![]() |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
salut. am si eu un audi 200 turbo typ 43 ,82 (170CP). as avea nevoie de cineva care se pricepe la partea electrica. Caroseria mi-am facut-o singur si am scapat aproape de tot de rugina. Si m-ar m-ar interesa ceva piese (usi, intror). Ai asa cva, stii unde pot gasi. Multumesc.
|
Re: cine are audi 100
5 Attachment(s)
cineva interesat? 300 lei neg ca e nevoie de bani :(
sau schimb cu piese de 100 |
Re: cine are audi 100
salut. ce piese de audi 100 te intereseaza. am una la dezmembrari. Ce fel de piese te intereseaz pentru farurile alea? al te piese mai ai?? usi, etc.
|
Re: cine are audi 100
din pacate nu prea am piese, decat ce imi trebuie si mie, acum am inceput sa adun si eu.eu am unul in 2 usi.ma gandesc ca al tau de dezmambrat e cu 4 (oricum nu conteaza)
pai aripi (ma intereseaza sa fie bune si neruginite pasajele), buza de sub bara fata (cea in 2, sau cea mai lata), proiectoarele din bara, cotiera (originala daca este), portbagajul (sa fie cu ornament), de prin interior mici capacele de plastic, amortizor capota, servodirectie, eventual bordul daca este necrapat.......cam astea, nici nu mai stiu de ce am nevoie la cate sunt :p din astea ce ai? ideal ar fi bani, dar mai conteaza...... |
Re: cine are audi 100
portbagaj + servo am tot eu :D
|
Re: cine are audi 100
buza de sub bara?
|
Re: cine are audi 100
da
adica spoilreul. |
Re: cine are audi 100
are cineva fusta spate (de pe vreo dezmembrata ceva), eventual si de fata. relativ urgent
|
Re: cine are audi 100
5 Attachment(s)
Quote:
fotografiile promise. |
Re: cine are audi 100
2 Attachment(s)
salut.ma adaug si eu voua cu un audi 100 combi,1994,diesel,fost motor 2.5 tdi 115 cai si cutie 5+1 acum actual 2.5 tdi 140 cai si cutie 6+1,cod motor AEL.masina este full,fara piele.o sa revin cu poze....
|
Re: cine are audi 100
va salut pe toti audi-sti .am un audi clasic din 87 motor cam mic pt marimea ei 1.6 td (motor de pe golf 2) si intrebarea mea este care aveti arcurile de pe spate.....cu un pret accesibil.mersi.
contact :0763648006 |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
sal..niste poze daca poti si mai am un prieten care cauta cadru stabilizator care traverseaza pe sub baia de ulei si se tine in 4 bucsi de sasiu. |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
SAL,O CHIULASA DE 5 CILINDRI 2.0 TURBODIESEL STIE CINEVA ?
|
Re: cine are audi 100
poate 2,5 tdi
|
Re: cine are audi 100
Quote:
nu stiu sigur dar exista posibilitatea sa fie cam la fel chiulasele ,de turbo si aspirat(am spus ca nu stiu sigur,doar presupun) |
Re: cine are audi 100
EXISTA,UNDE EXISTA ?
DIN CE AM AUZIT EU NU PREA SE POTRIVESTE,AS PREFERA DE TURBO |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
4 Attachment(s)
buza (spoiler) l-am avut eu pe masina pana acum, este foarte putin crapat (se vede in poza)
C2 (typ 43) |
Re: cine are audi 100
spoilerul si 2 aripi fata ft bune, toate la 130 lei
|
Re: cine are audi 100
pe strada brasov intre mall plaza si piata moghioros se afla un audi 100 cu motor 2.3 parca.este intr-o parcare pe dreapta cum te duci spre piata moghioros.era la vanzare dar de cateva zile am vazut ca dorm boschetarii in el.e pacat de el ca are piele si multe alte nebuneli.poate este vreunul din voi interesat.arata destul de bine la exterior
|
Re: cine are audi 100
1 Attachment(s)
caut tavita de plastic de sub grilajul de la capota. are cineva?
|
Re: cine are audi 100
un electrician sau care se pricepe sa ma sfatuiasca si pe mine.
PROBLEMA: cand pun contactul nu se mai aprind martorii in bord, nu indica temp la apa si nici rezervorul, dupa ce plec cu ea de pe loc se aprinde martorul de la baterie, uneori face un zgomot puternic ca un bazait releul de semnal.. VERIFICAT: ceasurile sunt bune, toate sigurantele bune, piesa tca 700 y este schimbata, incarcarea de la alternator este ok bordul este de audi 100 simplu cu cablu de chilometraj cel in forma de hexagon.pls help |
Re: cine are audi 100
salut. vad ca sunteti pasionati si priceputi in marca audi. am si eu o intrebare . audi a6 din 1995 are imobilizator si cip in cheie??? sau doar alarma cu inchidere de fabrica??? cum pot anula alarma de fabrica? pe unde o fii montata???
|
Re: cine are audi 100
Fratzilor am un audi 100
motor 2.0 diesel de vanzare si daca e cineva interesat styu si un audi 100 motor 2.0 turbo diesel de vanzare(motor defect) |
Re: cine are audi 100
Salut, din ce an ,ce motor si ce bani ?
|
Re: cine are audi 100
83 anu
800 toata masina!! 2000 diesel !!! |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
poze momentan nu am dar o sa fac astazi.dotari piele geamuri electrice fata spate servo proiectoare de ceata,cu masina nu sa mai circulat de vreo 2 ani
|
Re: cine are audi 100
nu styu sa bag poze pe forum
intra pe id cata_cory_2009 si itzi pot arata ceva ceva |
Re: cine are audi 100
Salutari
In trecut tatal meu a detinut un Audi 100 GL 5S si am avut multe piese de schimb pt el...in urma cu mai multi ani se defectase si l'a dat la remat si mi'a mai ramas de la el un parbriz Daca este cineva interesat poate sa imi dea un PM sa vb mai multe. |
Re: cine are audi 100
daca stie cineva sa ma lamureasca ce diferenta este intre:
-audi 100 avant si audi 100 cc avant |
Re: cine are audi 100
salut, am un audi 100 din 1986, si acum 2 zile nu mi-au mai functionat comenzile de la turbina care baga aer in masina, stie cineva cam ce ar putea fi???si la cine sa ma adresez la un mecanic sau la un electrician?
|
Re: cine are audi 100
Salut!Am si eu un Audi 100,din anul 1988,2000cmc diesel.Stie cineva unde as putea gasi un semnalizator de fata pe partea dreapta,si un maner de la usa de la sofer?Ms anticipat.
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:40. |
- Copyright 2026 4Tuning