Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - M43B18 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/180331-e36-m43b18.html)

rares22 06-11-10 16:55

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3789966)
Sper ca saptamana viitoare sa montez evacuarea si pragurile de M....Va URMA :lol:

chiar ca o sa te scoata astia la dezapezire:D.....glumeam arata fain

alex4you 06-11-10 17:10

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3789966)
Sper ca saptamana viitoare sa montez evacuarea si pragurile de M....Va URMA :lol:




ce deszapezire? k mai degraba o sa il scoata pe Neamtu din zapada la cat de joasa e.....o sa o caute dupa alarma :P

Wilgax 06-11-10 17:46

Re: E36 - M43B18
 
Imi place cu buza aia arata smecher.daca mai pui si pragurile va fi fortza.O intrebare........buza aia nu trebea sa fie mai lata cam cat toata bara?

Neamtzu_e36 06-11-10 19:43

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3790113)
ce deszapezire? k mai degraba o sa il scoata pe Neamtu din zapada la cat de joasa e.....o sa o caute dupa alarma :P

:lol: chiar cum ar fi sa o caut prin zapada :lol:..... mai am sa ii pun antigelu care este pe balcon si cand vine zapada scot bateria prelata pe ea si gata pana cand or canta iar vrabiutele nu o mai scot

Neamtzu_e36 06-11-10 19:44

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3790183)
Imi place cu buza aia arata smecher.daca mai pui si pragurile va fi fortza.O intrebare........buza aia nu trebea sa fie mai lata cam cat toata bara?

normal trebuia dar asa da la mine cred ca e mai mica ,mai mult ca sigur , singuru lucru care l-am facut la ea a fost ca am bagat lama mai in spate ca iesea mult in afara si imi era de opritoarele alea dupa stardute :D

Wilgax 06-11-10 21:49

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3790465)
normal trebuia dar asa da la mine cred ca e mai mica ,mai mult ca sigur , singuru lucru care l-am facut la ea a fost ca am bagat lama mai in spate ca iesea mult in afara si imi era de opritoarele alea dupa stardute :D


Inteles sefule!Oricum nice work cu ea pana acum.

alex4you 06-11-10 22:47

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3790459)
:lol: chiar cum ar fi sa o caut prin zapada :lol:..... mai am sa ii pun antigelu care este pe balcon si cand vine zapada scot bateria prelata pe ea si gata pana cand or canta iar vrabiutele nu o mai scot



eu zic sa iti cumperi si un steag pe care sa il pui pe masina cand o sa inceapa sa ninga....k daca ti-o acopera zapada, macar sa ai steguletzu :P

Neamtzu_e36 07-11-10 09:32

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3790798)
Inteles sefule!Oricum nice work cu ea pana acum.

ms , am si eu o intrebare la tine ,tu dece nu prezinti masina? sa vedem si noi bijuteria ta ;)

Neamtzu_e36 07-11-10 09:32

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3790911)
eu zic sa iti cumperi si un steag pe care sa il pui pe masina cand o sa inceapa sa ninga....k daca ti-o acopera zapada, macar sa ai steguletzu :P

hahahahahaha ce glumeata esti tu mai fato :D

rares22 07-11-10 10:03

Re: E36 - M43B18
 
antigelu l-am schombat eu cand am luato nucred ca e nevoie sa il schimbi dar dac u vrei poti sa il schimbi sa fi mai sigur

alex4you 07-11-10 10:11

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3791416)
hahahahahaha ce glumeata esti tu mai fato :D



eu iti ofer solutii......acum tu le alegi pe cele potrivite.....ori cauti masina dupa alarma ori pui steguletze :p

alex4you 07-11-10 10:13

Re: E36 - M43B18
 
Taurul la volan
Gradul riscului de a face accident:
Soferul-Taur raspunde pentru 6,2% din totalul accidentelor rutiere. Dar nici unul dintre acestea nu se produce inainte de ora 11.00 dimineata! Asa ca fii deosebit de atent in restul zilei, cand pietonii par sa vrea sa se bage sub roata!
Problema Taurilor (locul 6 in raitingul gradului de risc pentru a face accident) – consta in incapatinarea lor si in dorinta mai puternica decat a celorlalte zodii, de a trece pe rosu.

Stilul de a conduce:
Ar fi bun pentru curse. El priveste fiecare autostrada ca pe un traseu de cursa. Semafoarele si semnele , reprezinta drapelul rosu pentru unTaur. E un miracol, ca dupa un drum, el vine doar cu niste zgarieturi usoare.

Recomandari pentru cel, care “sta langa” sofer:
Da-i din cand in cand cate un cot sa-si revina. El se va cumpata un pic, iar tu vei fi mai linistit.

Automobil: Taurii ar face bine sa aleaga un ‘Ford’: o masinuta care ofera siguranta, utila in gospodarie. Si asta e esentialul! De fapt, Taurii in general prefera un ‘Opel’ dragut si de incredere sau un ‘Saab’. Un Taur adevarat isi spala masina cu grija si se agita pentru cea mai mica zgarietura. Modelul il alege asa cum isi alege sotia – unul pentru toata viata. Deseori transporta cu ea (cu masina, nu cu sotia) materiale de constructii sau alte lucruri din gospodarie.





te recunosti?:))...l am primit si eu pe mail

Wilgax 07-11-10 10:22

Re: E36 - M43B18
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3791414)
ms , am si eu o intrebare la tine ,tu dece nu prezinti masina? sa vedem si noi bijuteria ta ;)



Sef momentan nu am fonduri destule.Plus de asta sunt la faculta si toti banii se duc pe ea sincer.Multa cheltuiala.Ma pus naiba sa o fac.Adica nu stiu daca ar avea rost sa fac topic si sa pun numai poze cu ea daca nu-i aduc imbunatatiri.Voi pe aici aduceti succesiv si cat de cat rapid noutati pentru bavarezele voastre, pe cand la mine dureaza pana strang o suma mai rotunda sa-i pot lua ceva.Proiect de viitor este in cap.Banii pentru el vin dar mai greu.Oricum s-a achizitionat ieri un set de arcuri sport TA Tehnix ce urmeaza a fi puse pe el numai sa ajung pe-acasa ca nu-l iau cu mine aci la faculta.


Momentan urmaresc pe ale altora sa vad si sa invat!Si cu prezentarea sincer chiar nu stiu, dar cred ca mai incolo ma voi apuca sa fac un topic!

O poza cu el sa-l vezi la fata si suspensia.E facuta cu tel dar sper sa vada cat de cat bine.Scuze daca am facut Offtopic.


PS:culoarea la el ma innebuneste!

Neamtzu_e36 07-11-10 10:24

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3791513)
Taurul la volan
Gradul riscului de a face accident:
Soferul-Taur raspunde pentru 6,2% din totalul accidentelor rutiere. Dar nici unul dintre acestea nu se produce inainte de ora 11.00 dimineata! Asa ca fii deosebit de atent in restul zilei, cand pietonii par sa vrea sa se bage sub roata!
Problema Taurilor (locul 6 in raitingul gradului de risc pentru a face accident) – consta in incapatinarea lor si in dorinta mai puternica decat a celorlalte zodii, de a trece pe rosu.

Stilul de a conduce:
Ar fi bun pentru curse. El priveste fiecare autostrada ca pe un traseu de cursa. Semafoarele si semnele , reprezinta drapelul rosu pentru unTaur. E un miracol, ca dupa un drum, el vine doar cu niste zgarieturi usoare.

Recomandari pentru cel, care “sta langa” sofer:
Da-i din cand in cand cate un cot sa-si revina. El se va cumpata un pic, iar tu vei fi mai linistit.

Automobil: Taurii ar face bine sa aleaga un ‘Ford’: o masinuta care ofera siguranta, utila in gospodarie. Si asta e esentialul! De fapt, Taurii in general prefera un ‘Opel’ dragut si de incredere sau un ‘Saab’. Un Taur adevarat isi spala masina cu grija si se agita pentru cea mai mica zgarietura. Modelul il alege asa cum isi alege sotia – unul pentru toata viata. Deseori transporta cu ea (cu masina, nu cu sotia) materiale de constructii sau alte lucruri din gospodarie.





te recunosti?:))...l am primit si eu pe mail

:lol::lol: ce tare , sa zic ca in partea de sus ma regasesc dar legat de masina nu prea am avut un ford si un opel dar raman la bmw ca am avut cele mai multe :lol:

Neamtzu_e36 07-11-10 10:50

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3791539)
Sef momentan nu am fonduri destule.Plus de asta sunt la faculta si toti banii se duc pe ea sincer.Multa cheltuiala.Ma pus naiba sa o fac.Adica nu stiu daca ar avea rost sa fac topic si sa pun numai poze cu ea daca nu-i aduc imbunatatiri.Voi pe aici aduceti succesiv si cat de cat rapid noutati pentru bavarezele voastre, pe cand la mine dureaza pana strang o suma mai rotunda sa-i pot lua ceva.Proiect de viitor este in cap.Banii pentru el vin dar mai greu.Oricum s-a achizitionat ieri un set de arcuri sport TA Tehnix ce urmeaza a fi puse pe el numai sa ajung pe-acasa ca nu-l iau cu mine aci la faculta.


Momentan urmaresc pe ale altora sa vad si sa invat!Si cu prezentarea sincer chiar nu stiu, dar cred ca mai incolo ma voi apuca sa fac un topic!

O poza cu el sa-l vezi la fata si suspensia.E facuta cu tel dar sper sa vada cat de cat bine.Scuze daca am facut Offtopic.


PS:culoarea la el ma innebuneste!

hai arata bine masina ,sa stapanesti sanatos suspensia e chiar buna din cate am auzit eu pe la alti care au ;) iar cu planurile toti avem multe doar ca mai trebuie si $$ dar usor usor o faci tu ,bafta cu bavareza ;)

Wilgax 07-11-10 11:01

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3791597)
hai arata bine masina ,sa stapanesti sanatos suspensia e chiar buna din cate am auzit eu pe la alti care au ;) iar cu planurile toti avem multe doar ca mai trebuie si $$ dar usor usor o faci tu ,bafta cu bavareza ;)


Ms mult sef.Cu arcurile sa vedem acum cum se aseaza.

Bafta la tunat, sa fie in continuare fortza E36 tau!

NightClubRacer 07-11-10 23:25

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3789882)
ms mult domnu si a ta e frumoasa ;)
ai PM


Poze cu ce am mai facut azi la masina difuzor spate M si lama fata :D

o ce bine arata :D asea da...spor in continuare!

Neamtzu_e36 08-11-10 10:50

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3791632)
Ms mult sef.Cu arcurile sa vedem acum cum se aseaza.

Bafta la tunat, sa fie in continuare fortza E36 tau!

Ms domnu, incerc, sa vad ce iese la sfarsit din ea :lol:

Neamtzu_e36 08-11-10 10:51

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3793543)
o ce bine arata :D asea da...spor in continuare!

si eu sper sa dea bine la sfarsit :D , bafta la tunat si tie ;)

alex4you 08-11-10 10:53

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3794329)
si eu sper sa dea bine la sfarsit :D , bafta la tunat si tie ;)



auzi pai cum sa nu iasa ceva din ea la sfarsit.....cand la mijloc e vb de ffffff multa pasiune si dorinta de a iesi ceva mumos....am dreptate?

Neamtzu_e36 08-11-10 11:06

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3794333)
auzi pai cum sa nu iasa ceva din ea la sfarsit.....cand la mijloc e vb de ffffff multa pasiune si dorinta de a iesi ceva mumos....am dreptate?

da aici ai dreptate nu te contrazic :peace:

Neamtzu_e36 09-11-10 16:26

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
Am incerca si eu azi sa fiu mecanic dar nu am reusit am amanat schimbarea placutelor de frana pe maine :lol::lol:
Am si eu o intrebare la voi daca stiti si puteti sa ma ajutati,de cand am lasat masina pe burta si pana m-am obisnuit am luat cateva denivelari zdravene si de atunci de cate ori merg mai tare cu masina imi bate ceva in podea dar nu stiu ce ar putea fi si cu cat accelerez mai tare cu atata bate mai rau,sa fie cardanu? daca aveti idee ce ar fi spuneti-mi si mie ms mult .....:sad:

alex4you 09-11-10 18:10

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3798248)
Am incerca si eu azi sa fiu mecanic dar nu am reusit am amanat schimbarea placutelor de frana pe maine :lol::lol:
Am si eu o intrebare la voi daca stiti si puteti sa ma ajutati,de cand am lasat masina pe burta si pana m-am obisnuit am luat cateva denivelari zdravene si de atunci de cate ori merg mai tare cu masina imi bate ceva in podea dar nu stiu ce ar putea fi si cu cat accelerez mai tare cu atata bate mai rau,sa fie cardanu? daca aveti idee ce ar fi spuneti-mi si mie ms mult .....:sad:



tu si mecanica.....baba si mitraliera :P

Neamtzu_e36 09-11-10 18:30

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3798516)
tu si mecanica.....baba si mitraliera :P

hahahaha da ce are ,poate vreau sa invat o meserie nou :lol:

Dupa cateva telefoane date si intrebari in stanga si dreapta, pana la urma a venit cineva si sa uitat se pare ca sa rupt tija care tine cardanu sau ceva de genu asta am inteles , asa ca masina intra mai repede la hibernat decat crede-am ,va urma sa ii fac un dus si voi pune prelata pe ea :sad::sad::sad: , pentru o perioada am sa pun punct cu lucrarile la ea :sad:

Maniak22 10-11-10 01:58

Re: E36 - M43B18
 
Portbagaju cand il bagi la vopsit? Mie imi place si sunt curios cat de bine arata vopsit:)

alex4you 10-11-10 08:34

Re: E36 - M43B18
 
la primavara isi mai vopseste portabgajul....i s-a pus pata sa puna prelata pe ea.....offf.....:(

Neamtzu_e36 10-11-10 12:29

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 3799774)
Portbagaju cand il bagi la vopsit? Mie imi place si sunt curios cat de bine arata vopsit:)

mai trebuie data o mana de chit, finista cum trebuie si cum am spus porbagajul va fi imbracat in folie de carbon ,capota la fel iar plafonul negru lucios , dar acum nu poate la anu :sad:

Neamtzu_e36 10-11-10 12:30

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by alex4you (Post 3800039)
la primavara isi mai vopseste portabgajul....i s-a pus pata sa puna prelata pe ea.....offf.....:(

sambata sau duminica ma duc in targ sa iau prelata .....

alex4you 10-11-10 20:31

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3800619)
sambata sau duminica ma duc in targ sa iau prelata .....



mda......bv;).....pana la urma e treaba ta...

zahharia 13-11-10 04:18

Re: E36 - M43B18
 
14 Attachment(s)
acum am ajuns acasa neamtzule, cum am promis, am urcat pozele

Neamtzu_e36 13-11-10 10:21

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by zahharia (Post 3808081)
acum am ajuns acasa neamtzule, cum am promis, am urcat pozele

Ms ,mult pentru poze domnu :D

Neamtzu_e36 14-11-10 15:00

Re: E36 - M43B18
 
6 Attachment(s)
-Mocheta capac porbagaj montata
-Foliei geamuri montata
-si am incercat sa schimbam placutele de frana dar sunt suruburile prea stranse :lol:

NightClubRacer 15-11-10 10:27

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by zahharia (Post 3808081)
acum am ajuns acasa neamtzule, cum am promis, am urcat pozele

joasa e ma nene, cum te impaci cu drumurile noastre? :D eu am baia la 4,5cm de sol si deja am zgariat-o :lol:

Wilgax 15-11-10 13:33

Re: E36 - M43B18
 
Mocheta portbagaj e cumparata sau home made?

Neamtzu_e36 15-11-10 18:47

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3813600)
joasa e ma nene, cum te impaci cu drumurile noastre? :D eu am baia la 4,5cm de sol si deja am zgariat-o :lol:

foarte greu ma impac cu ea asa,merg incet ca sa evit gropile si denivelarile,iar cand ies din cartier ocolesc toate opritoarele ca nu trec peste ele :lol:

Neamtzu_e36 15-11-10 18:47

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3814104)
Mocheta portbagaj e cumparata sau home made?

este cumparata ....

Wilgax 15-11-10 21:49

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3814899)
este cumparata ....

MS mult sef!

NightClubRacer 15-11-10 22:45

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3814896)
foarte greu ma impac cu ea asa,merg incet ca sa evit gropile si denivelarile,iar cand ies din cartier ocolesc toate opritoarele ca nu trec peste ele :lol:

atunci e bine :D spor in continuare!

Wilgax 16-11-10 10:00

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3814896)
foarte greu ma impac cu ea asa,merg incet ca sa evit gropile si denivelarile,iar cand ies din cartier ocolesc toate opritoarele ca nu trec peste ele :lol:


Da dar cine o mai are asa lasata pe burta ca tine sef si se mandreste cu loggo-ul LOW IS A LIFE STYLE?Nimeni.:peace::peace:

PDV_1989 16-11-10 11:18

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Neamtzule am sticker cu STANCE WORKS LOW IS A LIFE STYLE daca te intereseaza, 10 lei :D


All times are GMT +2. The time now is 21:03.

- Copyright 2026 4Tuning