Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

iluminaughty 02-06-09 02:33

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by blondu725 (Post 2372911)
am o problema cu ceasu din bord de la masinuta mea....imi ramane in urma ,are cineva idee de la ce?in special peste noapte...cand e mai rece afara. masina e fabricatie 1984 si am modelul de bord cu ceas si vitezometru.aveti idee de la ce? si cum se remediaza?

ia si tu de la masinuta cealalta si schimba-l :P

blondu725 02-06-09 12:51

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by iluminaughty (Post 2372927)
ia si tu de la masinuta cealalta si schimba-l :P

:)) l`am vandut si era cu turometru :D

lc_hans 05-10-09 21:22

Re: cine are audi 100
 
salut. am si eu un audi 200 turbo typ 43 ,82 (170CP). as avea nevoie de cineva care se pricepe la partea electrica. Caroseria mi-am facut-o singur si am scapat aproape de tot de rugina. Si m-ar m-ar interesa ceva piese (usi, intror). Ai asa cva, stii unde pot gasi. Multumesc.

axxro 05-10-09 21:40

Re: cine are audi 100
 
5 Attachment(s)
cineva interesat? 300 lei neg ca e nevoie de bani :(
sau schimb cu piese de 100

lc_hans 05-10-09 21:43

Re: cine are audi 100
 
salut. ce piese de audi 100 te intereseaza. am una la dezmembrari. Ce fel de piese te intereseaz pentru farurile alea? al te piese mai ai?? usi, etc.

axxro 06-10-09 00:10

Re: cine are audi 100
 
din pacate nu prea am piese, decat ce imi trebuie si mie, acum am inceput sa adun si eu.eu am unul in 2 usi.ma gandesc ca al tau de dezmambrat e cu 4 (oricum nu conteaza)
pai aripi (ma intereseaza sa fie bune si neruginite pasajele), buza de sub bara fata (cea in 2, sau cea mai lata), proiectoarele din bara, cotiera (originala daca este), portbagajul (sa fie cu ornament), de prin interior mici capacele de plastic, amortizor capota, servodirectie, eventual bordul daca este necrapat.......cam astea, nici nu mai stiu de ce am nevoie la cate sunt :p
din astea ce ai?
ideal ar fi bani, dar mai conteaza......

Nemilosu 08-10-09 14:29

Re: cine are audi 100
 
portbagaj + servo am tot eu :D

axxro 09-10-09 17:17

Re: cine are audi 100
 
buza de sub bara?

Nemilosu 10-10-09 08:28

Re: cine are audi 100
 
da
adica spoilreul.

axxro 19-10-09 21:44

Re: cine are audi 100
 
are cineva fusta spate (de pe vreo dezmembrata ceva), eventual si de fata. relativ urgent

Nemilosu 23-10-09 17:06

Re: cine are audi 100
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Nemilosu (Post 2707198)
da
adica spoilreul.


fotografiile promise.

ventto 26-10-09 06:36

Re: cine are audi 100
 
2 Attachment(s)
salut.ma adaug si eu voua cu un audi 100 combi,1994,diesel,fost motor 2.5 tdi 115 cai si cutie 5+1 acum actual 2.5 tdi 140 cai si cutie 6+1,cod motor AEL.masina este full,fara piele.o sa revin cu poze....

melyku 18-11-09 11:36

Re: cine are audi 100
 
va salut pe toti audi-sti .am un audi clasic din 87 motor cam mic pt marimea ei 1.6 td (motor de pe golf 2) si intrebarea mea este care aveti arcurile de pe spate.....cu un pret accesibil.mersi.
contact :0763648006

blondu725 20-11-09 21:46

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by melyku (Post 2817805)
va salut pe toti audi-sti .am un audi clasic din 87 motor cam mic pt marimea ei 1.6 td (motor de pe golf 2) si intrebarea mea este care aveti arcurile de pe spate.....cu un pret accesibil.mersi.
contact :0763648006

....model...an fabricatie... ? eu am un audi 100 din 1986 care il dezmembrez....daca iti folosesc....gasim un pret convenabil pt aman2... 0746 46 9002 Stima !

melyku 23-11-09 18:43

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by blondu725 (Post 2824190)
....model...an fabricatie... ? eu am un audi 100 din 1986 care il dezmembrez....daca iti folosesc....gasim un pret convenabil pt aman2... 0746 46 9002 Stima !


sal..niste poze daca poti si mai am un prieten care cauta cadru stabilizator care traverseaza pe sub baia de ulei si se tine in 4 bucsi de sasiu.

blondu725 23-11-09 18:51

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by melyku (Post 2830442)
sal..niste poze daca poti si mai am un prieten care cauta cadru stabilizator care traverseaza pe sub baia de ulei si se tine in 4 bucsi de sasiu.

sincer sa fiu nu stiu de acest cadru...dar ma voi uita...ca dar nu a zburat ....daca exista asa ceva la ea....iar poza .... gasesti aici http://www.**********/catalog/3362602...0-cc-1986.html

Nemilosu 29-11-09 08:05

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by melyku (Post 2830442)
sal..niste poze daca poti si mai am un prieten care cauta cadru stabilizator care traverseaza pe sub baia de ulei si se tine in 4 bucsi de sasiu.

am eu cadru.

melyku 30-11-09 11:18

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by Nemilosu (Post 2845532)
am eu cadru.

pretul...0763648006

Nemilosu 01-12-09 13:04

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by melyku (Post 2848926)
pretul...0763648006

200 ron.

mhozoc 14-12-09 09:18

Re: cine are audi 100
 
SAL,O CHIULASA DE 5 CILINDRI 2.0 TURBODIESEL STIE CINEVA ?

bluey 14-12-09 20:57

Re: cine are audi 100
 
poate 2,5 tdi

florin audi100typ43 14-12-09 21:11

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 2891988)
poate 2,5 tdi

exista si de 2 litri turbo diesel.
nu stiu sigur dar exista posibilitatea sa fie cam la fel chiulasele ,de turbo si aspirat(am spus ca nu stiu sigur,doar presupun)

mhozoc 15-12-09 08:11

Re: cine are audi 100
 
EXISTA,UNDE EXISTA ?
DIN CE AM AUZIT EU NU PREA SE POTRIVESTE,AS PREFERA DE TURBO

Nemilosu 17-12-09 08:36

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 2891988)
poate 2,5 tdi

este 2.0 ala vechi

axxro 22-12-09 17:15

Re: cine are audi 100
 
4 Attachment(s)
buza (spoiler) l-am avut eu pe masina pana acum, este foarte putin crapat (se vede in poza)
C2 (typ 43)

axxro 10-01-10 13:16

Re: cine are audi 100
 
spoilerul si 2 aripi fata ft bune, toate la 130 lei

daman 18-01-10 10:46

Re: cine are audi 100
 
pe strada brasov intre mall plaza si piata moghioros se afla un audi 100 cu motor 2.3 parca.este intr-o parcare pe dreapta cum te duci spre piata moghioros.era la vanzare dar de cateva zile am vazut ca dorm boschetarii in el.e pacat de el ca are piele si multe alte nebuneli.poate este vreunul din voi interesat.arata destul de bine la exterior

axxro 13-02-10 15:55

Re: cine are audi 100
 
1 Attachment(s)
caut tavita de plastic de sub grilajul de la capota. are cineva?

melyku 25-03-10 23:49

Re: cine are audi 100
 
un electrician sau care se pricepe sa ma sfatuiasca si pe mine.
PROBLEMA: cand pun contactul nu se mai aprind martorii in bord, nu indica temp la apa si nici rezervorul, dupa ce plec cu ea de pe loc se aprinde martorul de la baterie, uneori face un zgomot puternic ca un bazait releul de semnal..
VERIFICAT: ceasurile sunt bune, toate sigurantele bune, piesa tca 700 y este schimbata, incarcarea de la alternator este ok
bordul este de audi 100 simplu cu cablu de chilometraj cel in forma de hexagon.pls help

geaglesmerles 08-04-10 22:24

Re: cine are audi 100
 
salut. vad ca sunteti pasionati si priceputi in marca audi. am si eu o intrebare . audi a6 din 1995 are imobilizator si cip in cheie??? sau doar alarma cu inchidere de fabrica??? cum pot anula alarma de fabrica? pe unde o fii montata???

oblivion 10-04-10 23:56

Re: cine are audi 100
 
Fratzilor am un audi 100
motor 2.0 diesel de vanzare
si daca e cineva interesat styu si un audi 100
motor 2.0 turbo diesel de vanzare(motor defect)

mhozoc 12-04-10 08:05

Re: cine are audi 100
 
Salut, din ce an ,ce motor si ce bani ?

oblivion 20-04-10 21:42

Re: cine are audi 100
 
83 anu
800 toata masina!!
2000 diesel !!!

za_kristake 25-04-10 19:46

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by oblivion (Post 3296378)
83 anu
800 toata masina!!
2000 diesel !!!

ai ceva poze? ce dotari are, si cam ce defecte? s-a mai circulat cu ea?

oblivion 27-04-10 10:56

Re: cine are audi 100
 
poze momentan nu am dar o sa fac astazi.dotari piele geamuri electrice fata spate servo proiectoare de ceata,cu masina nu sa mai circulat de vreo 2 ani

oblivion 28-04-10 22:15

Re: cine are audi 100
 
nu styu sa bag poze pe forum
intra pe id cata_cory_2009
si itzi pot arata ceva ceva

nck_xx 29-04-10 14:54

Re: cine are audi 100
 
Salutari
In trecut tatal meu a detinut un Audi 100 GL 5S si am avut multe piese de schimb pt el...in urma cu mai multi ani se defectase si l'a dat la remat si mi'a mai ramas de la el un parbriz
Daca este cineva interesat poate sa imi dea un PM sa vb mai multe.

za_kristake 29-06-10 17:38

Re: cine are audi 100
 
daca stie cineva sa ma lamureasca ce diferenta este intre:
-audi 100 avant si audi 100 cc avant

mause35 02-08-10 21:13

Re: cine are audi 100
 
salut, am un audi 100 din 1986, si acum 2 zile nu mi-au mai functionat comenzile de la turbina care baga aer in masina, stie cineva cam ce ar putea fi???si la cine sa ma adresez la un mecanic sau la un electrician?

alexymat 07-09-10 10:29

Re: cine are audi 100
 
Salut!Am si eu un Audi 100,din anul 1988,2000cmc diesel.Stie cineva unde as putea gasi un semnalizator de fata pe partea dreapta,si un maner de la usa de la sofer?Ms anticipat.


All times are GMT +2. The time now is 10:40.

- Copyright 2026 4Tuning