Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   OPC vs. orice cu tractiune fata (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/52617-opc-vs-tractiune.html)

Calimero2003 12-04-08 18:43

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1480267)
Era ok daca dupa ce editai de 4 ori, gandeai macar o data.
Nu vad unde vezi tu tonul respectuos.
Ti se pare tie ca suntem noi frustrati, eu poti sa iti garantez ca suntem doar satui.
La gramada, la negramada e bine ca l-am luat. Il conduc eu in toate zilele care incep cu R si in restul timpului il conduce el. Asta e, suntem si noi mai saraci.
Pana una alta ai primit o provocare pe care o eviti. Puteai sa zici. Nu ma dau. Era suficient.

MPA - te stept la start cu masina ta .. pe ce vrei tu facem ...
Pe prietenul tau il asteapta un tovarasi de-al meu tot cu un Seat ... pardon .. balot cum ziceti voi .... dar tovarasu ala al meu zice ca el e super onorat sa se dea cu un ditamai S4 ... asa ca propune si o suma modica ceva 1000-2000 ... ca voi puneti mana de la mana .... nu e problema la voi.
Cat pentru restul APLAUDICILOR .... ne`a la oii ma ...

ZyZ 12-04-08 21:29

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Cred ca si moderatorii s-au plictisit de atata suferinta...Pana la urma Bogdane, pleci inspre Braila? Daca sunteti din AMC care plecati duminica, poate punem de o plecare in comun. Suntem si noi ceva masini care plecam incolo. Care pe roti, care pe platforma...

mpa 12-04-08 21:38

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 1480861)
MPA - te stept la start cu masina ta .. pe ce vrei tu facem ...
Pe prietenul tau il asteapta un tovarasi de-al meu tot cu un Seat ... pardon .. balot cum ziceti voi .... dar tovarasu ala al meu zice ca el e super onorat sa se dea cu un ditamai S4 ... asa ca propune si o suma modica ceva 1000-2000 ... ca voi puneti mana de la mana .... nu e problema la voi.
Cat pentru restul APLAUDICILOR .... ne`a la oii ma ...

Daca Polo ar functiona mometan ar fi interesant sa vedem.
Daca ai pretentii la o masina de 450 de cp si 5 secunde suta sa ma anunti. Asta cu masina ta pe numele tau.

MadCow 12-04-08 22:34

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 1481139)
Cred ca si moderatorii s-au plictisit de atata suferinta...Pana la urma Bogdane, pleci inspre Braila? Daca sunteti din AMC care plecati duminica, poate punem de o plecare in comun. Suntem si noi ceva masini care plecam incolo. Care pe roti, care pe platforma...

nu vin la braila cu masina din cauza ca nu au venit jantele si anvelopele. voi fi prezent pe 3 mai la mare. probabil ca vom merge cu cineva cu masina.

Calimero2003 13-04-08 00:35

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
...........................................

PMA - momentan nu am masina cu asa mari pretentii ... deci nu pot sa emit asa mari pretentii ... masina de care zici tu are aproape de 3 ori mai multi cai decat aveam eu stock .. deci ...
P.S. - MPA pe tine te cunosc si sper sa pastram acelasi ton moderat amandoi ... la noi nu e nevoie de jigniri pt a spune ceva.

MadCow 13-04-08 01:29

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
rog un moderator sa dea un ban userului gigi_bekali sau macar un avertisment.

in alta ordine de idei, se pare ca UGA merge mai bine ca niciodata. s-a dat in seara asta cu un evo 9 estimat la 360 cp si l-a batut din mers...... dupa care, spre surprinderea tuturor l-a batut si de pe loc. bravo domnu' inginer :)

vec 13-04-08 13:30

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by MadCow (Post 1473739)
nu sunt demoralizat deloc. pacat ca inca nu am noul soft pt masina si restul upgrade-urilor montate. eu sunt multumit de cum trage masina, insa e destul de greu sa lupti cu greutatea, de asta ma interesa sa ma dau cu masini de greutate apropiata, iar vec-ul dupa cum spune are 300 de kg mai putin decat mine. oricum daca ne vom intalni vreodata as incerca pt ca nu ma intereseaza daca pierd sau castig spre deosebire de altii de pe forum, care nu pot accepta o infrangere.

in weekend va fi intalnirea pe care o programam de ceva timp, eu, UGA, M3 si Evo 9 - cursele vor fi "din mers". va voi tine la curent - sper sa fie soare.

i-mi pare f rau ca nu cred ca ne vom da vreodata ,(am facut masina praf ) asta e multa bafta

Lucian 13-04-08 15:54

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 1482026)
i-mi pare f rau ca nu cred ca ne vom da vreodata ,(am facut masina praf ) asta e multa bafta

Emile ma bucur ca ai scapat intreg. Fierul se face si la cum te cunosc ... nu lasi tu lucrurile asa.

MadCow 13-04-08 17:34

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 1482026)
i-mi pare f rau ca nu cred ca ne vom da vreodata ,(am facut masina praf ) asta e multa bafta

nasol, sper ca n-ai patit nimic.

zGb 13-04-08 19:49

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1482219)
Emile ma bucur ca ai scapat intreg. Fierul se face si la cum te cunosc ... nu lasi tu lucrurile asa.

Luciane cred ca de data asta, asa le va lasa...nu stiu daca ai vazut masina

B39738 14-04-08 14:05

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by MadCow (Post 1481478)
in alta ordine de idei, se pare ca UGA merge mai bine ca niciodata. s-a dat in seara asta cu un evo 9 estimat la 360 cp si l-a batut din mers...... dupa care, spre surprinderea tuturor l-a batut si de pe loc. bravo domnu' inginer :)

desi putin neconcludenta cursa, s-ar putea zice, eu unul sunt cu inima cat un continent de mare pentru ca masina merge f bine...multumesc domnu' contabil

CZR 14-04-08 17:04

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
cursele din mers sunt un artificiu gasit de cei cu masini usoare si cu o singura punte motrica care in lumea noastra si a celor mai importante competitii de profil...au valoare 0
daca in schimb, acea masina bate dupa loc ...pe 400m... atunci tot respectul :)

zGb 14-04-08 19:00

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
daca mergi pe autostrada si te intalnesti cu unu ce ii zici? coae hai sa ne oprim pune-ti femeia sa dea startu si te intorci dupa ea, sau ii dai "din mers" ?

ESPinoza 14-04-08 19:26

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1484314)
daca mergi pe autostrada si te intalnesti cu unu ce ii zici? coae hai sa ne oprim pune-ti femeia sa dea startu si te intorci dupa ea, sau ii dai "din mers" ?

good point. sau se face mic si ca nu observa intentziile celuilalt:D

GTA 14-04-08 20:41

Re: OPC vs orice cu tractiune fata
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1484314)
daca mergi pe autostrada si te intalnesti cu unu ce ii zici? coae hai sa ne oprim pune-ti femeia sa dea startu si te intorci dupa ea, sau ii dai "din mers" ?

Intr-o lume ideala am avea toti masini de 2-3000cp.....0-100km/H in 0.1 sec.....vit max. minim 350 km/h....franare de la 300-0km/h in 10m.....consum mixt 1-1.5%....etc.

Iar in cazul prezentat de tine masinile si-ar da startul reciproc prin bluetooth.....din mers sau de pe loc...:)

Pana una alta mai lasati cearta ca "fiecare cioara isi lauda puiul".....asa ca fiecare defileaza cu ce are si se descurca asa cum poate.Solutii exista in orice situatie.


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning