![]() |
Re: Super Nova vs....
Quote:
|
Re: Super Nova vs....
cate vorbe , degeaba , astept sa vina joi :-" ..
|
Re: Super Nova vs....
Quote:
Ti sa mai zis de cateva ori dar tu tot continui sa provoci lumea pana cand o sa scoti un moderator din sarite si te provoaca cu un ban! Ce dreaq ai nu esti in mintile tale?lasa-ne in pace..ori k esti gabor ori ca esti vreun cursant de mana xxxxxx du-te si vezi-ti de ale tale ca nu te cunoaste nimeni! Plus de asta dupa ce am stat sa ma gandesc putin,cred ca nici un politist nu ar face idiotenia sa faca provocari pe forum..cred ca esti vreunu de n`are ce face akasa sau la munca! Oricum,lasa-ne in pace,atrage singur atentia asupra ta;) |
Re: Super Nova vs....
@ maniacu gandeste-te totusi ca am 1400 kg acum pe masina mea si numai 91.3 cai putere.
astra nu e o masina cu care sa te dai, dar iti zic pt ultima oara cu cielo nu ai vreo sansa avand in vedere urmatoarele conditii : 1. cielo - DSN- stock ambele 2. soferi experimentati sau castane in egala masura. |
Re: Super Nova vs....
Quote:
Sa inteleg ca nu vrei sa te dai cu astra??? |
Re: Super Nova vs....
Cielo 1024 kg la 75 cp raport cp/kg 13.65
DSN 960 kg la 75 cp raort cp/kg 12.8 grafic dyno cielo: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1181760109 grafic dyno DSN: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1138808832 Trage-ti voi concluziile. Eu o sa ma dau cu baiatul cu cielo si o sa vedem ce iese. Eu zic ca-l bat el zica ca ma bate ramane de vazut :D |
Re: Super Nova vs....
Frate dar ce iti mai place sa dai din taste ... Faptele conteaza , nu tastele. Mai surubareste pe la supernova aia poate devine potenta si ea! Ti-am zis... cand esti pregatit ....
|
Re: Super Nova vs....
si discutiile iau amploare ... si nu mai vine joi odata ... Mad_max , stai la rand ;) !
|
Re: Super Nova vs....
Ma baieti singurul mod in care puteti sa faceti Cielo competitiv e sa schimbati jegul ala de motor ( 1.5, 1.8, cu 16 v, fara) cu motor de opel, altfel va cacati pe ea de masina, nu mai suferiti atat de voi. mad_max unde e motorul de la calibra aia?
|
Re: Super Nova vs....
Quote:
Pana una alta nu ai de gand sa-mi raspunzi la PM???. Ca nu mi-ai zis nimica!!! Si cred ca te-asi incerca si cu cieloul tau, chiar daca e posibil sa-ti fi schimbat motorul cu unul de calibra(ca am vazut ca dezmembrezi calibra da motorul si cutia nu vrei sa le dai) Ce zici raspunzi provocarii sau dai din taste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
Re: Super Nova vs....
Eu cred ca nu are rost sa va certati aiurea!!!Daca omu vrea sa se dea cu cielo lasa`til in pace..care vrea se da,care nu isi vede de ale lui..e simplu..nu mai lansati tot felu de critici si vorbe urate k nu e frumos..fiecare isi vede de ale lui si gata,ce rost are sa va certati k nebunii aici??
cine vrea sa se dea cu el so faca linistit,cine nu,isi vede de treaba lui si gata |
Re: Super Nova vs....
@fgm & maniacu_mnc : Stati linistiti fratilor ca motorul de la calibra nu e pe cielo. Cielo are pe el 1.5 8V.
@maniacu_mnc: Pai ce vrei sa iti zic frate pe PM? Sa iti dau ID-ul de mess? N-am chef si nici timp de palavrageala pe mess. Trimite mesaj cu ora , locul si nr de tel si gata. Simplu,nu? Conditia pe care o pun este sa ai motorul de Supernova pe ea, nu ma intereseaza ce modificari are. PS: Daca tu crezi ca ai avea vreo sansa cu vreo masina cu motor de 150cp cu Supernova ... ma faci sa rad. |
Re: Super Nova vs....
nu vreau sa intru in contradictii cu nimeni dar am vazut o dsn kre a batut un astra de 1,6 si un cielo . nu stiu ce aveau fiecare facut pe la masini dar cert este ca dsn a batut!
eu astept un raspuns pt d .... de 90 |
Re: Super Nova vs....
PS: Daca tu crezi ca ai avea vreo sansa cu vreo masina cu motor de 150cp cu Supernova ... ma faci sa rad.[/QUOTE]
Stai ma k io nu mai inteleg nimic,ce masina de 150cai sa se dea cu supernova?? |
Re: Super Nova vs....
Quote:
2. Sefu nu se procedeaza asa!!!! Ca nu te cunosc si nu ma risc sa ma dau cu u si dupa aia sa trezesc cu nino nino dupa mine!!! Mai intai vb apoi ne intalnim si stabilim ce si cum. 3. Eu nu mai stau sa palavrages aiurea pt ca stiu ca bat orice cielo stock si chiar si cielo executiv m-am saturat de chitibusi din astia care nu au nici o treaba cu cursele. Stiu ce poate masina mea si stiu ce poate si un cielo. Daca nu vrei sa ne dam nu mai scrie aici ca nu ai ce cauta. Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:39. |
- Copyright 2026 4Tuning