?
Mersi mult, o seara buna. |
Re: E46 - Stanced
60...
|
Re: E46 - Stanced
Cat a costat suspensia si ce marca este?
|
Re: E46 - Bagged
In jur la 2000 se invarte si sistemu e format din mai multe piese
Viair, Air Lift, UVAir, SMC etc Multe piese sunt facute la strung pentru ca nu sunt bolt on, a fost distractie ce sa zic :)) oricum a meritat munca O sa mai postez zilele urmatoare cum decurge proiectul |
Re: E46 - Bagged
4 Attachment(s)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)
si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare |
Re: E46 - Bagged
Quote:
Felicitarile mele .... |
Re: E46 - Bagged
fara cuvinte!!!
|
Re: E46 - Bagged
Super proiectul asta :) Abia astept sa intre si la vopsit masina sa vedem exact cat de faina va fi la final. Asta chiar ca e stanced.
|
Re: E46 - Bagged
asa am calculat ca va intra la vopsit la inceputul lunii septembrie, nu mai este mult :) si eu abia astept :D
|
Re: E46 - Bagged
Cand ai 0 AWG..."ALTFEL E" !!!!!!
|
Re: E46 - Bagged
Quote:
|
Re: E46 - Bagged
Gangsta :shock:
|
Re: E46 - Bagged
misto.misto pana acuma.. bafta in cont...:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:42. |
- Copyright 2026 4Tuning