Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   passat viteza maxima. (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/47529-passat-viteza-maxima.html)

dj_geo_bv 16-08-08 15:54

Re: passat viteza maxima.
 
carutasu. polo-ul este de 101 cp. cautam informatii despre el pentru ca am si eu unul la fel. si am dat peste poza asta. 200 zice si a mea ca a prins pe soarelui. bine. dupa 180..chinuit...da a luat. fara vant etc. viteza max. in talon la mine zice ca e 190. am pus poza si eu..na..nu zic ca e sia devarat. dar 195 garantez ca ca iei cu un polo 1.9 tdi 101 cp. aveam 4.450 ture 200.. cu errorea aia care se tot zice ca o au toate..na..190..dar ceasu atat arata. 200.

carutasu 18-08-08 13:49

Re: passat viteza maxima.
 
de-aia am intrebat ce motorizare avea...la 90cp de exemplu, mai mult de 185 nu ar fi avut in talon si nu prea era posibil sa se apropie de 200 real.La 190 in talon te apropii....mai pui 3-4km si esti pe acolo...cu o mica marja de eroare.Daca il cipuiesti mai iei inca 7-8km.Bine...asta e una...sa discuti intre 190 si 200, si sa ai 210-215 in talon de exemplu si sa fii convins ca 230-ul de pe ceas e real si ca "masina mai putea" e cu totul alta poveste.

cmasaiu 24-08-08 00:24

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by dj_geo_bv (Post 1694434)
polo tdi 1.9 sport.jpg - 0.10MB. Polo 1.9 tdi Sportline. nu am eu la volan.

vezi ca este un program se numeste vag si pot sa-ti duc si eu acu la cat ai pe el
daca ai bord de 260 ,atata pot sa til duc si turometru la fel numai bine si lasa vrajeala .daca tu ai mers cu polo atata ma las de condus .

dj_geo_bv 24-08-08 21:13

Re: passat viteza maxima.
 
cmasaiule. ba..ce ai frate...te-a chiaunit caldura? 1. am spus ca nu am fost eu la volan. exact cat zice talonu. 2 la mana.. motorul conteaza nu ca e polo..."este un program..." da-l incolo ca-l cunosc si eu. eu nu am zis "mai mergea mai facea mai dregea" . termina man. a prins 160 fostul polo SDI din 95. daca-i polo nu-i si slab.:twisted:

dylyu666 16-10-08 09:31

Re: passat viteza maxima.
 
salut ... snt nou p aici ... am si yo un passat 2003 1.9 TDI 131 CP , 6 viteze si tin sa va spun k pe autostrada am mers cu 220 si parca mergea pana la 230 da greu . Mai am o solenza 2003 1.4 si va spun ca am mers cu 190 , greu dar am ajuns la 190 , e filmat pe youtube knd aveam 180 .

DeZaXaT 24-10-08 03:25

Re: passat viteza maxima.
 
Passat Variant 1.9 TDi-PD 101 CP , an 2001 , Viteza maxima 180km/h ( pe talon : 184km/h ) cu pedala la fund si nu mai merge ( doar daka ma duceam la vale :)) )

cipiripi 20-11-08 19:04

Re: passat viteza maxima.
 
1 Attachment(s)
Passat 1.9 TDI 101 cp 200 vit maxima arata pe bord, iar cu gps cam 195 km/h. Pentru cei cu cai mai multi si ale caror masini nu "merg" inseamna ca au ceva probleme (vezi ce motorina bagi, poate e turbina imbaxita). Motorina care o bagam din tara este foarte proasta, de ex la un drum de Germania masina nu a mers mai mult de 170 iar la intoarcere cu motorina de acolo venea cu 200 (max), care de fapt inseamna 195 km/h. Atasez si o poza in care aveam 190 pe bord la 4000 rot/min iar cand am 200 pe bord am 4200 rot/min.

coco 26 20-11-08 19:29

Re: passat viteza maxima.
 
1.9 tdi 101 cp 2002 185 km/h si mai mergea nu stiu cat dar.......

cipiripi 20-11-08 19:31

Re: passat viteza maxima.
 
trebuie sa mearga mai mult, ceva nu e in ordine la el

coco 26 20-11-08 19:49

Re: passat viteza maxima.
 
pai da mai merge (daca , cu mine vb) dar nu mai aveam loc ca trebuia sa pun frana :)

PH_11_WST 14-12-08 14:13

Re: passat viteza maxima.
 
Bai phaeton.. passat ala din 97',....1.8t o fura grav de la 2.0 tdi de 140...nu incerca sa iti lauzi conserva din 97 si nu o mai compara cu masini de peste 20 de mii de coco ! Lasati-va ba baieti de viteza ca daia va infigeti in pomi..nu stiti sa controlati masina in cazu in care se abate de la traictoria normala nici la 100 km/h asa ca la 200 mai omorati si oameni nevinovati pt simplu fapt ca sunteti niste frustrati care nu au cu ce iesi in evidenta....asa ca va riscati vietile voastre neinsemnate si scurte ca sa iesiti in relief cu astfel de ipocritati specifice celor saraci! Cu respect

phaeton 15-12-08 03:38

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by PH_11_WST (Post 1920282)
Bai phaeton.. passat ala din 97',....1.8t o fura grav de la 2.0 tdi de 140...nu incerca sa iti lauzi conserva din 97 si nu o mai compara cu masini de peste 20 de mii de coco ! Lasati-va ba baieti de viteza ca daia va infigeti in pomi..nu stiti sa controlati masina in cazu in care se abate de la traictoria normala nici la 100 km/h asa ca la 200 mai omorati si oameni nevinovati pt simplu fapt ca sunteti niste frustrati care nu au cu ce iesi in evidenta....asa ca va riscati vietile voastre neinsemnate si scurte ca sa iesiti in relief cu astfel de ipocritati specifice celor saraci! Cu respect

o fura la ce ? la consum poate...

diferenta dintre noi e data de faptul k tu vorbesti de pe pereti, din auzite.
te ai dat vreodata cu o masina din cele 2 ? ai asistat vreodata la o cursa intre 1.8T si 2.0 TDI ? ai habar in cat ia suta fiecare, si ce top speed au ?

eu chiar stau pe scaunul din stanga la un 1.8 T , si nu mi am furat`o de la nici un tdi de 2000 cm, pe passat.

de unde ai tras tu concluzia ca sunt frustrat ? ne am intalnit vreodata, am purtat vreo discutie ? si detaliaza te rog cuvantul sarac.

CJ-01-WOB 15-12-08 10:23

Re: passat viteza maxima.
 
sper sa nu degenereze discutiile ,daca aveti ceva de impartit faceti-o prin PM
ontopic pls.

nu uitati ca 4 Tuning nu incurajeaza depasirea vitezei maxime admise legal in sai un afara localitatii si nu promoveaza cursele in cadru nelegal.
Drive safe !

LuTzA 26-11-09 22:53

Re: passat viteza maxima.
 
salut..am si eu o intrebare care puteti sa ma ajutati...mi-am cumparat de curand un passat 2500 v6 TDI 150 cp..din 2001 manual cu 6 trepte...si are 2 butoane cu 2 stiluri de mers..DRIVER si DYNAMIC ...as vrea sa stiu si eu ce roluri au ...si care ar trebui folosit in oras si care in afara...multumesc frm...care stiti bagati id-ul meu lutza_ltz

SJ 99 SAX 13-12-09 23:56

Re: passat viteza maxima.
 
eu am mers cu golful meu de 90 CP cu 185 , si nu o data , daca motorul, turbina , etc merg bine


All times are GMT +2. The time now is 22:35.

- Copyright 2026 4Tuning