Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - strada (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/90125-machete-lucru-strada.html)

FED express 02-01-12 12:14

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 4803855)
La multi ani sanatosi si tie!
Imi place ceea ce vad. Am subscris la topic. As vrea sa vad cum au iesit gumele, pt ca ideea am vrut sa o aplic si eu acum 1 an cand am descoperit pe la polonezi cum se fac strech. Nu prea mi-au placut, ma refer la faptul ca se vedea ca au fost tocite, dar n-am incercat ca sa ma conving. Am adunat ceva gume si cred ca o sa incerc sa abordez problema. Mi-ar placea sa vad totusi cum ti-au iesit tie.

+1
Si eu astept de ceva vreme sa le vad.Hai Mihai cu pozeleeee !

2010 02-01-12 13:00

Re: Machete in lucru - strada
 
foarte bine pana aici, sper ca aranjezi si motorul putin...
noutati?

strada 02-01-12 17:57

Re: Machete in lucru - strada
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 4803855)
La multi ani sanatosi si tie!
Imi place ceea ce vad. Am subscris la topic. As vrea sa vad cum au iesit gumele, pt ca ideea am vrut sa o aplic si eu acum 1 an cand am descoperit pe la polonezi cum se fac strech. Nu prea mi-au placut, ma refer la faptul ca se vedea ca au fost tocite, dar n-am incercat ca sa ma conving. Am adunat ceva gume si cred ca o sa incerc sa abordez problema. Mi-ar placea sa vad totusi cum ti-au iesit tie.

Multumesc! Pozele o sa apara maine.

Quote:

Originally Posted by FED express (Post 4803910)
+1
Si eu astept de ceva vreme sa le vad.Hai Mihai cu pozeleeee !

Maine le pun sigur.Vroiam sa le pun azi dar m-am trezit cu niste rude pe la mine.

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4803980)
foarte bine pana aici, sper ca aranjezi si motorul putin...
noutati?

Multumesc,in legatura cu motorul initial vroiam sa il las asa dar mi-a atras Emil atentia si o sa il cosmetizez putin.
Noutati nu sunt,kit-ul arata ca in poze dar o sa ma apuc mai serios de el,mi-a deschis domnu' michi ochii si mi-a spus cam ce si cum ar trebuii sa fac cu el si sa nu ma mai grabesc,e pacat sa il stric .


L.E: Am gasit niste poze mai vechi prin calculator.
Dupa cum se poate observa in poza cauciucul meu s-a cam topit datorita faptului ca am folosit axul unui circular care are o putere mai mare decat o bormasina.
L.E2:Cred ca se poate evita aceasta topire "cioplind" in prealabil cu un cutter cauciucul,ramanand doar de finisat.

eddycdk 03-01-12 00:05

Re: Machete in lucru - strada
 
Da, arata ca cele de la polonezi. Ma gandeam ca ai facut altfel. Am sa incerc eu o chestie si daca imi iese, postez la mine pe thread. Eu vreau sa se pastreze floarea/rizurile, asta e problema mea.

strada 10-01-12 09:32

Re: Machete in lucru - strada
 
7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 4804831)
Da, arata ca cele de la polonezi. Ma gandeam ca ai facut altfel. Am sa incerc eu o chestie si daca imi iese, postez la mine pe thread. Eu vreau sa se pastreze floarea/rizurile, asta e problema mea.

Cam greu sa pastrezi si floarea,dar am cateva metode in minte :)).

Am mai lucrat putin la Blitz.Am reparat un detaliu al sistemului de directie am facut putin din interior,am facut un schimbator de viteze metalic(o sa pun poze cu cel vechi),Am debravurat rezervorul,cauciucurile si mici parti la sasiu...Si cam atat pentru o perioada pentru ca m-am taiat la niste degete :(...

Si e36 cred ca va intra la vanzare,mi-a facut prea multi nervi aseara si pentru sanatantea mea mintala si pentru "existenta"degetelor mele o sa il vand.

2010 10-01-12 09:36

Re: Machete in lucru - strada
 
Multa migala la asta, dar o sa fie ceva super la sfarsit!

FED express 10-01-12 09:47

Re: Machete in lucru - strada
 
Vezi ca ai un pm, poate de scap eu de pacostea aia de E36 :evil_laug

strada 21-01-12 18:45

Re: Machete in lucru - strada
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4817979)
Multa migala la asta, dar o sa fie ceva super la sfarsit!

Este este,dar ai un sentiment placut.

Intre timp si-a mai facut apratia un kit:

2010 21-01-12 18:54

Re: Machete in lucru - strada
 
Daca iese bine satisfactia e maxima...
Frumoasa Honda asta!

strada 06-02-12 18:22

Re: Machete in lucru - strada
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4839584)
Daca iese bine satisfactia e maxima...
Frumoasa Honda asta!

Ca adevarat mai spui....

Intre timp am mai lucrat pentru Honda,am facut pe strung niste inele pentru jante.Inelele au 2 mm si sunt confectionate din teava de cupru de 15,jante-lor le-am facut si un mic umar pentru a se incadra mai bine pe jante.
Si am primit si o comanda niste seturi de jante Fujimi 1/24 SPARCO N1 17inch...

2010 06-02-12 21:10

Re: Machete in lucru - strada
 
Vad ca ai inceput sa lucrezi foarte serios, bravo!
Astept noutati despre camion...

robi_jam 17-06-12 11:20

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 4839570)
Este este,dar ai un sentiment placut.

Intre timp si-a mai facut apratia un kit:

De unde ai KIT-ul ca eu caut de 2 ani si nu gasesc in Romania :shock::shock::shock:


All times are GMT +2. The time now is 17:23.

- Copyright 2026 4Tuning