![]() |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Nu conteaza a cui e masina ..trebuie doar sa vi cu talonul si asigurarea valida .
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
daca masina este doar racing only si vine pe platforma de unde inspectie rar, asigurare etc? iar cu talonul nu cred ca rezolvi mare lucru afland la ce categorie intra masina, alezare bloc motor si din 1.8L se fac usor 2L si ceva. oare talonul mai are vreo importanta aici? daca am omis eu ceva despre masinile racing only te rog sa ma scuzi si sa ma corectezi |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
cred k in primul rand se apeleaza totusi la mandria fiecaruia si la sinceritatea proprietarului... nu cred k esti foarte mandru dak in acte ai 1.8 si pe masina 2.5 si faci un 1.8 cu chip.
asta e doar un exemplu si totusi cei care or sa fie acolo se pricep cat de cat la masini si sper sa nu intampinam probleme de genul ca participanti si organizatori. va salut! |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
bafta la organizare. |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
presupun ca o sa fie foarte atenti cand or sa faca grupele plus ca o sa se tina cont si de parerea participantilor... care se cunosc intre ei si stiu in mare ce are fiecare. ;)
a mai fost un caz la mare acum 2 ani parca... si s-a rezolvat pe moment. anywayz... inteleg ce vrei sa spui si cel mai probabil totul o sa fie ca la carte! |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
La masinile special facute pentru curse vom merge pe increderea participantilor ...sa speram ca va fi ok
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
daca ma inscriu si eu cu o masina care in talon apare cu motor de 2400 si 150hp .. iar eu defapt am ceva mai mult.. la ce grupa intru ?
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
dak ai acelasi motor cu cel din talon... si modificarile facute nu includ turbosuflanta, turbocompresor sau sistem de supralimentare nos, nx.... atunci te inscri la grupa in care te incadrezi cu 150cp... B parca...
sau dak din orgoliu tau nu vrei sa te inscri in B poti sa te inscri la o grupa mai mare unde crezi ca poti fi competitiv.. (ex: tu de fabrica ai 150 si ai dus masina in 400... normal ca o sa ai sanse mari sa castigi grupa.. insa te poti baga la o grupa mai mare, de 350cp... unde ai competitori pe masura) tzine de tine... i ideea e ca motorul sa corespunda cu cel din talon... la capacitate/putere... oricum grupele se vor face dupa cp nu ca la pitesti dupa cm3. dak intervin modificari cu turbo.. compresor sau nos... atunci puterea se inmulteste cu niste coeficienti enumerati mai sus in thread... si atunci vezi in ce grupa te incadrezi. nuj dak am fost foarte explicit, sunt foarte obosit. succes! |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Ionutz la VW te ajut eu cat pot....
Cati dintre cei care pun intrebari participa la curse? sau mai bine zis au participat la vreo cursa? cred ca nu ca daca participau stiau exact cum se incadreaza o masina in grupe. |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
RMB... sticla se rezolva....adeverinta de la dr. :) recomanzi u p cineva?:):):) ionut eu golfu il duc pe platforma asa ca da-mi un raspuns concret ca nu am chef sa plimb masina aiurea ! |
| All times are GMT +2. The time now is 19:06. |
- Copyright 2026 4Tuning