![]() |
nu se intelege o chestie din ce ai scris sebastiane
cum adica timpi in fc de putere ? cum modifici puterea lasand la o parte aderenta , atm si tehnica de cond ...? chiar nu inteleg de unde diferit cuplu si plaje de putere ? |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Legal Racing
In anul viitor probabil voi face efortul de a aduce masina si la etapele din tara, in limita posibilitatilor si a tentatilor locale.
|
cat baga domnu ?
|
Re:
Quote:
|
uau 330khmlaora ?
respect yo cea mai tare masina din tara ...inca o data respect frate |
Am stat si am citit pana acum toate aceste pagini .. si am ramas placut impresionat.
Felicitari Sebi pentru cat ai reusit sa faci pana acum si bafta in continuare. Astept cu nerabdare sa o vad in actiune |
La o masina de acest gen unde puterea si cuplul sunt generoase viteza maxima e dictata de raportul final de demultiplicare al cutiei de viteze.
Acum folosesc cutia cu rapoarte lungi de serie. In ce priveste cea mai tare masina din tara e bine sa fim rezervati, nu stim ce pot ascunde codrii patriei. Eu am construit un Subaru bun pe care-l tot dezvolt, pas cu pas si doar atat. Nu sunt adeptul devizei, cel mai bun ca valoare absoluta, pot fi cel mai bun la un concurs de exemplu.lafel gandesc si cand e vorba de piese si furnizori, pentru mine nu exista cel mai bun ci o elita de cativa f buni, care pe alocuri au varfuri mai pronuntate. E o filozofie de viata, pentru ca nici buricul pamantului nu a fost descoperit-dezgolit. Teoria relativitatii si a punctelor de referinta trebuie sa faca parte din mentalitatea noastra. |
Re:
Quote:
Nu uitati e tot o masina si tot 4 roti are! |
1 Attachment(s)
Un mic filmulet din timpul reglajelor preliminare.
|
Re: Legal Racing
Quote:
referitor la filmulet este un zgomot mare indescifrabil |
Nu e exclus, posibil da , dar inca nu sunt cu masina suficient de pregatita si e vorba si de bani.
Cel mai simplu ar fi sa nu mai organizez nimic aici si sa strang bani pt etape externe. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Sunt multe alte prioritati. In primul rand ca sa am ce baga in masina si ce sa strang trebuie sa produc bani, operatie delicata si grea. Apoi am ceva datori facute pana in acest moment, iar cum sunt un om de onoare le platesc la zi, dupa care vine si distractia. Mai am si familie de intretinut, chiar si alte prioritati. Acest sport cere mari sacrificii, le voi face in limita bunlui simt si nu vreau sa par un dezaxat atunci cand e vorba de masini. |
| All times are GMT +2. The time now is 12:51. |
- Copyright 2026 4Tuning