Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Super Nova vs.... (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/63943-super-nova-vs.html)

maniacu_mnc 10-04-08 11:38

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by Logan_drifter (Post 1476893)
Daca esti mai greu de cap si nu te-ai prins de prima data, e problema ta ;)

De curios, te-ai dat cu cineva pe-aici, sau ai postat ca ca nu se puna praf pe tastatura? :woowoo:

Nu, nu m-am dat cu nimeni, niciodata. Da cred ca ii fac pe toti!!!! Sunt incepator in ale liniutelor am carnet de 1 luna da tot cred ca-i fac pe toti si de aia nu vreau sa ma dau doar imi place sa vorbesc pe forum!!!!

ranek 10-04-08 16:32

Re: Super Nova vs....
 
cate vorbe , degeaba , astept sa vina joi :-" ..

kidu2006 10-04-08 17:04

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by Logan_drifter (Post 1476820)
b01uxd da, merge. stabilim pe pm cand si unde.

maniacu_mnc te rog scuteste-ma de aberatiile tale! Ti-am pus o intrebare simpla: te dai - da sau nu? si tu vii si ma iei cu replicile tale de Obor. Fugi si ia-ti tricicleta si da o tura ca la conserva nu cred ca ai benzina ;)

Acelasi lucru si pentru kidu2006. Eu am postat un raspuns la o provocare, iar tu vii si aberezi ca sa ma duc pe alte forumuri. Ce anume nu-ti convine? Daca ti-e frica sa nu te faca un "dulap" stai in banca ta si fa bastonase ;)

Bai nene tu cred ca esti cu capu,ti-am mai zis si iti mai zic in continuare,,de abia ai nimerit pe forum si incepi cu provocari.oricine ai fi tu gandeste-te putin,cine crezi ca e asa idiot sa te bage in seama cu provocarile tale?stoarce-ti putin caii putere si gandeste-te!
Ti sa mai zis de cateva ori dar tu tot continui sa provoci lumea pana cand o sa scoti un moderator din sarite si te provoaca cu un ban!
Ce dreaq ai nu esti in mintile tale?lasa-ne in pace..ori k esti gabor ori ca esti vreun cursant de mana xxxxxx du-te si vezi-ti de ale tale ca nu te cunoaste nimeni!
Plus de asta dupa ce am stat sa ma gandesc putin,cred ca nici un politist nu ar face idiotenia sa faca provocari pe forum..cred ca esti vreunu de n`are ce face akasa sau la munca!
Oricum,lasa-ne in pace,atrage singur atentia asupra ta;)

Bogdan YBR 11-04-08 00:21

Re: Super Nova vs....
 
@ maniacu gandeste-te totusi ca am 1400 kg acum pe masina mea si numai 91.3 cai putere.
astra nu e o masina cu care sa te dai, dar iti zic pt ultima oara cu cielo nu ai vreo sansa avand in vedere urmatoarele conditii :
1. cielo - DSN- stock ambele
2. soferi experimentati sau castane in egala masura.

maniacu_mnc 11-04-08 00:38

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan YBR (Post 1478458)
@ maniacu gandeste-te totusi ca am 1400 kg acum pe masina mea si numai 91.3 cai putere.
astra nu e o masina cu care sa te dai, dar iti zic pt ultima oara cu cielo nu ai vreo sansa avand in vedere urmatoarele conditii :
1. cielo - DSN- stock ambele
2. soferi experimentati sau castane in egala masura.

Ma cum spui tu o sa ma dau cu ce cielo vreti voi numai stock sa fie si va arat ca-l bat!!!!
Sa inteleg ca nu vrei sa te dai cu astra???

maniacu_mnc 11-04-08 02:00

Re: Super Nova vs....
 
Cielo 1024 kg la 75 cp raport cp/kg 13.65
DSN 960 kg la 75 cp raort cp/kg 12.8

grafic dyno cielo:
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1181760109
grafic dyno DSN:
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1138808832


Trage-ti voi concluziile. Eu o sa ma dau cu baiatul cu cielo si o sa vedem ce iese. Eu zic ca-l bat el zica ca ma bate ramane de vazut :D

mad max 11-04-08 11:39

Re: Super Nova vs....
 
Frate dar ce iti mai place sa dai din taste ... Faptele conteaza , nu tastele. Mai surubareste pe la supernova aia poate devine potenta si ea! Ti-am zis... cand esti pregatit ....

ranek 11-04-08 12:43

Re: Super Nova vs....
 
si discutiile iau amploare ... si nu mai vine joi odata ... Mad_max , stai la rand ;) !

fgm 11-04-08 12:43

Re: Super Nova vs....
 
Ma baieti singurul mod in care puteti sa faceti Cielo competitiv e sa schimbati jegul ala de motor ( 1.5, 1.8, cu 16 v, fara) cu motor de opel, altfel va cacati pe ea de masina, nu mai suferiti atat de voi. mad_max unde e motorul de la calibra aia?

maniacu_mnc 11-04-08 12:49

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by mad max (Post 1479027)
Frate dar ce iti mai place sa dai din taste ... Faptele conteaza , nu tastele. Mai surubareste pe la supernova aia poate devine potenta si ea! Ti-am zis... cand esti pregatit ....


Pana una alta nu ai de gand sa-mi raspunzi la PM???. Ca nu mi-ai zis nimica!!! Si cred ca te-asi incerca si cu cieloul tau, chiar daca e posibil sa-ti fi schimbat motorul cu unul de calibra(ca am vazut ca dezmembrezi calibra da motorul si cutia nu vrei sa le dai)

Ce zici raspunzi provocarii sau dai din taste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kidu2006 11-04-08 13:03

Re: Super Nova vs....
 
Eu cred ca nu are rost sa va certati aiurea!!!Daca omu vrea sa se dea cu cielo lasa`til in pace..care vrea se da,care nu isi vede de ale lui..e simplu..nu mai lansati tot felu de critici si vorbe urate k nu e frumos..fiecare isi vede de ale lui si gata,ce rost are sa va certati k nebunii aici??
cine vrea sa se dea cu el so faca linistit,cine nu,isi vede de treaba lui si gata

mad max 11-04-08 14:31

Re: Super Nova vs....
 
@fgm & maniacu_mnc : Stati linistiti fratilor ca motorul de la calibra nu e pe cielo. Cielo are pe el 1.5 8V.

@maniacu_mnc: Pai ce vrei sa iti zic frate pe PM? Sa iti dau ID-ul de mess? N-am chef si nici timp de palavrageala pe mess. Trimite mesaj cu ora , locul si nr de tel si gata. Simplu,nu?
Conditia pe care o pun este sa ai motorul de Supernova pe ea, nu ma intereseaza ce modificari are.

PS: Daca tu crezi ca ai avea vreo sansa cu vreo masina cu motor de 150cp cu Supernova ... ma faci sa rad.

laguna1 11-04-08 14:38

Re: Super Nova vs....
 
nu vreau sa intru in contradictii cu nimeni dar am vazut o dsn kre a batut un astra de 1,6 si un cielo . nu stiu ce aveau fiecare facut pe la masini dar cert este ca dsn a batut!
eu astept un raspuns pt d .... de 90

kidu2006 11-04-08 18:05

Re: Super Nova vs....
 
PS: Daca tu crezi ca ai avea vreo sansa cu vreo masina cu motor de 150cp cu Supernova ... ma faci sa rad.[/QUOTE]

Stai ma k io nu mai inteleg nimic,ce masina de 150cai sa se dea cu supernova??

maniacu_mnc 13-04-08 19:48

Re: Super Nova vs....
 
Quote:

Originally Posted by mad max (Post 1479315)
@fgm & maniacu_mnc : Stati linistiti fratilor ca motorul de la calibra nu e pe cielo. Cielo are pe el 1.5 8V.

@maniacu_mnc: Pai ce vrei sa iti zic frate pe PM? Sa iti dau ID-ul de mess? N-am chef si nici timp de palavrageala pe mess. Trimite mesaj cu ora , locul si nr de tel si gata. Simplu,nu?
Conditia pe care o pun este sa ai motorul de Supernova pe ea, nu ma intereseaza ce modificari are.

PS: Daca tu crezi ca ai avea vreo sansa cu vreo masina cu motor de 150cp cu Supernova ... ma faci sa rad.

1. Calibra poate avea si un motor de 115 cp si eu ma gandeam ca ala e posibil sa-l ai.
2. Sefu nu se procedeaza asa!!!! Ca nu te cunosc si nu ma risc sa ma dau cu u si dupa aia sa trezesc cu nino nino dupa mine!!! Mai intai vb apoi ne intalnim si stabilim ce si cum.
3. Eu nu mai stau sa palavrages aiurea pt ca stiu ca bat orice cielo stock si chiar si cielo executiv m-am saturat de chitibusi din astia care nu au nici o treaba cu cursele. Stiu ce poate masina mea si stiu ce poate si un cielo. Daca nu vrei sa ne dam nu mai scrie aici ca nu ai ce cauta.

Quote:

Originally Posted by laguna1 (Post 1479347)
nu vreau sa intru in contradictii cu nimeni dar am vazut o dsn kre a batut un astra de 1,6 si un cielo . nu stiu ce aveau fiecare facut pe la masini dar cert este ca dsn a batut!
eu astept un raspuns pt d .... de 90

Pai ce sa zic astept pm cu id-ul tau de mess. Provocarea pt dieseluri de 90 cp este valabila!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 21:39.

- Copyright 2026 4Tuning