![]() |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Iti voi explica intelesul propozitiei : Eu cred ca ar trebuii sa primeasca ban ca nu ti-a citit postul.
Tu esti persoana la care ma refer cand spun ti-a citit postul . Cealalta persoana la care fac referire este intelocutorul tau din postul in care spui ca nu a fost atent la un alt post al tau in care afirmi ca motoarele de pe rs si st sunt de turatii joase iar cel de seat de turatii inalte. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
eee , nu am dat foc la masina cand am pierdut si ar fi chiar culmea sa-i dau foc cand castig :))
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Stii bancul cu politistul si banca din parc nu? Mai tii minte de ce s-a rupt banca ? Cel mai destept cedeaza. Am lucruri mai urgente de facut decat sa fac o intrecere cu el, sau cu oricine altcineva .
Si ca sa imi pun cenusa in cap, nu sunt inginer. Inca. Mai am 6 luni pana voi fii absolvit. Byg-ule , consideri ca semnatura mea este reprezentativa pentru intelectul meu? Cum poti fii atat de obtuz? Este destul de evident ca in semnatura mea se afla un non-sens. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Am citit mai atent cand a rasp rbn . Sa stii ca ai dreptate ;) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Serios acum. Nu putem pune toate animozitatile astea deoparte si sa facem ceva productiv? Nu va surade nici unuia ideea unui track-day? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Nu nicidecum pentru intelectul tau . Asta ai inteles tu ??? atunci nu stiu care e obtuzul dintre noi :)) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
in sfarsit un post care nu merita sters din ultimele pagini :lol::lol: |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Eu credeam ca nu te vei osteni sa imi raspunzi pt ca tu consideri ca nu voi fii in stare sa inteleg argumentele tale.
Cel putin asta am inteles eu din postul : duud40 vroiam sa iti raspund la prostiile care le-ai scris dar avand in vedere ca ti-am vazut semnatura o las asa pt ca as incerca degeaba . Asta e tare , ar trebuii sa primesc ban )) i-ai intrecut pe toti Dar sunt si eu , ca si voi, om si pot gresi. In cazul in care gresesc te rog explica-mi. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Sa stii ca spre deosebire de alti ingineri pe care ii cunosc eu imi asum acest "defect de fabricatie" .
Dar acum suntem off-topic. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
La asta ma refeream cand am zis ca nu are rost . ai inteles acum ? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
ASL PLS? :))
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
interesant rau topicul ... dar pana la urma cine e ala mic si negru de respira greu ?
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
@ RBN Fara suparare dar filmuletzele care le-ai pus erau alea cand aveam probleme cu evacuare,cei care erau acolo stiu,a zis si putza intr-un post anterior daca te uitzi.Aveam downpipe-ul cazut ,suruburile zburasera .Cursa s-a reluat a 2-a zi.A si nu uita cand eram stock putza imi dadea de la 3 masini in sus :)
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
eu nu mai inteleg nimic !?
sa mi spuna si mie razvan_gti si b_13_wrc cum stateati cand focusul avea soft skn si cum stati acum !? iar cei care cred ca putza are pompa de benzina schimbata, da te cu el dupa care mergeti la service si vedeti ce pompa are ;) plateste manopera cine a avut dreptate !!! iar faceti numai curse din taste ... bafta |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Ma bucur ca a aparut si proprietarul Rs-ului :)
Care e rezultatul ultimei curse? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Duud40 daca tot ai incercat sa bagi raca intre cei doi posesori (Cupra si Ford Rs)... am vazut ca vrei sa il provoci pe BYG ce zici ...
Te astept la start cu rs4 ... ti se pare ok? Si vedem ce si cum sta Revo ... Ca doar nu are rost sa te dai cu o masina mai usoara ,nu? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
oricand
ma dau cu dudu de pe loc dar te rog adu televiziune sa vada cum mananca bataie cu rabanisti nu ma mai dau decat filmat p.s. Mariuns te rog sa nu uiti de canistra de benzina |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
https://www.youtube.com/watch?v=-2A8M...eature=channel
banuiesc ca aste e bmw 320 turbo nu? Ce cinstit esti!! :)) Ma dau oricum ca e 328 sau 320 ... Ps: vrei sa imi arat din nou calitatile de medium ? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Fetelor nu mai generalizati.
Imi termin si eu treburile care le am de rezolvat si ne dam cum vreti voi. Si o sa filmez eu. Si filmuletele tot eu am sa le postez. Si daca o sa ma bati si daca nu tot aia o sa se intample. Fix nimica. Stii dece? Pt ca eu nu consider masina ta ca etalon pt performantele masinii mele. Este posibil sa ma bati ? Bineinteles, dar e o chestie pe care ti-o asumi in momentul in care te bagi in "cocina". Crezi ca ar fii o performanta extraordinara sa ma bati? Daca tu faci din a bate un rs4 un tel, iti voi acorda aceasta mica placere a vietii si chiar daca o sa fim in cazul in care eu am sa castig o sa facem cateva filmulete in care sa castigi tu. Crezi ca imi fac iluzii ca un 2l cu turbina mare sau alte modificari substantiale nu ma poate depasi? Am renuntat la astfel de convingeri de prin liceu. Tu chiar crezi ca eu am orgoliul atat de mare incat sa dau foc la masina daca ma faci tu? Prietene nu esti nici primu si nici ultimul care ma intrece :) . Zic toate chestiile astea pt ca pt mine chiar nu are importanta daca castig sau nu, pentru mine chestia asta nu are decat valoare dedusa prin importanta pe care o acordati voi. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Ma asteptam la un raspuns strict la obiect , mai exact afirmativ sau negativ...
Nici unul din noi nu are momentan upgrade de turbo.... Prin mica ta poveste nu prea ne arati ca ai terminat de mult viata de liceu ... :) Dar in fine.... vorba lui Rbn hai sa terminam cu frustrarile .... PS: Tu chiar crezi k eu sau BYG luam ca etalon un rs4?? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Tu acum joci dur? :))
Ti-am zis ca da, sunt deschis propunerilor si ca le accept. Vrei sa iti desenez? Am zis eu ca tu sau el aveti turbina mai mare? Am zis ca nu imi fac iluzii ca un 2l cu turbina mare ma poate depasi. Generic . Ti se pare ca de la 22 de ani la 24 e distanta asa lunga? Ai ceva cu care sa sustii asa afirmatie? Dar daca mie-mi place la liceu? Habar n-am ce luati voi ca etalon . Poti sa-ti iei si un metronom ca etalon. Nu ma intereseaza. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Daca iti place sa desenezi iti fac pe plac si accept o schita din partea ta...
Ce legatura are metronom-ul cu noi?? PS: ce-ti mai place sa fi agitator :) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
ce danseaza lumea aici :) @ andrei - e momentul sa faci o discoteca - vad ca sunt multi dornici sa danseze pe ringul tau =)))
si pana la urma care e concluzia? traieste elodia? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Cu soft Superchips in prima intalnire la care avea mici probleme la evacuare a stat undeva la usa mea din spate (se vede si pe filmuletz).... dupa ce si-a remediat problema la evacuare pe treptele 2-3 suntem egali pe 4 ma duc eu iar pe 5 ma egaleaza si mergem asa pana la 200-210 unde Rs-u intodeauna franeaza, am sa atasez si filmuletzele de la sesiunea 2. PS: In sesiunea 2 RS-u a venit cu rotzi mai mici, nu stiu dak sunt sau nu mai usoare dr trebuie mentzionat. |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
MOMENTAN MASINA LUI RBN ESTE 328 TURBO SI INTRADEVAR A FOST SI 320 TURBO....
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
@ duud40 ...inteleg ca ai un rs4, ce zici te dai pe bani cu un batran clio RS ? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
copyright MPA
in Romania, la momentul de fata, exista 2 feluri de dat cu masinile: datul mic, pe strazi, si datul mare, pe forum. Dragos |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
http://www.kingofeurope.net/2010/ind...=114&Itemid=44
dragi colegi de forum, pastrati-va energia pt momentul "zero" , acolo o sa vedem cit de mari sau mici sintem fiecare pregatiti-va masinile |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Nush de unde ideea ca se duce cupra pe 4 si revin eu pe 5.Nu a fost deloc asa,dar nu mai are rost sa zic nimic ca ies discutzii din nimic.Nu cred ca mai au rost chestile de genu SKN vs SUPERHIPS si care era mai tare.Numai eu sunt in masura sa zic care sunt diferentele ,dar consider ca e de bun simt sa nu le zic pe un forum ,cine vrea sa stie ma intreaba in particular.
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
detalii pe pm.
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
mamaaaaaaaaaaaaaa ce veste :D:D nota 10 :D |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
@ alex mirea : masina acum are soft Superchips nu are Revo :D
Revo face doar Vag si Porsche ;) Foarte adevarata zicala lui MPA ma bucur ca a intrat posesoru RS`ului si a clarificat |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
PS: Daca tu si ai tai suntetzi asa de siguri pe masina aia si pe ceea ce poate "iesitzi afara"!!! Tzin sa precizez ca m-am dat din mers cu el de fiecare data la rugamintea lui pentru ca nu stie sa plece!!! Acum ne dam ca la carte st 2 masini cu aceeasi tractziune asa ca nu exista discutzii de aderentza!!! |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Sa lamurim situatia, in ultima cursa dintre cupre si rs pe final de 4 ma duceam un bot si pe 6 venea peste mine,e posibil sa nu mai stam egali pe 6 ci sa se duca in fatza pt ca am eleron si oricum tfsi-urile se duc mai mult la viteza mare.Nu am nici o problema sa ma prezint la start mai ales ca am o revansa de luat dupa ce cu soft skn m-ai batut de pe loc o data si apoi am fost egali(parca asa tin minte ,ma corectezi daca zic aiurea).
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:33. |
- Copyright 2026 4Tuning