![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
foarte tare razvan ? adica razvan e foarte tare ?
Felicitari Dre . beeeeton |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
pe spate e moarte curata :X... cand o sa vada golfu meu, oltcitul...o sa fie gelos :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Deci (stiu ca nu se incepe cu deci ,dar noi ne permitem :rolleyes2 ) bad boyu e f ok . Nu e PREA mare , e chiar f ok ! mie imi place.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
19 Attachment(s)
ms baieti ptr urari.azi am pus si celalalt far,si am evazat aripa stanga spate.pe spate imi freaca jantele pe interior,dar sa rezolvat cu 2 flanse de 1.5cm si prezoane mai lungi :D
ps: vede cineva vreo asemanare intre farurile mele si ahmed the dead terrorist :twisted: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
frate faza cu achmed vroiam sa o scriu dar dupaia am vazut ca ai scris tu :)))))))) cand am vazut prima poza la achmed m`am gandit
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
ahmed the dead terrorist tuning style :D un nou stil de tuning ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
SILENCE!! f frumos pana aici! bafta in continuare cu proiectul ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
este de apreciat gestul pe care il faci pentru o astfel de masina.
te-ai gandit sa mergi pe stilul clean? poate ca ar da mai bine |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ms jimmy
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Mare figura la faza cu Ahmed. :mrhappy:)))))) Sa ai parte de multi bani, sa gasesti tot ce mai trebuie si un vopsitor priceput. De ambitie vad ca nu duci lipsa. Ai tot respectul meu.;)
(scuze, din lipsa de timp nu am citit topicul dar il am pe lista) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Sincer e destul de clean .Cand am fost la Pitesti sa imi fac evacuarea , pe drum am vazut venind spre VL un olcit alb .. 15 mii de eleroane pe masina,body kit imens,bari din "NFS" , ii mai lipseau niste aripi sa isi ia zboru.Si apoi m'am gandit la masina ta (" ba ce misto e a lu dre pe langa asta 8) ) :))
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
probabil la tentativa asta de oltcit te referi,cu masa de calcat pe post de eleron
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
:peace: da :lol::lol: :evil_laug
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
masa de calcat =))
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
dr.dre tot respectul pentru tine daca ai nevoie de ceva piese ce pot iti donez.respect mult spor
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
ms alex,daca am nevoie de ceva piese te anunt ;)
TEASER !!! :twisted: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
hopaaaa... angel? din poze pe zi nu s-a vazut . acu variaza ori achmed ori terminator. enyway : cool:peace:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
6 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
=)) ha ha ha ha ha foarte tare dre
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
bv bv...keep it real:P
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ok deci i'ai pus led in lupa ? mai mlte poze :X
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
masina va primi set motor 1.3 nou (multumesc donatorului) si amortizoare pe gaz monroe pe fata ca noi,si pe spate amortizoare tot monroe dar pe ulei noi noute :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
nu incerci sa le scurtezi? par cam lungi. in fine nici nu am mai schimbat de mult poate nu mai stiu dimensiunile. pe la caroserie ai mai facut ceva ? vezi sa ii dai ulei bun la motor .
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eu zic ca ar fi pacat sa umble la ele, mai ales ca unele sunt noi, si celelalte aproape noi. o pereche va veni pusa pe fata, si un astfel de amortizor de spate comprimat la maxim e mai scurt decat unul de fata. asa ca nu vad de ce ar trebui sa le scurteze.
felicitari pt achizitii, era cat pe ce sa iti 'fur' setul motor :D bafta in continuare cu masina! ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ziceam ca daca masina e coborata si telescoapele mai lungi o sa sara rau in sus de nas . eu o am coborata si telescoape normale la deivelari sare mult de fata. in fine ca dre nu o sa sara asa des prin gropi ca e nevoit sa le ocoleasca pe toate:D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
telescoapele de fata sun pe gaz si sunt cele mai scurte ptr oltcit.asa par ele lungi.le-a avut moro pe al lui,si o avea jos la blana.cele de spate sun normale dar noi.o sa pun si bare de cs pe spate ca sa fie tun :twisted:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
cum sunt barele alea de counter strike ? :))) sunt tun ? eu vreau sa fie awp :rolleyes2 :lol:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ma te ti de mistouri.sunt bari de torsiune mai groase.de oltcit camioneta adica cs (counter strike) ;) .te cam oftici ca tu nu ai suspensie reglabila :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eat my ass :))
ms pt explicatie.o sa ii iau si eu suspensie reglabila in curand si punte spate cu discuri cu bara de torsiune de astra gsi.nu ma oftic :)) chiar ma bucur ca am prieteni pasionati ca mine....8) :* |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Cer ajutor celor care stiu mai bine ca mine.Vreau sa imi fac motorul din 1.1 in 1.3 stock.pe langa set nou(pe care il am),segmenti 1.3 si set garnituri( pe care trebuie sa le cumpar),ce mai imi trebuie?Din cate am vb cu Pupa mai de mult,am inteles ca mi-ar mai trebui doar chiuloase de 1.3 (astea second ca noi nu cred ca mai gasesc)si sa pastrez axele cu came de 1.1 ca sunt mai potrivite decat cele de 1.3.motorul il desfac tot in bucati,curatat/vopsit si asamblat cu tot ce trebuie ptr un motor nou.si ce cutie imi recomandati 5 ro sau 5 franta.astept pareri si sugestii
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da,iti trebuie chiulase de 1.3,axe poti sa pui din care ai mai bune,iar cutie 5 fr pe cat posibil,daca nu merge si 5ro
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu ma pricep,dar sigur se nimeresc cilindri de 1,3 pe bloc de 1,1:?:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da, merge 101%. e acelasi bloc motor. Difera doar o gaura in plus, pentru sonda de temperatura ulei.
cutia cea mai buna ar fi una 5frantza...dar sunt destul de rare daca nu, merge si una 5RO... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
nu mai sunt sigur daca de 1.3 sau 1.1 chiulase , dar mai sunt la acsa in craiova cateva sau dara ai unde sa le alezezi pe cele de 1.1 dar raman supapele aceleasi. cutii mai am io si de ro si de fr si in 4 si in 5 dar tre sa vi la slatina sa iti alegi
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
hai ca daca nu plec maine la pitesti trec pe la casa sa o caut si te anunt
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
apropo vezi ca supapele de 1,1 nu merg pe chiulase de 1,3 ... unele sunt mai mari altele mai mici nu mai stiu ce si cum... si din cate stiu si galeria de admisie la 1,3 e mai mare decat la 1,1 .... si nu mia stiu galeriile de vacuare dar parca si aici existau diferente
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:54. |
- Copyright 2026 4Tuning