Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Midnight Race and Show ...11.05.2008 (https://forum.4tuning.ro/439-baia/72060-midnight-race-and-show-11-05-2008-a.html)

IonutzMFF 22-04-08 11:22

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Nu conteaza a cui e masina ..trebuie doar sa vi cu talonul si asigurarea valida .

KoKozula 22-04-08 11:32

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1496307)
daca este pe numele parintilor trebuie sa vi cu amandoi pariintii la inscriere. Succes

Esti super tare ... abia astept sa il vad pe copil cum vine cu parintii.... ca sa primeasca acceptul sa se dea la liniutze cu mashina lui taticu' :)))))

juana_man 22-04-08 12:43

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1496555)
Nu conteaza a cui e masina ..trebuie doar sa vi cu talonul si asigurarea valida .

ionut,pe me cum ma rezolvi?? golfu e inmatriculata in italia si nu am numai imputernicire.nu am nici asigurare nici talon

M I V E C 22-04-08 16:11

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by juana_man (Post 1496655)
ionut,pe me cum ma rezolvi?? golfu e inmatriculata in italia si nu am numai imputernicire.nu am nici asigurare nici talon

poi eu cred ca la tine este nasol. trebuie sa aduci adeverinta de la medicul de familie ca nu ai bengoza-cilistica, o sticla de Jack" si nu in ultimul rand, treaba cu parintii ca si in cazul anterior. :twisted::twisted::twisted:

IonutzMFF 22-04-08 16:51

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by juana_man (Post 1496655)
ionut,pe me cum ma rezolvi?? golfu e inmatriculata in italia si nu am numai imputernicire.nu am nici asigurare nici talon

Daca nu ai talon de unde sa stiu ce cilindree ai si ce putere...am nevoie de talon sa stiu in ce grupa participi

o_kh3 22-04-08 17:11

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1493859)
Sa te prezinti cu talonul masinii , RAR sa fie la zi , asigurarea la zi ...sa nu ai probleme la masini care pot ulterior cauza un accident nedorit pe pista


daca masina este doar racing only si vine pe platforma de unde inspectie rar, asigurare etc?

iar cu talonul nu cred ca rezolvi mare lucru afland la ce categorie intra masina,

alezare bloc motor si din 1.8L se fac usor 2L si ceva. oare talonul mai are vreo importanta aici?

daca am omis eu ceva despre masinile racing only te rog sa ma scuzi si sa ma corectezi

CuzKo 22-04-08 17:21

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
cred k in primul rand se apeleaza totusi la mandria fiecaruia si la sinceritatea proprietarului... nu cred k esti foarte mandru dak in acte ai 1.8 si pe masina 2.5 si faci un 1.8 cu chip.
asta e doar un exemplu si totusi cei care or sa fie acolo se pricep cat de cat la masini si sper sa nu intampinam probleme de genul ca participanti si organizatori.
va salut!

o_kh3 22-04-08 18:13

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by CuzKo (Post 1497138)
cred k in primul rand se apeleaza totusi la mandria fiecaruia si la sinceritatea proprietarului... nu cred k esti foarte mandru dak in acte ai 1.8 si pe masina 2.5 si faci un 1.8 cu chip.
asta e doar un exemplu si totusi cei care or sa fie acolo se pricep cat de cat la masini si sper sa nu intampinam probleme de genul ca participanti si organizatori.
va salut!

nu vreau ca mesajul meu sa fie luat in nume de rau. doar vreau sa fiu lamurit. si ca organizatorii sa fie prudenti ca pot exista si astfel de exceptii.

bafta la organizare.

CuzKo 22-04-08 19:22

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
presupun ca o sa fie foarte atenti cand or sa faca grupele plus ca o sa se tina cont si de parerea participantilor... care se cunosc intre ei si stiu in mare ce are fiecare. ;)
a mai fost un caz la mare acum 2 ani parca... si s-a rezolvat pe moment.
anywayz... inteleg ce vrei sa spui si cel mai probabil totul o sa fie ca la carte!

IonutzMFF 22-04-08 19:48

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
La masinile special facute pentru curse vom merge pe increderea participantilor ...sa speram ca va fi ok

Xerius 23-04-08 03:46

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
daca ma inscriu si eu cu o masina care in talon apare cu motor de 2400 si 150hp .. iar eu defapt am ceva mai mult.. la ce grupa intru ?

CuzKo 23-04-08 05:09

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
dak ai acelasi motor cu cel din talon... si modificarile facute nu includ turbosuflanta, turbocompresor sau sistem de supralimentare nos, nx.... atunci te inscri la grupa in care te incadrezi cu 150cp... B parca...

sau dak din orgoliu tau nu vrei sa te inscri in B poti sa te inscri la o grupa mai mare unde crezi ca poti fi competitiv.. (ex: tu de fabrica ai 150 si ai dus masina in 400... normal ca o sa ai sanse mari sa castigi grupa.. insa te poti baga la o grupa mai mare, de 350cp... unde ai competitori pe masura)
tzine de tine... i

ideea e ca motorul sa corespunda cu cel din talon... la capacitate/putere... oricum grupele se vor face dupa cp nu ca la pitesti dupa cm3.

dak intervin modificari cu turbo.. compresor sau nos... atunci puterea se inmulteste cu niste coeficienti enumerati mai sus in thread... si atunci vezi in ce grupa te incadrezi.

nuj dak am fost foarte explicit, sunt foarte obosit.
succes!

juana_man 23-04-08 08:30

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1497402)
La masinile special facute pentru curse vom merge pe increderea participantilor ...sa speram ca va fi ok

motoru e 1,8 gti,la VTM sau oriunde mama prezentat cu masina a fost ok imputernicirea ce am la el.ai vazut masina la bogdan in curte la satu mare si cum zice si cuzko... obrazu conteaza!

tristan 23-04-08 08:31

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Ionutz la VW te ajut eu cat pot....
Cati dintre cei care pun intrebari participa la curse? sau mai bine zis au participat la vreo cursa? cred ca nu ca daca participau stiau exact cum se incadreaza o masina in grupe.

juana_man 23-04-08 08:35

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1497018)
poi eu cred ca la tine este nasol. trebuie sa aduci adeverinta de la medicul de familie ca nu ai bengoza-cilistica, o sticla de Jack" si nu in ultimul rand, treaba cu parintii ca si in cazul anterior. :twisted::twisted::twisted:

partea cu parintii sa lasam k la me nu-i amuzant.
RMB... sticla se rezolva....adeverinta de la dr. :) recomanzi u p cineva?:):):)

ionut eu golfu il duc pe platforma asa ca da-mi un raspuns concret ca nu am chef sa plimb masina aiurea !


All times are GMT +2. The time now is 19:06.

- Copyright 2026 4Tuning