Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   masinile tari din sm....by Criwar (https://forum.4tuning.ro/195-satu/16967-masinile-tari-sm-by-criwar.html)

raul_rebelul2005 29-01-07 18:05

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
aha am inteles,vad ca tot nu ai renuntat la moto....am crezut ca vrei sa mai schimbi ceva la polo sau la o alta masina pe care o mai ai sau pe care ai vrea sa o iei....oricum bafta si noroc...

toyoman 31-01-07 21:20

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
3 Attachment(s)
Salut, inca nu este o masina "tare", dar slefuiesc la ea de-mi sar capacele si sper ca in curind va fi...Urmeaza praguri, eleron, pleoape si priza pe top(deja le-am desenat)

Spark 31-01-07 21:52

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
toyo ... bine ai venit ;)
succes cu proiectu`

raul_rebelul2005 31-01-07 21:58

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
toyoman ce marca ii masina???zine ceva de masina,ce modificari ai mai facut,ce motor ai?

toyoman 31-01-07 22:00

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Mersi Spark, va tin la curent...

toyoman 31-01-07 22:09

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ii o Toyota Starlet din 1985, are 54 de cai, 3 valve /cilindru, i-am pus inchidere cu telecomanda cu cheie briceag, acum ii fac pragurile, apoi urmeaza in ordine eleronul,pleoapele, priza de pe top si la urma un suport de difuri in tot portbagajul.Daca vrei poti sa vi sa o vezi, am atelierul pe Slavici

toyoman 31-01-07 22:29

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Slavici 31, ma cheama Bogdan, te astept, o sa vezi in fata portii un focus combi albastru

juana_man 06-02-07 12:20

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
iti urez si eu bun venit la noi p forum.te invitam sa ne prezinit proiectu cu starletu tau la masina si userii nostri din sm.iti multumim si asteptam cu nerabdare pozele

toyoman 07-02-07 09:03

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
mersi pentru incurajari! mai am de lucru cam o luna poate doua, intre timp o sa mai pun ceva poze, dar daca cineva vrea sa o vada live va astept cu drag(am un espresso traznet!!!:) )

bmw_fear 11-02-07 15:37

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
6 Attachment(s)
sal all....is din satu mare...pun si eu ceva poze cu masini...poze facute de mien si de alti prieteni...dak sau repetat scuze...sper sa nu se supere proprietarii

bmw_fear 11-02-07 15:45

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
15 Attachment(s)
continuarea...golful ala rosu are alta cilaore...albastru deschis...da nu am poze

holdo 11-02-07 16:27

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
bine ai venit bmw fear....ai pozat multe masini, dar mai sunt acolo multe de vazut :)

bmw_fear 11-02-07 16:35

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
9 Attachment(s)
mai pun cate ceva..

bmw_fear 11-02-07 16:38

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by holdo (Post 743805)
bine ai venit bmw fear....ai pozat multe masini, dar mai sunt acolo multe de vazut :)

ms...tu esti proprietaru la pasatu ala alb...passat 4?

holdo 11-02-07 16:40

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
da, eu as fi ala, nush daca m-ai vazut prin oras dar umblu destul de mult cu el. poate o sa ma prinzi odata :)

bmw_fear 11-02-07 16:45

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
da team vazut de o gramada d ori...mai ales pe sanatati..pacolo ii dai talpa :D...si mai ales cand aud sunetu..apoi intorc capu`:D:P

juana_man 13-02-07 12:17

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by bmw_fear (Post 743831)
da team vazut de o gramada d ori...mai ales pe sanatati..pacolo ii dai talpa :D...si mai ales cand aud sunetu..apoi intorc capu`:D:P


DAK TE ROG EU FRUMOS,NU MAI PUNE POZE LUATE DP FORUM SAU DP SITEUL NLR! MULTUMESC

bmw_fear 13-02-07 14:55

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ok...scz ...nu o sa mai pun...da alea facute de mine pot sa le pun?

juana_man 13-02-07 15:41

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by bmw_fear (Post 747500)
ok...scz ...nu o sa mai pun...da alea facute de mine pot sa le pun?

sigur k poti,chiar t rugam sa pui poze

raul_rebelul2005 13-02-07 18:17

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ii fain ursuletu ala verde inchis ZZL...ii din carei,suna bine toba si merge si fain....o sa fac si eu poza la a mea,am facut mici modificari la design....;)

bmw_fear 13-02-07 21:01

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by raul_rebelul2005 (Post 747843)
ii fain ursuletu ala verde inchis ZZL...ii din carei,suna bine toba si merge si fain....o sa fac si eu poza la a mea,am facut mici modificari la design....;)

io nush cum suna...am fo la strand... era acoolo parcat...io de mult nu mai vazut ursuletzu tau...pune poze recente :D

szambi77 14-02-07 12:59

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Am vazut in oras, mai precis pe Lucian Blaga dupa Unio, un ursulet alb cu genti faine, parcat pe partea dreapta cum iesim din oras. Arata super misto masina dar nu stiu ce motor are ??? Are insa suspensii sport si vopseaua ii sta bine pe ea. Nu stiti a cui este ?

bmw_fear 14-02-07 13:36

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by szambi77 (Post 749319)
Am vazut in oras, mai precis pe Lucian Blaga dupa Unio, un ursulet alb cu genti faine, parcat pe partea dreapta cum iesim din oras. Arata super misto masina dar nu stiu ce motor are ??? Are insa suspensii sport si vopseaua ii sta bine pe ea. Nu stiti a cui este ?

Daca te referi la asta...are motor de 1.8 si ii in ficare duminica in piata de masini...cere pe el 4000 si ceva...

raul_rebelul2005 14-02-07 15:41

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
4 Attachment(s)
ii fain ursu,asta ii ala cu nr.de Bucuresti daca bine stiu,dar sub capota cam zero barat.....si niste poze cum am promis cu masina mea,am schimbat gentile cu buza,ochelarii i-am pus pe negru ca arata mai nervoasa asa,am lasat-o mai jos,spatele mai trebe un pic,telescoape Bilstein-galbene si discuri pe spate.....

juana_man 14-02-07 15:56

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
felicitari maistre pt masina.zic k e momentu sa t apuci un pic d ext k la motor esti boier.

raul_rebelul2005 14-02-07 17:22

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by juana_man (Post 749550)
felicitari maistre pt masina.zic k e momentu sa t apuci un pic d ext k la motor esti boier.

mersi fain...exteriorul un pic mai incolo o sa fie,trebe sa strang niste malai inca ca acuma is la zero:)...

raul_rebelul2005 14-02-07 17:23

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by bmw_fear (Post 749605)
da acuma ce motor ai p ea? pisica 2.5 ? ink un ursuletz din sm

da de 2.5 am de pisicuta...cunosc ursu asta,cred ca are ceva si asta sub capota...daca nu ma insel

bmw_fear 14-02-07 20:52

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
2 Attachment(s)
mai nou vad destul de des masina asta pe strazile orasului nostru....oare a cumparato cine din sm?

holdo 15-02-07 21:40

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ursuletu ala alb arata fainut, dar eu am vazut acum nu demult cum pornea tipu motoru, era nevoie sa deschida capota si sa scormoneasca p-acolo.: (

raul_rebelul2005 15-02-07 21:48

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by holdo (Post 751999)
ursuletu ala alb arata fainut, dar eu am vazut acum nu demult cum pornea tipu motoru, era nevoie sa deschida capota si sa scormoneasca p-acolo.: (

de aia ziceam si eu holdo ca ii cam praf sub capota,am mai vb cu inca un prieten care a vazut si el aceeasi faza cum a pornit-o asa ca....il provoc la o liniuta:):)

Cheetos 16-02-07 08:21

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by holdo (Post 752002)
in orice caz 4000 E mi se pare cam f mult!!!

Holdo 4000 de euroi nu ca i'i scump ci foarte scump!!!!!!!De la 4000,4000 in sus deja poate iti gasesti si tu un golf III gti sau ceva vr6

z3r0m3CSL 20-02-07 22:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Io am vazut Calibra aia galbena Duminica in piata de masini da nu mai avea intercooleru scos prin capota !!!

bmw_fear 21-02-07 15:08

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by z3r0<3_BMW_M3_CSL (Post 761790)
Io am vazut Calibra aia galbena Duminica in piata de masini da nu mai avea intercooleru scos prin capota !!!

si cat cerea pe ea?

raul_rebelul2005 21-02-07 15:53

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
si pe aia o fwtuto cand o ajuns in SM,s-o bagat la motor si atat i-a fost la calibra aia...pacat de ea...

bmw_fear 21-02-07 20:28

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by raul_rebelul2005 (Post 763152)
si pe aia o fwtuto cand o ajuns in SM,s-o bagat la motor si atat i-a fost la calibra aia...pacat de ea...

poate k ala numa bani sa scoata din ea il interseaza...pacat...in ziua de azi nu mai cont nik...numa banii

holdo 22-02-07 10:09

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
am o veste pt voi :) un mitsubishi lancer EVO IX rosu pe strazile din SM. E cu numere de Ungaria da nu va speriati ii cumparat doar de acolo :)

szambi77 22-02-07 11:02

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by holdo (Post 764719)
am o veste pt voi :) un mitsubishi lancer EVO IX rosu pe strazile din SM. E cu numere de Ungaria da nu va speriati ii cumparat doar de acolo :)

Este masina lui Gergo, cel care a cumparat de la Zsolti Peugeot-ul 205 verde pregatit pt. rally. Are o firma mare de vulcanizare si vanzari de cauciucuri noi pe str. Dariu Pop langa spalatoria auto. Masina asta are scopul si se preconizeaza a fi un rival al Subaru-lui albastru al lui Zsolti ;) ..... vom trai si vom vedea ;)

Incet, incet, dupa cum am mai afirmat, SM va avea in timp un cuvant de spus in comunitatea 4tuning din Ro ;) ..... si asta e doar inceputul 8) ........

z3r0m3CSL 22-02-07 13:00

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Nu situ ca nu mam uitat, da nu stiu daca era de vanzare da era in piata.

raul_rebelul2005 22-02-07 13:55

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
bine zici szambi....incetu cu incetu ne ridicam si noi....

Criwar 22-02-07 15:03

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
tot pe threadu meu...ofof...oricum vad k nu il continua nimeni deci nu am nimik d comentat :)...a lui toma a fi evo ala? k eu asa stiu k il cheama...


All times are GMT +2. The time now is 04:57.

- Copyright 2026 4Tuning