Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

expres 05-06-11 10:56

Re: E46 - Stanced
 
:| bombaaaa

respect pt ce ai facut !!!

Nosfer 05-06-11 22:28

Re: E46 - Stanced
 
:shock: cum pot sa stea rotile pe eaaaa. Prea tare!!!

bujuKYL 07-06-11 08:10

Re: E46 - Stanced
 
ma uimesti cu fiecare vizita pe threadu tau! felicitari inca o data si inca o data! frumos e46'le e belea!:X

Tazmaniak 07-06-11 14:24

Re: E46 - Stanced
 
Foarte frumos !:twisted:

000-asdf00asdf0--0asdf 07-06-11 20:23

Re: E46 - Stanced
 
foarte bine arata pisica ta,merita investitia!

tupeu 07-06-11 22:02

Re: E46 - Stanced
 
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))

bujuKYL 07-06-11 22:15

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4381460)
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))

ce porecle demne de ele si-au "capatat" fiecare bmw! si eu am detinut pana in primavara un e36 frumos dar ar vrut ceva mai nou!...

kos_YRC 07-06-11 22:29

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4374118)
A fost o joaca doar camber-ul respectiv :) nu am reusit sa scot roata (cricul era bagat prin spate si ridica bratul) am ridicat-o 2 mm sa bag alt cric sub prag

dupa camber-ul de pe fata, am reusit sa fac un camber decent si pe spate...

ceva frumos:twisted:

RIcKO 07-06-11 22:30

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4381460)
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))

sau papagal ....asa stiam eu ( din cauza capotei )

tupeu 08-06-11 06:07

Re: E46 - Stanced
 
:)))))

e N d Y 08-06-11 15:57

Re: E46 - Stanced
 
Frumoasa tare masina :

tupeu 21-07-11 09:23

Re: E46 - Stanced
 
8 Attachment(s)
am schimbat recent unintatea multimedia, am vandut bunatate de player :)) 9887-le si am achizitionat un 2din JVC avx810

in prima faza am crezut ca am luat teapa, era fara cablu de usb (smuls afara) si am nevoie de usb pentru videoclipuri pentru ca nu imi place sa folosesc discuri in masina, am intrat pe net, m-am documentat si i-am pus eu :), are si card SD dar de pe card nu merg clipurile doar muzica si poze (de ce?!?!)

am mai dat de o problema, se pare ca e46 cu 2din au altfel climatizarea, am fost nevoit sa refac in spate tot...
totul este functional acum :), sunt foarte multumit si de dvd si de lucrare

mai trebuie sa fac o rama care mai asteapta un pic :)

Raz6633 21-07-11 09:40

Re: E46 - Stanced
 
Navigatia Originala BMW pt E46 este defapt 1din, chiar daca in fata are display 16x9.

Da intradevar, ca sa montezi o unitate 2din, trebuie taiat din panoul acela unde sunt canalele de climatizare, si trebuie regandit bratul care actioneaza usitele pt canalul de aer spre picioare.

Iar rama o poti comanda... de pe ebay, decat sa te chinui sa ti-o faci tu. Poti avea noroc si sa o gasesti deja acoperita de un strat plastifiat care seamana cu bordul bmw...

tupeu 21-07-11 10:08

Re: E46 - Stanced
 
Da, probabil, dar mi se pare scump 100 de euro pentru o piesa de plastic care o pot face eu :) pe langa faptul ca imi face placere sa le fac eu piesele:D

tupeu 21-07-11 14:57

Re: E46 - Stanced
 
3 Attachment(s)
am modificat un pic si partea de la schimbator, am ridicat-o cu 5 mm pana in marginea consolei, probabil nu se vede clar din cauza calitatii pozelor, si am coborat nuca cu 20mm , merge foarte bine, si schimbatorul pare mai ingropat :)

tupeu 21-07-11 21:27

Re: E46 - Stanced
 
Inca ceva...

https://www.youtube.com/watch?v=etvgW...e_gdata_player

haralex 21-07-11 22:23

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4479626)

foarte tare :shock:

FAST&FURIOUS 21-07-11 22:25

Re: E46 - Stanced
 
Visul incepe sa devina realitate.
Felicitari !!!

tupeu 21-07-11 22:42

Re: E46 - Stanced
 
Da, mersi :)

bujuKYL 21-07-11 22:51

Re: E46 - Stanced
 
ma lasi fara cuvinte!

Nosfer 21-07-11 23:51

Re: E46 - Stanced
 
NE-BU-NI-EEE suspensia.

plictisit 22-07-11 00:29

Re: E46 - Stanced
 
ce marca e suspensia si cat te-a dus ? foarte tare ;) felicitari

tupeu 22-07-11 06:12

Re: E46 - Stanced
 
1 Attachment(s)
am uitat de bordul foarte original :))))

bujuKYL 22-07-11 10:25

Re: E46 - Stanced
 
cu putine munca iti va iesi super si bordu! timp si rabdare sa ai;)

tupeu 22-07-11 10:32

Re: E46 - Stanced
 
Cu siguranta, momentan e provizoriu :) vreau sa cobor pe rand fara sa ma grabesc, fac rama la dvd prima data, apoi ceasurile, si tot asa
O sa fac totul sa fie cat mai oem, tot va fi modoficat pe o tema, sa se potriveasca cu restul interiorului

marius_WDI 24-07-11 16:57

Re: E46 - Stanced
 
Salut, daca ai niste poze cu evacuare gen M, cum este pe dedesubt...si daca are loc de roata de rezerva.

tupeu 24-07-11 17:45

Re: E46 - Stanced
 
3 Attachment(s)
da, am gasit ceva, sper sa te ajute pozele

traseul e la fel si la tine sigur (328i), vine cu 2 tevi de la motor pana in spate nu ai probleme cu despartirea lor pe 2 parti, a fost greu doar in partea cu diferentialul, am trecut foarte aproape pe langa el

acuma nu stiu ce bara spate ai tu, eu am lasat bara spate mai jos exact cat a fost nevoie pentru evacuare, altfel nu ai loc sa tragi tevile in bara...

marius_WDI 24-07-11 19:32

Re: E46 - Stanced
 
Prima poza ma ajutat mult, exact asta vroiam sa vad cum vine acolo la roata de rezerva. Evacuarea da asa vine si la mine,de la motor 2 tevi si pe urma tobe de mijloc (sau ce sunt alea). Cat despre bara cred ca o sa o las si eu mai jos, maine o duc la refacut si sa imi faca si difuzorul de M. Inca o intrebare ce diametru are teava din poze?

Mersi mult, o seara buna.

tupeu 24-07-11 19:37

Re: E46 - Stanced
 
60...

andrei44 25-07-11 12:41

Re: E46 - Stanced
 
Cat a costat suspensia si ce marca este?

tupeu 25-07-11 13:58

Re: E46 - Bagged
 
In jur la 2000 se invarte si sistemu e format din mai multe piese
Viair, Air Lift, UVAir, SMC etc
Multe piese sunt facute la strung pentru ca nu sunt bolt on, a fost distractie ce sa zic :)) oricum a meritat munca
O sa mai postez zilele urmatoare cum decurge proiectul

tupeu 13-08-11 22:27

Re: E46 - Bagged
 
4 Attachment(s)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)

si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare

VaLeX 13-08-11 22:37

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4525372)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)

si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare

Ce sa mai poti comenta...de 5 minute incerc sa gasesc ceva sa spun ...AIR RIDE-ul e de milioane ...si fittmentul ..si stance-ul ...succes cu proiectul. Sunt cateva masini din RO cu care putem sa ne mandrim ...cand va fi gata si a ta va fi printre ele.
Felicitarile mele ....

bujuKYL 14-08-11 10:56

Re: E46 - Bagged
 
fara cuvinte!!!

Nosfer 14-08-11 11:39

Re: E46 - Bagged
 
Super proiectul asta :) Abia astept sa intre si la vopsit masina sa vedem exact cat de faina va fi la final. Asta chiar ca e stanced.

tupeu 14-08-11 19:52

Re: E46 - Bagged
 
asa am calculat ca va intra la vopsit la inceputul lunii septembrie, nu mai este mult :) si eu abia astept :D

alexufo 15-08-11 10:59

Re: E46 - Bagged
 
Cand ai 0 AWG..."ALTFEL E" !!!!!!

B83RUP 15-08-11 22:37

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4525372)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)

si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare

uau:shock:

mk3gti 15-08-11 23:10

Re: E46 - Bagged
 
Gangsta :shock:

e36adigolan 15-08-11 23:42

Re: E46 - Bagged
 
misto.misto pana acuma.. bafta in cont...:D


All times are GMT +2. The time now is 03:42.

- Copyright 2026 4Tuning