Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

GRIGO 06-03-06 15:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ad1
apasa pe m,apoi bifeaza 2-sided

mersi frate
............
da pana la urma ma ajuta cineva cu farurile si cu lufturile (distanta dintre usi geamuri etc)

frost_dani 06-03-06 20:39

Re: Tutoriale pentru 3dmax 6 & 7
 
ma dati-mi shi mie niste sfsturi cu 3ds max k sunt nou in program shi nu prea stiu sa il folosesc.pt inceput cum fac shi eu un prag?

ad1 09-03-06 22:08

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da-i chamfer

ad1 09-03-06 22:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
poate te ajuta asta
ps.nu mai merge sa editez:D

a_ombladon 10-03-06 07:43

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
wow!! lol pana acum nu am stiut cum se face :))))) mersi adiiiiii.........
eu faceam alt rahat

GRIGO 10-03-06 18:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mersi ad1 o sa imi fie de ajutormai e ceva putetzi sa ma ajutati cu vopsitu

ad1 10-03-06 19:21

9 Attachment(s)
niste setari simple pt vopsea,dar destul de eficienta

MeHiGH 10-03-06 21:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
o tu mare ad1!!!
Da' dak vreau sa iluminez dintr-o parte...cum se face asta?
adik dak am un bec sus, jos...nu conteaza...:D

ad1 10-03-06 21:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pui un spot,undeva de-asupra masinii,intr'o parte

GRIGO 10-03-06 21:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
si daca nu te superi poti sa imi mspui cum fac jantele sa straluceasca asa ca cele de pe loganu lu ombladon

a_ombladon 10-03-06 22:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
incearca asa: materialul fa-l negru si da-i reflexia la 100...si ar trebui sa-ti iasa crom...

GRIGO 10-03-06 22:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
atat de simplu era si io nu mi-am dat seama :(

MaTzA 10-03-06 23:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cum deschideti voi bleuprintsurile in 3ds max??? k nu-mi dau seama?

ad1 11-03-06 06:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
faci un plan,apesi pe m,alegi un slot(o sfera),la diffuse (apesi pe acel patratzel)si selectezi bitmap.cautzi blueprintul,dai' ok si pui mapa pe plan

ad1 11-03-06 06:43

disc frana
 
10 Attachment(s)
mini tut
(o posibilitate de a creea un disc de frana)


All times are GMT +2. The time now is 08:11.

- Copyright 2026 4Tuning