Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

D o n n 03-02-08 09:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
auziti la bord....daca scot caciulitza aia verde de pe becuri...mi se vede tot alb?si webcathos, cum ai desfacut la consola ?si akolo tot leduri ai pus?akolo as putea sa fac cum am zis mai susu ?ms apropo se vede superb:X

webcathos 03-02-08 10:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da,se paote desface si consola...Daca scoti capisoanele alea verzi o sa ai o lumina alb-galbuie.Mai bine iti iei becuri de pozitie cu led si le pui in bord..am avut si asha si se vedea un alb mai curat!Bine ca nu se compara cu ledurile... :)

D o n n 03-02-08 10:17

Re: Cielo TL 33 CTL
 
daca pun becuri de pozitie cu led in bord,am cum ai tu alba? :X io asa as vrea...ma rog,sa fie alba...nu mai trebe pus nimic decat becurile?in consola tot dalea sunt?ms.app cat costa un bec de pozitie alb

webcathos 03-02-08 10:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu o sa ai asha dar o sa fie cat de cat un alb... :)!Era vre-o 3-4 ron unul...

Geox` 12-02-08 16:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
2 Attachment(s)
Arata bine pana in prezent.Acuma urmeaza pasul 2 nu:?::rolleyes2

webcathos 14-02-08 14:49

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mi-ai ghicit gandurile...este exact ce va primi mai in vara cand o voi vopsi.Multumesc mult pentru modificare!!Chiar vream sa vad cum arata asa!!

Geo_ZGA 14-02-08 14:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
vezi ca daca depaseste 30% din suprafata masinii poti avea probleme cu politia.
si legat de culoare, in loc de negru cred ca ar merge mult mai bine un gri titaniu.

webcathos 14-02-08 14:58

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai capota si oplafonul nu reprezinta mai mult de 30 %!!Cum arata gri titaniu ala...ca as vopsi masina asha daca e frumoasa culoarea...

Snapy_xxl 14-02-08 15:21

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mie ce imi recomandati pe un verde mai deschis (peste ceva timp asa o sa fie masina)?

webcathos 15-02-08 17:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai cred ca tot negru ar da cel mai bine!!!!

webcathos 18-02-08 09:16

Re: Cielo TL 33 CTL
 
7 Attachment(s)
Poze cu lucasurile clare...Si unele incercari de poze mai artistice.. :)!!Pacat ca masina era super murdara... :)

RD-Woo 18-02-08 09:39

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bravo web!!! felicitari pt lucasuri! dau super pe masina!
am facut si eu comanda...abia asteapt sa le primesc si sa le montez!
urmeaza poze....!

webcathos 18-02-08 09:46

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Multumesc....Trebuie sa montez si paravanturile dar sunt putin cam zgariate!Dati-mi va rog o idee...daca le vopsesc cu negru oare...?

Geo_ZGA 18-02-08 10:08

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Le-am montat si eu.. paravanturile adica :D
Decat sa le vopsesti, mai bine incerci cu Xerapol (parca asa ii zice), e un fel de polish pt acril si plastic. E bun si pt faruri, daca sunt zgariate...

lucasurile cum vin? pica bine pe aripa, se lipesc bine?

webcathos 18-02-08 10:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Se lipesc excelent de bine...Insa eu am pus si 2 puncte de super glue ca am avut o mica problema si a trebuit sa le desfac...!Dar se lipisera foarte tare si cu adezivul lor!!!


All times are GMT +2. The time now is 12:51.

- Copyright 2026 4Tuning