![]() |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
:)))) buna asta ....
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
pai ce numai in limuzine s aai bar si in oltence nu?alea ce au in plus fata de oltence?alt pasaport? :))
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
fratilor...pe 14 sunt programat sa duc masina la vopsit si vreau sa ai dau peste vopseaua care o am CREM AURIU METALIZAT ,vreau sa ai dau si o perla si nu stiu ce culoare sa fie care sa se combine bine cu culoarea vopselei.vreau niste sfaturi.cineva imi zicea de perla albastra insa nu stiu daca crem cu albastru dau bine.tre sa cumpar perla si nu stiu ce sa iau.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy trebuie sa cautzi o culoare care sa aibe perla in ea daca te apuci tu sa bagi perla va ataca vopseaua ii va schimba culoarea eu am incercat o combinatzie masina mea e gri metalizat si am bagat in dimant silver 2 perle in ea perle lila si perle bleu, prima mia facut vopseau violeta nu mai era diamant silver si a doua albastra si na iesit nimic frumos
vezi ca la citroen am vazut un auriu ceva cum sunt jentile de la subaru impreza numai ca mai aprins daca mai vad saxo ala iti fac poza sa vezi |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
eu am vazut pe o dacie crem perlat cu violet,roz si verde. saraca e din 77 dar a bagat omu bani in ea. culoarea e super. te face sa intorci capul dupa ea.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
dap te cred dar asa era retzeta facuta
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
in primu` rand ca nu are ce sa caute perla in vopsea ... perla se da peste un strat din culoarea masinii (culoare de baza) dar tre sa fie proaspat dat 24-48 ore ... daca nu are mana vopsitoru` ti`o scoate patata .. . bafta
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
deci...vopsitorul o are pe a lui facuta culoarea de la subaru impreza.....alb cu perla rosie cred...si se vede in soare ceva galben portocaliu.....ma gandeam s ao fac la fel.procedeul e cum a spus jarule...se da vopseaua si dupa cateva ore se da perla....vopseaua mea e deja cin fabrica cu efect de perla....o sa incerc s avad ce iese si o s ava arat pozele.pe 14 o bag la vopsit.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ok fa atunci cum zice ja rule vad ca el stie mai bine cel mai bine incearca pe o paleta si o s ate convingi
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
fratilor va anunt ca de 3 zile sun posesorul unui trs adus din belgia exportat in anul 92 si fabricat in 91.totul pe le este franta mai putin tabla care se si vede ca e ro ca e praf.sambata si duminica o sa fac un transplant de pe el pe al meu...cutia in 5 tr,ornamentele de interior,suspensie,transmisie,aprindere si alte marunstisuri.motorul o s ail bag la conservat si fierul vechi la centrul de colectare de fier vechi.pretul masinii a fost de 5 mil.o sa va tin la curent cu toate astea.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
iauzi bv bai frate ce noroc ai avut
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
salutari si scuze pentru ca nu am mai scris nimik de multa vreme insa chiar nu am avut timp din cauza serviciului.
acum despre masina....am vopsito de 2 ori si de 2 ori a iesit prost...jalnik...maine o dau iar la vopsit la un alt vopsitor sa vad si la sta ce iese si sper sa iasa ceva ...daca nu iese nimik nici de data sta asa ramane si ma voi potoli cu masina asta.m-am saturat deja de meseriasi de aici.in pricipiu am renuntat la ideea cu perla pentru ca deja vopseaua are efect de perla.maine o sa pun poze cu ea in pregatiri si apoi cu ea dupa ce ai da vopseaua daca imi place cum arata....pentru ca daca mie nu imi place la altii nici atat nu o s aplaca si deci nu are rost s apun poze. pe maine!!! |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
6 Attachment(s)
poze cu masina pregatita pentru spritchit si vopsit.o sa mai pun poze pe parcurs.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nenea, incearca sa faci ceva cu aripile alea spate...
macar sa fie bombat de mai sus, sa se bombeze treptat... asa arata aiurea:( daca vrei, aflu de un vopsitor prin constanta care lucreaza foarte bine (nu stiu de preturi, dar un amic din germania si-a vopsit masina la constanta) |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nu am ce sa mai umflu la aripi...singura solutie e sa le decupez...sunt compromise aripile...asta e vina mea ca am lasat masina la meserias fara sa stau sa vad ce face.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nuuuu sa nu le decupezi k o sa iasa mai naspa dupa aia...parerea mea..:lol:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
nu le decupa. pur si simplu taie umflatura aia, si sudeaza alta tabla, pe care o aranjezi la colturi cu flexul, si pe care ti'o modelezi astfel incat sa fie mai umflata putin, si nu doar din baza o sudezi in puncte foarte mici si dese dupa care dai un strat de chit |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nu mai fac nimik la ea la caroserie...nici o taietura nimik...ramane asa si gata....bani sa mai dau la altu sa imi faca treaba asta nu mai sunt deocamdata si foarte curind plec din tara...la intoarcere probabil ca o voi face asa cum trebuie...deocamdata doar vopseaua.si o sa mai ramana interiorul de facut cind ma intorc in tara.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
vali cred ca am gasit slutia pentru aripi sa le maschez sa nu se vada uratenia aia care o am acum prin acoperirea umflaturilor cu bandourile originale ale masinii...le-am pus de forma doard si imi place cum da pe masina.dupa ce le prind de finitiv azi o sa pun poze sa vezi cum da pe masina.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
hai sa vedem cum arata...
daca nu...la vara te pregatesti cu un bax de cola, si ti le fac eu ca lumea... |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy..se mai aude ceva ai terminat,..
sunt curios daca a iesit cum ai vrut:rolleyes2 bafta si da si tu un semn cand esti in craiova sa vezi bestia :D my beast ;) |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
5 Attachment(s)
da...am terminat in sfarsit...mai am de pus ceva pe exterior sa acopar aripile....ca sa nu mai stric si sa mai umblu la aripi am ales varianta sa pun bandourile pe aripa spate si pe aripa fata fara cele de pe usa si dau super bine.am terminat cu vopsitu si pot spune ca sunt foarte happy insa se putea si mai bine dar sunt multumit.cand pun si bandourile si mai fac micile retusuri o sa pun si pozele cu ea asa finala si peste o luna o sa ai dau si polish ca sa fie ok.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
a iesit bine...la imbinarea pragurilor acolo ai cam facut economie de fibra...in rest e iesit ok;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nu am facut deloc pentru ca nu avea rost..oricum v-a fi acoperit de bandouri si nu avea rost sa le incarc aiurea.am si scris mai sus...pozele nu sunt cu forma finala....dupa ce pus si bandourile pun pozele finale ....acum am pus doar sa vedeti cum a iesit vopseaua.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
off.
daca nici tu la mare nu ai soare... muta si tu masina la soare.. sa vedem si noi .. a iesit frumos.. imi place... bafta pe mai departe.. pfoaaa cat mai am eu pana la vopsea arata super ..perla..:rolleyes2 |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
din pacate vreme nu tine si de zona...sau daca e mare nu e obligatoriu sa fie si soare... :)
mersi body de apreciere...chiar o asteptam de la tine....sa stii ca in legatura cu perla din vopsea ma gandeam ca nu v-a iesi insa a iesit foarte bine.chiar m-am speriat mai pe seara ca pe zi avea o culoare de nu te puteai uita la ea si seara o culoare inchisa rau de era sa fac infart. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
bogdane cer si eu la tine un sfat pentru interior....as vrea sa fac interiorul o combinatie intre doua culroi ,una si fie crem si cealalta inca nu stiu dar parca nu as vrea sa fie negru...zi-mi o idee ,o combinatie sa dea bine cu culoarea d ela exterior sa ma apuc sa cumpar ce imi trebuie.
azi ma apuc sa schimb carbul care il am pe ea acum...nova 1.6 si sa pun solex 13,cel original ca asta d enova cred ca ai da prea multa benzina pentru ca daca o calc brusc se pune in genunchi. astept raspuns de la tiine bogdane si d ela ceilalti daca au idei. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Crem cu maro închis? Sau Crem /bej cu maro roşiatic? Nu mai am alte idei:rolleyes2 Părerea mea e că mergea mai bine cu puţin negru;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
bej cu alb?? merge?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
salutare edy eu as face....
maro dar unul frumos.. mai inchis cu negru. dar putin negru.. , sa predomine. maro-ul.. nu cu bej ca se murdareste repede.. un maro frumos.. sau daca ai bani.. negru cu un argintiu sau ceva spre auriu.. dar costa mult imitatia aia,,, si nu prea se gaseste... bafta in continuare... |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ok...desi nu prea vroiam eu sa bag negru la interior ati reusit sa ma convingeti voi sa bag ...desi si eu ma gandeam la un maro coniak cu putin negru.mersi pentru sfaturi tuturor.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Cu negru e mai elegant;) Şi mai uşor de întreţinut. O să trebuiască să-ţi iei nişte apărători pentru scaune, poate dintr-alea cu biluţe, că altfel le borăşti imediat.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
ca e cumplit vara... si cu privire la praf se observa repede.. ;) |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
negru o sa fie foarte putin...doar ce e plastic o sa fie negru ...exact ca la tine bogdane.acum caut volan si eleron dar pana nu gasesc ceva sa imi placa nu cumpar....vreau volan dala imitatie de lemn am vazut unu super tare pe o masina si m-a zapacit si dala vreau.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ce mai fac baietii veseli?mai munciti acumla masini?eu la mea pana in primavara am oprit orice bagare de bani in .... ei.doar la jenti o sa umblu putin si sa imi intaresc amortizoarele ca parca e barca.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
salut toti oltcitarii de pe forum..de catev zile sunt proprietarul unui urs si deci se pare ca de acum incolo o sa am de scris in doua locuri....initial am vrut sa renunt l aoltcit si sa il vand insa niciodata nu voi scoate munca depusa la aceasta masina chiar daca nu e una de catalog si banii bagati in ea si deci am hotarat sa ramana in familie.acum prioritate o sa aiba noua masina iar olteanul o sa intre pe mana femeii.sper sa nu ma injurati si sa ma mai acceptati intre voi.
o zi buna tuturor!!! |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
cine stie un mecanic in craiova unde pot sa schimb si eu tevile de evacuare de la motor pana la Y?am nevoie urgent de asta ca deja ma cunoaste politia prin craiova si sunt doar de 5 zile aici.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
le poti schimba si tu....munca de max 2 ore;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
dragii mei am ajuns la mult asteptatul interior...in 2 zile sper sa fie gata si sa pun poze pentru critici sau aprecieri.
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:21. |
- Copyright 2026 4Tuning